matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Mikruss    536

to jak ja np. kupie cielaka czy tez odsadka to tez mam miec umowe kupna sprzedazy czy dotyczy tylko jakis wiekszych posrednikow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

W centralnej Polsce nie ma co liczyć na rzetelną cenę od pośrednika. Ja od roku sprzedaję do milex-meat z Niesułkowa k. Strykowa. Sprzedałem do nich już 10szt z czego 3 kilka dni temu i jestem bardzo zadowolony z współpracy. Jedyny warunek to sprzedaż poubojowa wbc. Jeśli chodzi o transport to ja do nich mam około 60km i to nie był problem aby przyjechać nawet po 2 sztuki. Zależy kiedy odbiór się odbywa dane odnośnie wagi tuszy czy klasyfikację EUROP otrzymamy telefonicznie tego samego dnia lub na drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

W centralnej Polsce nie ma co liczyć na rzetelną cenę od pośrednika. Ja od roku sprzedaję do milex-meat z Niesułkowa k. Strykowa. Sprzedałem do nich już 10szt z czego 3 kilka dni temu i jestem bardzo zadowolony z współpracy. Jedyny warunek to sprzedaż poubojowa wbc. Jeśli chodzi o transport to ja do nich mam około 60km i to nie był problem aby przyjechać nawet po 2 sztuki. Zależy kiedy odbiór się odbywa dane odnośnie wagi tuszy czy klasyfikację EUROP otrzymamy telefonicznie tego samego dnia lub na drugi

 

jakie masz wybicia na bykach HF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

to jak ja np. kupie cielaka czy tez odsadka to tez mam miec umowe kupna sprzedazy czy dotyczy tylko jakis wiekszych posrednikow???

wystarczy obejrzeć odcinek agrobiznesu z 10.02.2017 i tam wszystko jest wytłumaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

jakie masz wybicia na bykach HF?

Ja krowy zacielam simentalem. Wiadomo nie zawsze wyjdzie. Najgorsze wybicie u mnie to miała jałówka 52.5% a tak przeważnie byki od 53% plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agot23    0

Byki 7,80 brutto waga 500, 620

Krowy bez ważenia - chuda 1800, młoda około 500 kg 3000 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Ja krowy zacielam simentalem. Wiadomo nie zawsze wyjdzie. Najgorsze wybicie u mnie to miała jałówka 52.5% a tak przeważnie byki od 53% plus

 

Ostatnio średnia z samochodu wyszła mi 58% ( 20 sztuk, hf, ncb, mm, wszystkiego po równo, okarmione do bólu, samochód ważony u mnie) i jestem średnio zadowolony. A Ty z 53%, bardzo? I może jeszcze głodne były i na ubojni ważone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

-7%, tyle co chcieli na żywą odjąć. Ale samego ziemniaka poszło 700kg, więc jak by głodne oddać to by wnet z wagi brutto było

Edytowano przez bykoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

wystarczy obejrzeć odcinek agrobiznesu z 10.02.2017 i tam wszystko jest wytłumaczone

Jeśli czerpiesz swoje informacje z tego programu to gratulacje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

mam pytanie do wszy,z lodzkiego....Konrad Filipiak Wodzierady.....wie ktos o takim...co to za kupiec ubojnia czy chandel i czy wypłacalny?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

do mnie jechał pare razy i nie dojechał tak że ci nie pomoge

 


z tego co sie orientuje to młody handlarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak od trzech lat istnieje ten skup skupuje bydło i trzode płatność w ciągu trzech dni z tego co słyszałem to wypłacalny ale nie chce nikogo wprowadzać w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

W centralnej Polsce nie ma co liczyć na rzetelną cenę od pośrednika. Ja od roku sprzedaję do milex-meat z Niesułkowa k. Strykowa. Sprzedałem do nich już 10szt z czego 3 kilka dni temu i jestem bardzo zadowolony z współpracy. Jedyny warunek to sprzedaż poubojowa wbc. Jeśli chodzi o transport to ja do nich mam około 60km i to nie był problem aby przyjechać nawet po 2 sztuki. Zależy kiedy odbiór się odbywa dane odnośnie wagi tuszy czy klasyfikację EUROP otrzymamy telefonicznie tego samego dnia lub na drugi

 

ja mam do nich bliżej i nie słyszałem żeby tylko na wbc brali , na żywo też kupują a ceny jak wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Sprzedana ładna jałówka mm po limousine, waga na gospodarstwie 570 kg po wybiciu niby tylko 279,6 po 11,8 zł netto , czyli wyszła dużo gorzej jak na żywo, niewiem czy tak słabo sie mogła wybic czy tak oszukali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Ostatnio średnia z samochodu wyszła mi 58% ( 20 sztuk, hf, ncb, mm, wszystkiego po równo, okarmione do bólu, samochód ważony u mnie) i jestem średnio zadowolony. A Ty z 53%, bardzo? I może jeszcze głodne były i na ubojni ważone?

Nie zrozumieliśmy się ja pisałem, że 53% miała jałówka hf słabej budowy. Wybojowość 58% uzyskałem przy byku rasy charolaise a 57 przy mieszańcu simentala i hf.

 

Pytanie do wszystkich czy można uzyskać wybojowość na poziomie 60% i wyżej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Na agrofoto wszystko można ;) Tu kiedyś czytałem, że ktoś miał u byka wybicie 70%, nie wiem czy to możliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytałem handlarza jakie największe wybicie z byka mu się trafiło to mówił ze 67%,to 70 może być realne :) u mnie najwięcej na 63 sie wybijały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

gadacie głupoty. Trzeba sprzedać nienajedzonego , ładnego mięśniaka. zwaźyć dopiero na ubojni, odjąć conajmniej 8% , a najlepiej z 10% skitki, mieć kogoś na ubojni kto dopilnuje uczciwości i wyjdzie ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apokalipto    5

przed chwilą dostałem fakturę . sprzedane w zeszłym tygodni na WBC do Łukowa .

1 byk HO waga brutto 680 wydał 374,20 kg cena  12,40 (kl.O ) + Vat .

2 byk 50 % ho-sm 715 kg brutto wydał 376,20 kg cena 12,80 (kl.R ) + wat

oba wiek 23 m-ce

sami oceńcie czy dużo czy mało jak za cielaki kupione po 600 zł to chyba nie jest źle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj