Gość peres100

Zetor 12245

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

co powiecie na temat tego ciagnika jak sie wam podobaja bo mam okazje kupic taki za 59tys z 95r. i chcialbym uzyskac jakies opinnie o tym ciagniku. ile pali i czy sa lepsze od ursus 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dla mnie na bank bedzie mial lepsza kabine

sam mam 10245 i uwazam ten ciagnik za bardzo fajna maszynke,

bardzo duzo ugodnien w porownaniu do 1014 czy 10145,

ta 6 troszke spali ale plus jest taki ze na rynku sa tanie czesci i kazdy heniek czy janek ci to naprawi nie to co w przypadku MFa

jesli tylko jego stan jest ok to bym bral w ciemno, bedziesz zadowolony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

yacenty a w czym ta kabina jest lepsza od ursusowskiej?

biegi i wszystkie wajhy sa chyba tak samo ja w ursusach czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

z tego co pamietam a 1014 mielismy bardzo dawno temu to wajchy sa podobnie, zakresy biegow po lewej - po prawej przelozenia. i regulacja pompy itp, blokada mostu.

mi sie bardziej podoba, lepsza troszke widocznosc, moze ciut mniej miejsca ale moze mi sie wydaje ale chyba troszke ciszej jest


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ale zetory sa drozsze od ursusów. niestety za luksus sie placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

1234 ma lepszą kabinę niż 12245. Sam miałem kiedyś kupić 1234. Co do 12245 to nie spali dużo więcej jak 10245. Ogólnie dobre ciągniki. Tylko trzeba obchodzić się delikatnie ze skrzynią, bo można rozwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

A 1234 chyba drożej chodzą niż 12245, poza tym różnią się tylko kabiną :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Ja mam 12145 z 93 roku(podobno od 1991 juz nie produkowali 121.. tylko 122.. ale ja tak mam na tabliczce). Od 12245 różni się kabiną(o ile nie skrzynią, chodzi o 3 biegową i jakimiś szczegółami bodajże). W orce (jak tata orał) spalił 12 lub 13 L(mierzone) na godzinę, robiąc w tym czasie 1,14 ha, pługiem 5 skib z Brzegu. Jak orkę robi mój brat lub ja to troche więcej :blink:. Ciągnik w miare dobry, choć u nas nie ma za wiele pracy (32 ha). Jeśli licznik nie był cofany to ma przepracowane 3800 MTH. Mierzyłem się w wyciąganiu tira z wytłokami z John Deere 6900, i jelonek nie dawał rady, podskakiwał, i Tomek(kolega) odpuścił. Ja podjechałem Zetorkiem i bez problemu poszedł. Innym razem tata wyciągał także tira z wysłodkami(zakopał się prawie pod osie) to go wyciągnął a w naczepie jeszcze się hamulce zablokowały. Iskry szły z linki.

Najpoważniejsza awaria to skrzynia biegów, dwa tryby się wykruszyły bo łożysko na wałku poszło. Remont skrzyni begów ok 1000 zł. (wujek w MF 3080 jeden tryb 4 000 zł:D))

 

Ogólnie polecam ciągniki ZTS.

Jak koledzy wyżej pisali:

1. Dostęp doczęści i ich cena(np. zestaw naprawczy silnika ok 1000 zł, )

2. Łatwość naprawy

3. Prosta obsługa

4. Typowy wół roboczy

5. Dobry uciąg

Minusy(na przykładzie mojego)

1. Głośno w kabinie

2. U kolegi, który ma 12245 przy pługu Unia 5 skib wysiadła hydraulika (bo musieli prace dokończyć, bo MF się zje...)

3. ... i te dwie cholerne wajchy bo bokach(ale to już u nich normalka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Mi tam nie przeszkadzają te 2 dźwignie bo i tak żeby zmienić położenie trzeba się zatrzymać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Seria 245 była produkowana od 88 r., czyli przez parę lat równocześnie ze starszą-145. Ja mam także 10145 z 94 r. 12245 ma zsynchronizowaną skrzynię biegów, a jego poprzednik nie. Ilu biegową skrzynię biegów masz sirmnemonic w swojej 12-tce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Normalną 4, ale mi się na przykład bardzo podoba seria 122.. kabina jest ładna, trochę mniej miejsca ale ładny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

ale podobno 12245 ma lepsza hydraulike niz ursus 1224 Czy to prawda? Bo obracany plug by sie przydal do takiego sprzetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Pompa jest parę litrów wydajniejsza, ale w nowszych 1224 jest taka sama więc nie ma różnic w tej dziedzinie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Z tym, że z kabiną Euro łatwiej agregować pług obracalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Za taką cenę można kupić nawet zetora 16245


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Z 95 r. za 60 tys. to powiedzmy, że kupisz średniego ZTS'a 16245. Nawet za "bitego" 12245 po 95 r. trzeba dać ponad 60 tys. zł. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wuja kupił sobie 16245 ma 50 ha teraz kupił farmera i miał 360 to mówił ze ten 16245 nie ma co u niego robic tylko do wyciagania tirów czy korzeni albo do bardzo ciezkich prac bo go łatwo nie zadusisz ale tak ogólnie to fajne ciagniki to sa z tego co widziałem u niego :blink: polecałbym takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Józek co to znaczy "bitego"? Jeśli miał bym do wyboru ZTS a z 1997 czy 1998 za powiedzmy 80 000 zł to niestety przegrał by np. z John Deere 7700 z 1995 r, no bo jakaś wygoda i troszeczkę luksusu się w życiu należy. Oczywiście uciąg nie ten ale w miare komfort w kabinie i trochę ciszej. Ale tu niestety wychodzą minusy zachodniego z naprawą :blink:. Ale mimo wszystko nie dał bym 70 000 czy 80 000 zł za ciągnik z Słowacji czy Polskiego Ursusa. To jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Aha i tak z ciekawosci mam pytanie:

 

Ile byście dali za Zetora ZTS 12145 rocznik 1993, wersja EXPORTOWA, 3800 MTH, oleje wymieniane co 1000 MTH, który u Niemca robił tylko z przyczepą i opryskiwaczem, a u nas robił na 32 ha, od 2002(czyli nic nie robił)

Nowe Opony Stomil

Ładowacz czołowy TUR 8 (Polmot-Tur z Biedaszek), trzy-sekcyjny, amortyzator, Joystick, łyżka, krokodyl(2006 rok)

 

Jestem ciekaw waszych opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

A tak w nawiasie, produkcja ciągników ZTS zakończyła się w 1997 roku jeżeli chodzi o ZTS Martin. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

A co do tego 12145 to koło 65 można cenić na początek :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

"Bitego", czyli chodzi mi, że dobry, zadbany, z jajami. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZetorPower
      Witam mam zamiar kupic zetora 18345 ale nic o nim niewiem. nikt w mojej okolicy nie ma takiego i nie wiem jak on sie sprawuje na polu. Jezeli ktos posiada taki ciagnik prosiłbym o opisanie mi tej maszyny. pozdro
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Grzegorz98
      witam. mam pytanie odnośnie podłączenia nagrzewnicy. w moim Crystalu jest ona pod kolumną kierownicy i patrząc od strony silnika do kabiny, to widać w tej przerwie dwa węże. jeden idzie pewnie do góry nagrzewnicy(bynajmnirj tak wygląda,idzie do góry) a drugi jakby pod spód.owe węże łączą się za silnikiem zaworkiem, który jak mniemam miałby odpowiadać za otwarcie i zamknięcie obiegu nagrzewnicy(ON/OFF). I tutaj moje pytanie. w którym miejscu jest owy obieg podłączony do układu chłodzenia aby pobrać płyn do nagrzewnicy ? chyba że jest jeszcze jakieś ,,łącze" którego nie widać na pierwszy rzut oka.
    • Przez Patrykf123
      Czy wygluszal gtos kabinę w Ursusach typu 914 itp. Lub fortschritt zt 303? Posiadam takie ciągniki i chciał bym w nich wygłuszyć kabinę lecz nie wiem jak to zrobić. Nie piszcie żeby kupić nowy ciągnik, bo na 30ha są dla mnie wystarczające, a na nowy przyjdzie czas ;) 
    • Przez rolnikgospodarny95
      nigdzie nie mogę znalesć informacji i zdjęć na temat linek do szyberdachu do zetora 7211 z szeroka kabiną powiedzcie mi jak do wygląda dokładnie i gdzie się je zakłada a może ktoś ma zdjęcia to bym prosił
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj