matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

matingus    107

sprzedawał ktoś może ostatnio do ZM Zbyszko w Bedoniu ? Jak z terminem płatności wygląda sytuacja bo cenowo bezkonkurencyjni w łódzkiem

znajomy sprzedawał do nich to kasa wciągu 2 tygodni.

ile teraz płacą za byki...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

do 8 netto, koledze za hfy 7,3 dali

wiosną sprzedawał to za kasą czekał 2 miesiące, zobaczymy jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

propozycja za 18szt same kolory-MM wszystko z luzu 7,8 netto towar ładny ale niezbyt ciężki od 600 do max 700kg najlepsze sztuki

Narazie  to tylko propzycja w środę na miejscu będziem handlowwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

muszę .................

osoba od której wynajmuję pomieszczenie gdzie są utrzymywane z dnia na dzień kazała mi sie zabierać,a u siebie więcej nie mam gdzie trzymać zwłąszcza takicch szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy sprzedawał ktoś do firmy Zagroba z Bogatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Dziś sprzedane do Agrostaru wazone we Wlodawie mm czerwony podobny do krowy waga 645x8,00zl brutto i mieszaniec czarny waga 776x8.2zł cena i waga brutto.Cielaki kupione razem ,miały ok.tygodnia,dzisiaj po 24 msc.i taka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Jasne,że terminów nie dotrzymuje dla vatowca pieniądze zazwyczaj po 3 miechach dlatego z nimi to tylko i wyłącznie gotówka ewentualnie jak w moim przypadku przelew na konto inaczej bydlaki nie wyjeżdżają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Panowie nie sprzedawajcie bydła do handlarza co bierze bydło na export na wbc, jest z woli mysłowskiej, gdzieś za łukowem... za piękne sztuki wyszło bardzo słabo, po 500zł na sztuce minimum mniej... miesiąc czasu i nawet faktury z rozliczeniem nie przysłali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Wczoraj za krowę mieszańca 700 kg dostałem 5,7 brutto.
Ciekawi mnie, ile dostajecie za odsadki? W moim regionie rzekomo za byczki do 300 kg po 12 zł i sam się zastanawiam, czy jest to sens trzymać na ciężkie, czy lepiej sprzedać od razu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

@lokser Jak się nazywa ten handlarz i w jaki sposób rozliczyles się z nim na wbc? Miał jakiś kwit z ubojni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

A, przepraszam. Rzeczywiście pominąłem, ale to przez niedopatrzenie. 
Okolice Gorzowa Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jezeli masz odsadki rasowe to lepiej je sprzedac w wadze ok 300 kg niz sie bawic w trzymanie na cieżkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

J. Kulczyniec się nazywa, sprzedałem na wbc ale wyszło bardzo słabo za piękne sztuki po ponad 800kg mięsne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Nie znam go Ale wiem o kim mowa. Dobry cwaniak podobno. W okolicy jest spalony u rolników jak i w pobliskich ubojniach za różne kombinacje podobno. A kolega lokser skąd jeśli to nie tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

lokser posrednikowi nigdy na wbc sie niesprzedaje chyba ze w umowie ( bo teraz kazdy rolnik musi dostac) masz zagwarantowanom cene minimalnom. ubojnia cie oszuka a co dopiero posrednik. przeciez 75% posrednikow wali na wadze zywej a na wbc to normalnie raj naziemi dla nich. co do faktury to masz umowe sprzedazy wiec w razie czego masz podkladke dla sadu ale to inny tryp procesowy i latwo i szybko kasy nie odzyskasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

@koper88 wschodnie mazowsze. Koledzy ostrzegam nie oddawajcie do niego bydła!, kantuje jak się tylko da.


Panowie a co zrobić w wypadku gdzy nie dostanę faktury? już miesiąc czasu cisza z tym wbc


Gruby z wąsem?

 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj