matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

LuckyLuke12345    230

No nie takie max. jak nie ma brzucha i w miarę to 7,7brutto dadzą. miesiąc temu sąsiad sprzedawał 100% hf i wział 7,9zł , a byk ważył 1031kg. cena była negocjowana z 30minut.

 

Oooo to musiał mieć potężne kości  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

Wczoraj sprzedałem 16 szt. srednia 735 kg ( 3 mniejsze sztuki mi zaniżyły)  LM i SM nie były to czyso rasowe ale łądne bydło, cena 9.15 brutto termin zapłąty 5 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

za ta krówę 700 kg to myślę że możesz śmiało krzyczeć 6.5 brutto najwyżej ci potem cos tam utną skoro to Sm. Kuzyn sztuki kalibru 700-850 kg ale 100 hf opycha  po 6 zł bez żadnego ale

 Kolego kto tyle płaci za krowy hf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

za ta krówę 700 kg to myślę że możesz śmiało krzyczeć 6.5 brutto najwyżej ci potem cos tam utną skoro to Sm. Kuzyn sztuki kalibru 700-850 kg ale 100 hf opycha  po 6 zł bez żadnego ale

Dzieki . Dziś sprzedana po 6.30 z vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

kolego tam nie ma żadnej wybojowośći tam płacą za samo mięso nie ważą przed ubiciem 

 

Przecież samemu można sobie zważyć i  później obliczyć.

 

Edytowano przez bykoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Liczysz z wagi brutto, czy odejmujesz na okarmienie?

 

Po niedzieli bede oddawał pierwszy raz poubojowo (mam nadzieje ze nie ostatni), ciekawe jak mi wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

Liczysz z wagi brutto, czy odejmujesz na okarmienie?

 

Po niedzieli bede oddawał pierwszy raz poubojowo (mam nadzieje ze nie ostatni), ciekawe jak mi wyjdą

A do jakiej ubojni oddajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja za każdy raz ważę i byki LM tak ok 60 % mięsa z żywej a HF tak 50-53 %

kiedyś jak sprawdzałem zakład podobnie mi wychodziło 

nie opłaca sie sprzedawać tłustych jałówek na wbc bo tłuszcz wewnętrzny nie jest brany pod uwagę podczas ważenia mięsa a wiadono jałówka nabiera tłuszczu bardziej jak byk chodzi mi o otłusczenie wokoło narządów wwewnętrznych nie w mięsie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazda ubojnia liczy wybojowosc od wagi na zakładzie,czyli jak ktos przywiezie byka na zakład to zgubi on troche.Niemozna liczyc wybojowosci od wagi brutto.Troche o tym wiem bo pracowałem jako klasyfikator w jednym z duzych zakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Czarnecki jak brał ode mnie w piątek też tak mówił ,ie bardzo chciało mi się wierzyć i mówił że w ciągu miesiąca mają byki polecieć o złotówkę , nie chce siać nie pokoju ale może coś jest na rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

śniegu za mało nawaliło,jakby ze 2tyg nic nie mogli kupić to raz dwa by cena podskoczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

euro wcale nie takie tanie ale u niemcow o 5 centow cena spadła to mogą i u nas probowac obniżać Ale i tak nie nakupuja teraz bo zima znow wkracza na wschod od wisły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

W sobote sprzedane 15 szt z luzu, wiekszosc simy.  waga srednia niecale 700brutto po 8.20 netto. Info od kupujacego juz po sprzedazy, ze od wtorku cena20gr w dol, wiec cos jest na rzeczy. szkoda bo juz tak dobrze bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jerzdzą pytają o bydło a cena o 20 gr w dół? pomyśl sam jak dałeś się oje...ć- a to były słowa otuchy za 17 sztuk waga 700 +- to winna cena być wyższa zaa partie towaru na miejscu 2 transporty.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj