matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

matingus    107

dziś sprzedane dwa czarno-białe byki poszły po 7,3+wat.waga brutto 790i 802.

lokalny odbiorca.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

byki hf 7,50 netto szkoda ze nie miałem wiecej bo cena fajna jak za hf waga moja. Mam mm ale jeszcze maja czas bo 19 miesiecy maja wiec sie wstrzymam do zimy... ogólnie to z ich gadania wynika ze nie ma byków gdzie kupić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

no nawet u nas jest nieźle, 6,5- 7 netto za hf a 8 za mięsnego ale super musi być

ciekawe jak długo sie utrzyma cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

A tak z waszych wieloletnich obserwacji to jaki miesiąc (mowa o końcówce roku) wypada lepiej pod względem ceny? , Lepiej listopad początek czy może bliżej świąt ?.Bo będę miał 7MM i tak nie wiem kiedy lepiej to pchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepsza cena to jak napierdoli śniegu i z tydzień dziady nic nie kupią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apokalipto    5

Tydzień temu sprzedaż do ZM Łuków . 3 sztuki byków,
Wiek po 19 miesiecy:
SM 786kg,wydał 450kg mięsa po 13 zł
SM x HO 708kg, wydał 410kg mięsa po 13 zł
NCB 620kg, wydał 335kg mięsa po 12.40zł.
Ja jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

I tak sprzedasz za tyle co ci dadzą więc co ci da wołanie..

 

nieobraz sie ale masz myslenie rodem chlopa z PRL. wezme tyle ile mi jasnie pan handlarz  da i jeszcze go w tylek pocaluje i buty wyczyszcze za laskawosc.

handlarze zawsze daja( proponuja) ponizej niz to co powini dac i jak widzom goscia ktory jeczy ze malo ze dorzucie panowie, to wtedy masz odpowiedz ze oni wiecej dac niemoga bo ogolnie niewiedzom czy wogole na twojim byku zarobiom. a jak im powiesz ze to co proponuja to kpina i grzecznie ale stanowczo wypraszasz z obory i muwisz ze bedziesz dzwonil do kogos innego to nagle cena wzrasta nieraz bardzo duzo. oczywiscie w maju w czerwcu jak sprzedaja byki doplatowcy to ci nie dorzucom ale tak jak teraz to oni maja zobowiazania w ubojniach aby dostarczyli tyle i tyle sztuk i sa skloni dokladac, nieraz bardzo duzo do tego co pierwotnie proponowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Tu masz rację o handlarzach jakieś dwa tygodnie temu kolega sprzedawał bydlaki przyjechał pierwszy kupiec i za hf'a na start dawał 6,2 netto, został wyśmiany.....po targu doszli do 7 netto a i tak  nie kupił za dwa dni przyjechał następny i dał po 7,2 za te same sztuki!!

Zasada jest jedna jak potrzebują bydła to i zapłacą a jak nie to nawet za zajebistą sztukę nie nawalą kasy.Sam wiesz jak było maj/czerwiec

A tak z waszych wieloletnich obserwacji to jaki miesiąc (mowa o końcówce roku) wypada lepiej pod względem ceny? , Lepiej listopad początek czy może bliżej świąt ?.Bo będę miał 7MM i tak nie wiem kiedy lepiej to pchnąć.

 

wg mnie najlepszy moment to tak z tydzień przed świętami do trzech króli

Najlepsza cena to jak napierdoli śniegu i z tydzień dziady nic nie kupią

o to jest najlepsiejszy czas ale wtedy i my tyż nie sprzedamy ;) ;)

 

Teraz coś jest na rzeczy z bydlakami od poniedziałku 4 telefony za bydłem, najbardziej bydła szuka Biernacki-podobno żydki są ,aż sam żałuje moich sztuk może by teraz pare groszy więcej utargował..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

soltys biernacki szuka bydła od kilku tygodni i bedzie szukal dalej bo bydla mają sporo mniej, ogolnie handlarze tez mają mniej bydła, każdy ich przetrzymuje chyba hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj