matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

seba07101    3

seba 07101 tobie moze sie wydawac ze byczek ma 500 kg bo moje byki (poza ostatnimi slowackimi HF) z wygladu zawsze maja 100-150kg mniej niz realnie wnoszom na wage. Ty wez ciagnik wozek i jedz sobie na jakis sklad wegla i sobie tego byka zwaz  bo myslisz ze ma 500 kg a on moze miec ponad 650 kg i wtedy inna rozmowa z chandlarzem jest.

Niewykluczone jest rowniez ze tobie sie wydaje ze byk ma 500 kg bo do tej pory jakis chandlarz cie przekrencal na wadze a sa tacy co nawet 100 kg na byku oszukuja.  i porownujesz tego byka z innym na ktorym cie ktos okradl. W mojich stronach ubojnia( pow. jarocin) przekrencala ludzi nawet po 120 kg na byku. w koncu  rolnik ( dostawca wieloletni do tej ubojni)  kupil sobie wage bo cos mu zaczelo juz niepasowac to owa ubonia wjachala na podworek jak zawsze i jak  zobaczyla wage to samochod nakrecil na podworku i dal gazu i wyjachal z podworka nikt nawet nie wysiadl aby byki ogladac, hehehe. Rolnik zadzwonil co sie stalo to mu odpowiedzial ze sie odmysleli bo ma on coraz gorsze byki i na nich nie zarabiaja i wiecej po byki nieprzyjadom chyba ze poprawi jakosc i tak zakonczyla sie 8 letnia wspolpraca z ta ubojna  Dlatego jak niewiesz czy byk ma te 600 kg a masz tylko jednego to sie poswiec i go zwaz  bo za 500 kg to nawet tych 6 zl niedostaniesz nawet jak to mieszaniec.  Albo potrzymaj jeszcze bo cena idzie w dol jak byk ma powyzej 30 miesiecy bo wtedy sa obowiazkowe badania na BSE. Ale nie chce mi sie wiezyc  ze byk ktorego opisales ma tylko 500kg bo taka wage to maja Jerseje w tym wieku lub wynendzniale HF na wodzie i slomie i stawiam ze ktos cie przec lata walil na wadze i ty jestes przyzwyczajony ze bylki masz lzejsze niz wygladajano zg

No zgadzam się z tym co mówisz ze chandlarze oszukuja na wadze doskonale to wiem bo juz trochę byków sprzedałem nie mam jednego tylko 20 tez nie duzo ale cos jest ja zawsze byki mierze i moge sie oszukac tylko o +/- te 50 kg góra ale tego nie mierzyłem bo jest bardzo płochy ja kupiłem dwa byki CH i HH i dwie jałówki CH i HH bo inaczej nie chciał sprzedać i tylko zobaczyłem na paszporcie datę urodzenia jałówek a byków juz nie jałówki miały po roku w kwietniu i  myslałem ze byki tak samo bo wielkosciowo były takie same a tu sie okazało ze byki maja po dwa lata i nawe nie podałem ich do dopłat ale co do byków to podejrzewam ze ten gosciu co od niego kupiłem to ma starego byka i on zapładniał matki i curki i jeszcze moze wnuczki haha i przez to tak słabo rosną no ale co jak to mówią cłowiek uczy się na swoich błedach trudno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
Napisano (edytowany)

słabo.......do 7.7 brutto

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Dzisiaj ma przyjechać kupiec dlatego pytam. Ciekawe co zaproponuje.Dzięki kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

Kilka lat sprzedawałem bydło do Agrostaru, teraz mam  do sprzedania   tylko 2 sztuki : byka MM i krowę. Oczywiście  zadzwoniłem żeby przyjechali, upłyneło m-c  i przyjechali.Z samochodu wysiadł pan klasyfikator i powiedział  że nie będzie kupować, ale jak jest to  zobaczy.Zobaczył , no może  byka wezmie, ale krowy nie, zaproponował 6,50, ale niech ktos inny kupi, po byka to by trzeba  podjechać pod  drzwi żeby się nie stresował. W końcu nie doszlismy do porozumienia

Więc zadzwoniłem do Pana Starownika, opowiedziałem cała sytuacje, a on na to że porozmawia z kupującym i oddzwoni mi. I tak się stało, zadzwonił- pierwsze słowa jakie usłyszałem  to- JA WIEM PAN MA WAGĘ.  Ręce opadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

krowy nie chcieli bo spokojniejsza od byka i mozna przewazyc,to co oszukaja to czasmi zabiora caly zysk z tej sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafael91    0

słabo.......do 7.7 brutto

 

To bardzo słabo, zmień odbiorcę. U mnie za naprawdę fajnego byka daje 8.40+VAT. Północ Opolszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś opinie o Karolu Czarneckim? Sprawdzał ktoś czy ta jego waga elektroniczna jest ok? Brał ode mnie kilka razy i nie było nigdy problemów, nawet kasa za 2 dni, ale ostatnim razem jakoś mi waga nie pasowała, a nie mam gdzie ważyć wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

słabo.......do 7.7 brutto

 

już nie tak źle, do 8 brutto mówią za byki , krowe do 6 a jak mięsna wybitnie to więcej

moje nadal stoją ,ruch za bydłem się zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

Dzisiaj sprzedane:

634 kg - 6,70 zł -20 msc

642 kg - 6,70 zł - 20 msc

662 kg - 6,80 zł - 23 msc

612 kg - 6,70 zł - 23 msc

652 kg - 6,80 zł - 23 msc

648 kg - 6,70 zł - 27 msc

Ceny i wagi brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Czy ktoś z podlaskiego, północnej części lubelskiego ostatnio sprzedawał i ma dobrego kupca. Łuniewscy 12.70 netto za klasę R, łuków też 12,70 netto. cena przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem propozycję 7,20 brutto za kg  jałówki lm x hf co  myślicie o cenie . jałówki czarne bardzo ładne w wadze około 700 kg w wieku 24 26 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj