Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
ws71    35

do pini idą zawsze przez pośrednika, bynajmniej za włocha tak było i wszyscy takie rozlicznia mieli. Czy Głogowski, czy Woźniecki czy Grązka. To z którymś z nich współpracujesz?

jaka strączka na wbc :blink: :blink: :blink: ?

w Pini baza jest 56-57 (78-106waga półtusz). Później 57-58+8groszy. No i ponad 58+12 groszy. Do tego przedziały wagowe. U nich każda sztuka jest osobno rozliczana. Za świnie w klasie S możesz dostać mniej za kilogram niż za E bo np. waga będzie za niska albo za wysoka

U nas jest  tylko przedział półtusz 78-115 i sztywna kwalifikacja SEUROP. Odstawiam do firmy ,,Pigi Beef s.c" i ona jest przedstawicielem jeszcze jakiejś dużej firmy ale nikt nie jest wstanie powiedzieć jakiej.Firma pojawiła się w lutym,natychmiast jak Stokłosa przestał kupować trzodę,praktycznie przejeła  wszystkich dostawców Stokłosy i dalej honoruje wcześniej podpisane umowy ze Stokłosą może dlatego mamy rozliczanie w SEUROP. Sama firma też tajemnicza,pojawiła się nagle,mając własne samochody,kupując siedzibę z bazą przeładunkową ,na początku płacąc w terminie 14 dni obecnie do 7 dni ,zobaczymy co będzie dalej. Obecnie oddaje do niej około 30 hodowców i wszyscy są zadowoleni. Strączka ma według mnie tylko znaczenie przy przeliczaniu na żywą wagę

Wiadomość z agroFakt.pl

ws71    35

Czemu wypisywanie takich ,,mądrości" ma służyć,po za podnoszeniem ciśnienia tym którzy akurat teraz sprzedają

zetorki12    1932

Ma służyć wzbudzeniu nadziei u tych , którzy będą sprzedawać za jakiś czas .

• Like 1

TheLukasTeam    52

Jakiś czas temu też miałem nadzieję, że jak będę sprzedawał, to cena będzie satysfakcjonująca. I na tej nadziei się skończyło. 

ws71    35

Nadzieja matką g....ch  lub bardziej optymistycznie ,,nadzieja umiera ostatnia"

szczypka    58

ale każda matka kocha swoje dzieci 

a tak poważniej to coś mi się wydaje że czeka nas  zima z niskimi cenami 

ja następne sprzedaję za ok 5 tygodni ale jakoś czarno to widzę 

A jak ma sie w Pini sprawa, gdy przy sprzedaży na WBC będzie niewykastrowany osobnik ? Gdy trafiał sie taki na żywą, to nie było problemu.

tyran3    8
Dnia 26.10.2017 o 14:46, TheLukasTeam napisał:

Znowu w dół 4,20 netto

no niestety jak mowiłem ludzie sprzedają świnie wiec cena 10-20 gr w dół do czasu kiedy zakłady nie kupiom  zakładanej ilosci.

wielkopolska sokołow wynegocjowana przez grupe za klase  E 6,5zł przy wydajnosci 80% wyjdzie 5- 5, 2zł za zywom

Ambitny657    7

Panowie powiedzcie mi jaka jest podstawa prawna do tego aby posrednicy brali od nas potrącenie/strączkę  przy zakupie trzody chlewnej na wagę żywą ? albo do kogo mogę się zgłosić aby takich informacji mi udzielił ? 

zetorki12    1932

Nie znam podstaw prawnych , ale też się zastanawiałem - czemu to tak jest ? Zresztą przy innych zwierzakach , też ta sama sytuacja .

Można wiedzieć do czego ta wiedza Ci potrzebna ?

Piotr0224    6

Raczej takich podstaw nie ma bo wszyscy byli by traktowani równo np 1 bądź 2 procent od każdej sztuki a tu jest wolna amerykanka, ja kiedyś oddawałem to były 3 procent strączki od sztuki a teraz zszedłem do jednego procenta w trakcie negocjacji ceny, lochy 5%

Ambitny657    7
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Nie znam podstaw prawnych , ale też się zastanawiałem - czemu to tak jest ? Zresztą przy innych zwierzakach , też ta sama sytuacja .

Można wiedzieć do czego ta wiedza Ci potrzebna ?

jakiś czas temu dowiedziałem się że nie ma takiej podstawy prawnej aby skupujący brali od nas potrącenia/strączki za wagę żywą tylko muszę wiedzieć na 100% ze tak jest  i mieć jakąś podporę ze strony prawa. a jest mi to potrzebne bo raczej będę wchodził na drogę sądową z takim jednym pośrednikiem. i ta strączka to będzie taki mały dodatek do innych przekrętów na jakie sobie pozwala ten oszust 

Jeśli chcecie wiedzieć o którym pośredniku mówię to wystarczy poczytać poprzednie posty. 

Edytowano przez Ambitny657

szczypka    58

zapytaj w urzędzie ochrony konkurenci i konsumenta `powinieneś mieć przedstawiciela w swoim urzędzie skarbowym 

gajny    2

Co do potrąceń niewiele ugrasz. Jeśli potrącenie było wcześniej ustalone to nie wiem w czym masz problem. Myślę że nie będzie kłopotu znaleźć kogoś kto będzie ci płacił za wagę żywą bez potrąceń, po prostu z góry wkalkuluje stratę wagi w cenę i po kłopocie. Inna rzecz jeśli zapłata miała być bez potrącenia a wyszło inaczej.

Sadek    446

Kiedyś jak sprzedawałem na żywą to z jednym zakładem był taki układ ważą na mojej wadze i x% potrącenia z wagi zaś gdy ważone na zakładzie to bez potrąceń.

Raz były ważone u mnie i na zakładzie i te potrącenie się potwierdziło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się