matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mnie  to  fascynuje że  masz taką pewność  bo ich sprawdzasz na ogólnej ... Przecież żeby sprawdzić - muszą  najpierw  pojechać  starować samochód - no i wtedy już wiedzą że  tym razem  musimy niestety ważyć uczciwie  :P

O kant d*py potłuc takie sprawdzanie , a może ty  jesteś  tym handlarzem że tak go chwalisz ? Bo jakos wcześniej  sie nie udzielałeś - mimo że  jesteś użytkownikiem od ponad  3  lat , na koncie  4 posty , w zawartości  - tylko ceny bydła :P  :P  :D

 

Mariusz to samo właśnie miałem napisać :P Co do ich wagi słyszałem różne opowieści. Kiedyś z nimi handlowałem ale zawsze ważone na spędowej, sprawdzonej wadze

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Raczej bym nie ryzykowal mieszkam nie daleko i co nieco slyszalem o nich takze o Kulwiku i omijalbym ich z daleka.

 

sprzedaje do tego drugiego, mam swoja wage i on nie ma z tym problemu, kiedys zamiast Daniela przyjecha od niegol mlody i cos mu nie pasilo z waga dlatego wazylismy na mojej jak i sprawdzalismy  na ich, waga sie zgadzala ( plus minus 2-3kg)wiec chyba nie jest tak zle jak to te sluchy donosza... kazdy handlarz czeka aby "wiecej zarobic" jedyne co mozemy to po prostu zapobiegac temu bo omijanie z daleka nic nie daje skoro Kulwicki ma najlepsza cene na okolice, tylko zawsze mnie wkur...mnie te duze  % odcinane na odkarmienie czy brud zwal jak zwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

 Ja od ponad roku sprzedaje tylko i wylacznie poubojowo posrednik bierze 100zl prowizji a pieniadze sa bardzo zadowalajace bez porownania u kogokolwiek innego i bez sciemiania ze bydlo tanieje i lepiej wypychac itd.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje do tego drugiego, mam swoja wage i on nie ma z tym problemu, kiedys zamiast Daniela przyjecha od niegol mlody i cos mu nie pasilo z waga dlatego wazylismy na mojej jak i sprawdzalismy  na ich, waga sie zgadzala ( plus minus 2-3kg)wiec chyba nie jest tak zle jak to te sluchy donosza... kazdy handlarz czeka aby "wiecej zarobic" jedyne co mozemy to po prostu zapobiegac temu bo omijanie z daleka nic nie daje skoro Kulwicki ma najlepsza cene na okolice, tylko zawsze mnie wkur...mnie te duze  % odcinane na odkarmienie czy brud zwal jak zwal

 

Nie skantowali Ciebie bo miałeś swoją wagę. Myślisz, że gdybyś jej nie miał to by nie próbowali kombinować? Wątpię....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ja od ponad roku sprzedaje tylko i wylacznie poubojowo posrednik bierze 100zl prowizji a pieniadze sa bardzo zadowalajace bez porownania u kogokolwiek innego i bez sciemiania ze bydlo tanieje i lepiej wypychac itd.

Po co mają ci ściemniać jak cię na życzenie  w d...e jeb...ią. Jeden raz pośrednik na 100 zł a drugi raz rzeźnia orżnie cię na wadze poubojowej, klasyfikacji i wybiciu. Kolego podaj mi choć 1 pośrednika i rzeźnie która wręcz nie namawia żeby sprzedać po uboju. 

Sami chcą się w ch...ja zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Nie skantowali Ciebie bo miałeś swoją wagę. Myślisz, że gdybyś jej nie miał to by nie próbowali kombinować? Wątpię....

 

 

Nie należy wszystkich tak jak już kiedyś pisałem wrzucać do jednego wora. Nie mam swojej wagi ale mam możliwość pożyczyć. Przed każdym sprzedaniem staram się wyrywkowo zważyć parę sztuk i ten pośrednik do którego sprzedaję o tym nie wie różnica na jego wadze a tej na której ja ważę jest +\- 2 kg. Nie powiem który to pośrednik żeby nie było że to ja. Robię reklamę :)

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wczoraj sprzedane 5 mieszańcow 2MO SM BS BD średnia waga 802kg cena 7.5+vat wiek 23-26 miesięcy 3krowy ho 730kg 5+vat 620kg 555kg 4.2+vat potrącenie 8% odbierał Zielaziński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Witam. Wczoraj sprzedane 6 szt. Średnia waga 825 kg. szt- ważona całość na wadze samochodowej. Cena 8.10 brutto- skitka 6% zakład Mościbrody. W tym 2 b.ładne mm, 2 takie średnie, 2 wyrośnięte , kościste ale ciężkie HO- wiek zwierząt 21-22 msc.

Edytowano przez pablo10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do cb 

Azor07

Ja mam do sprzedania byczka czerwony ładniej budowy.Jak myślisz ile brzegowy za niego mógł za niego dać napewno mieszaniec


A i jeszcze jedno ma ktoś dokładną tabęlę mierzenia bydła w kłębie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Z jakiego województwa jesteś bo jest 2 Brzegowych w różnych województwach .Możesz zajrzeć do mojej galerii tam jest kilka sztuk które sprzedawałem . Ja mam dwie ale czy takie dokładne to nie wiem .Ostatnie jak sprzedawałem to miały w kłębie 215-813 kg , 213-760 kg,205-693kg jałówka 195-623 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

to mierzenie róznie wychodzi, ja sobie mierze zawsze jak sprzedaje ale wychodzi bardzo różnie... Ostatnio miałem tak:212-700,215-715,221-829;839;860,224-794;819;860,225-870,227-894,230-893. waga swoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

To zależy też od rasy ,a najważniejsze aby stał prosto (nie schylał głowy w dół ) u mnie przy 225 -900+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Wczoraj sprzedane 4 sztuki (2 mm, 1 ho, 1 ncb- najmniejszy, ponad 600 kg) wazonie na ogólnej -2980 kg, po 8 brutto, skitka 6%. Województwo łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ze świętokrzyskiego  i zawsze oddaje do józef brzegowy.W jakiej cenie płaci nie wiesz

 

8+VAT za ładne (pisałem na 2 stronie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprzedane 5 mieszańcow 2MO SM BS BD średnia waga 802kg cena 7.5+vat wiek 23-26 miesięcy 3krowy ho 730kg 5+vat 620kg 555kg 4.2+vat potrącenie 8% odbierał Zielaziński

Damian z Biernackim już nie handlujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Wczoraj sprzedane 4 sztuki (2 mm, 1 ho, 1 ncb- najmniejszy, ponad 600 kg) wazonie na ogólnej -2980 kg, po 8 brutto, skitka 6%. Województwo łódzkie

Kto odbierał


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Po co mają ci ściemniać jak cię na życzenie w d...e jeb...ią. Jeden raz pośrednik na 100 zł a drugi raz rzeźnia orżnie cię na wadze poubojowej, klasyfikacji i wybiciu. Kolego podaj mi choć 1 pośrednika i rzeźnie która wręcz nie namawia żeby sprzedać po uboju.

Sami chcą się w ch...j zrobić?

@szaman1 powiem tak: prawie rok temu miałem na sprzedaż 6 szt mieszańców. Lokalny handlarz dawał wtedy 7 netto, drugi jak zobaczy że z luzu to marudził bo jak to połapać, trzeci dawał dobrą cenę ale nie dojechał (znany tu na forum i często wyieniany), wróciłem do pierwszego bo już mu kiedyś sprzedawałem to powiedział że staniały na 6.8 Zadzwoniłem do rzeźni i sprzedałem na wbc i wyszły na żywą po 7.4 Ważyłem na ogólnej wadze dla własnej wiadomości. Dlatego nie rozumiem dlaczego najechałeś tak na kolegę, chociaż za tą prowizje dla handlarza to mu się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

Po co mają ci ściemniać jak cię na życzenie  w d...e jeb...ią. Jeden raz pośrednik na 100 zł a drugi raz rzeźnia orżnie cię na wadze poubojowej, klasyfikacji i wybiciu. Kolego podaj mi choć 1 pośrednika i rzeźnie która wręcz nie namawia żeby sprzedać po uboju. 

Sami chcą się w ch...ja zrobić? 

Jezeli trafisz na w miare uczciwego posrednika ktory bierze prowizje i wysle Ci prawdziwa fakture z ubojni to zobaczysz roznice. Posrednika ubojnia traktuje powaznie poniewaz miesiecznie odbieraja od niego duza liczbe szt a jezeli sprzedasz jako pojedynczy rolnik ktory nie ma dla nich zadnego znaczenia to zawsze bedziesz ruc...y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak sprzedajesz kilkanaście szt to ty dyktujesz cenę i nie podoba się to nara. Po jakieś 15 szt to przyjadą nawet z drugiego końca Polski tylko kwestia dogadanie odp ceny i najważniejsze wypłacalności bo nie sztuką oddać na 9 na papierku a na koncie zera.

Fakt że jak masz 2,3 szt to wtedy zbijają ceny bo im się nie opłaca ale oddać w ciemno to jakbyś sprzedawał pszenicę z parametrami  niezbadaną  i kupujący po tygodniu na fv napisze że paszowa  a sprzeda za konsumpcje. Każdy grabi do siebie, Pamiętaj że ten co dobrze gada to najczęściej największy oszust. Ja nie mam nic przeciwko sprzedaży handlarzowi jak uczciwie zważy i zapłaci wiem że oni mają wyższe stawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Nie skantowali Ciebie bo miałeś swoją wagę. Myślisz, że gdybyś jej nie miał to by nie próbowali kombinować? Wątpię....

 

 

idac takim tokiem rozumowania to ten kto nie ma wagi nie mogl by nigdzie sprzedac tego bydla a myslisz ze waga na spedzie jest uczciwa? mam wage wiec wiem co mozna z nia zrobic ;) byl kiedys u mnie taki klient ktory dal fajna cene za jalowke do momentu gdy zobaczyl wage, pozniej cos zaczelo mu nie pasic u tej jalowki i sie wycofal, ciekawe dlaczego hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jak sprzedajesz kilkanaście szt to ty dyktujesz cenę i nie podoba się to nara. Po jakieś 15 szt to przyjadą nawet z drugiego końca Polski tylko kwestia dogadanie odp ceny i najważniejsze wypłacalności bo nie sztuką oddać na 9 na papierku a na koncie zera.

Fakt że jak masz 2,3 szt to wtedy zbijają ceny bo im się nie opłaca ale oddać w ciemno to jakbyś sprzedawał pszenicę z parametrami niezbadaną i kupujący po tygodniu na fv napisze że paszowa a sprzeda za konsumpcje. Każdy grabi do siebie, Pamiętaj że ten co dobrze gada to najczęściej największy oszust. Ja nie mam nic przeciwko sprzedaży handlarzowi jak uczciwie zważy i zapłaci wiem że oni mają wyższe stawki.

jakie "dyktujesz cenę " jak ładne to może dorzuci 10 gr ale wzamian na wadze ujmnie 20. albo skitkę z 6 na 7% walnie. To tak jak z tą pszenicą jak zawieziesz łódkę to może dołoży 10 zł/t. Rolnik nigdy nie dyktowała ceny za swoje produkty! A jak handlarz dawał cenę lepsza jak inni i zapłacić miał gotówką to dojechac nie mógł bo bank 35 klocków nie miał w gotówce żeby z kasy wypłacić. Edytowano przez mikcom20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj