Raptus902

Ceny trzody chlewnej 2017

Polecane posty

lebek5    56
1 godzinę temu, dudi834 napisał:

Wczoraj sprzedane po 4.8 z vat malopolska pow.dabrowski

 

do kogo sprzedawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
21 godzin temu, ws71 napisał:

Sprzedaż 7.11, 12szt-4,80netto/kg

musiałeś mieć  wybój z 80% i mięsność ponad 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

81,5%,mięsność śr 57%,byłoby lepiej ale 3szt trafiły w U i one zaniżyły cenę i mięsność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby nie ten temat , ale dotyczy , to zapytam . Miał już ktoś kontrole w związku z ASF ? Czego najbardziej się czepiają i jak bardzo ? No i ciekaw jestem czy ktoś mandat zarobił ? Pytam bo trzeba by się przygotować , bo w naszych stronach zaczynają się "naloty" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

asf czy dobrostan? Ja mam w środę z dobrostanu

5 godzin temu, ws71 napisał:

81,5%,mięsność śr 57%,byłoby lepiej ale 3szt trafiły w U i one zaniżyły cenę i mięsność

ja bym miał wtedy 4,89 przy takim wyniku. Bardzo dobry wybój jak na Kutno. Wiesz ile czasu minęło od ostatniego posiłku do uboju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
rozumiem, że ten wyboj liczony z wagi brutto bez potrąceń, bo nie powinno być potrąceń na wbc, ale niektórzy obcinaja 2%, i nagle wybojowosc jest wysoka, żeby potem nie wyszło, że wyboj był na poziome 79,5% ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli rozumiem że u Cb też na żywo nie potrącają bo inaczej nie ma co porównywać wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
na żywo powracają, różnie ja mam 2 kg sztuka akurat, są tacy pośrednicy co 2%. ja dwa razy oddawalem w swoim życiu na wbc i nigdy żadnego potrącenia nie było, wyboj wyszedł około 78 % wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Teoretycznie było mówione że do 17 -tej w dniu zakupu powinny być w ubojni,odstawiane prosto od karmika,ale jak wygląda to rzeczywiście to nie wiem,co do wyliczenia wyboju ja przyjmuję wagę netto,według mnie największe znaczenie ma czas między sprzedażą a ubojem,dawniej jak świnie szły bezpośrednio na ubój z samochodu to wybój z wagi netto wychodził 83% ,z brutto 81%,netto też przyjmuję aby przeliczyć na żywo,kiedyś bawiłem się skupem i przy mięsnych świniach wychdzilo że traci między skupem a zakładem 2-3kg/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

netto, brutto?

waga żywa- waga półtusz. I to jest wybój dla mnie.

Ja zawsze ładuję o 8 rano a bite są zazwyczaj 22-23 wieczorem. Dlatego wybój średni mam ok 77%. A odliczanie przy sprzedaży na wbc to jakieś nieporozumienie. Przecież i tak płacą za półtusze. Jedynie wybój wyjdzie większy co i tak nic nie zmieni bo tyle samo dostaniecie na rękę co by nie odliczyli strączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

A nie jest przypadkiem obecnie  tak że świnia musi po transporcie odczekać 24h na ubój,ja mam wyliczaną wybojowość przez zakład na fakturze i nie pasuje ani waga netto ,brutto i jak to wytłumaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062
6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Asf u dzików w Legionowie, idzie na germany. 

jeszcze nas zbombardują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Rolnik1973 faktycznie 2 przypadki:

608 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w lesie w pobliżu miejscowości Stanisławów I (gmina Nieporęt, powiat legionowski województwo mazowieckie), w odległości ok. 140 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 17 listopada 2017 r.). Zwłoki dzika zostały poddane utylizacji.

609 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w lesie w pobliżu miejscowości Legionowo (gmina Jabłonna, powiat legionowski, województwo mazowieckie), w odległości ok. 140 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 17 listopada 2017 r.). Zwłoki dzika zostały poddane utylizacji.

Prawdopodobnie jest już za Wisłą gmina Grodzisk Mazowiecki ale na stronie GIWu nic jeszcze o tym niema.

U mnie czerwona strefa od 1 września i nie było żadnego dzika z ASF ani świń a cena 3,80 netto.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

ASF jest po to aby Ci mali i Ci średni zrezygnowali z hodowli trzody chlewnej w Polsce.ASF będzie dopóki jeden po drugim zrezygnują . A później będą powstawać fermy trzody chlewnej opierane najczęściej na materiale hodowlanym z zagranicy lub kontraktacje ,

Kto wie czy za rok czy dwa bydło nie będzie "chorowało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
22 godziny temu, ws71 napisał:

A nie jest przypadkiem obecnie  tak że świnia musi po transporcie odczekać 24h na ubój,ja mam wyliczaną wybojowość przez zakład na fakturze i nie pasuje ani waga netto ,brutto i jak to wytłumaczycie

W Pini każda sztuka jest osobno liczona. Ja zazwyczaj ładuję 100sztuk na auto. Waga żywca np 11000kg . Po uboju jak wybój wyjdzie 78% to waga półtusz będzie 8580kg . Pośrednik  jakby odjął 2% strączki z 11000 kg to wybój wyjdzie 79,6%. Ale i tak mi zapłacą za 8580kg półtusz. Jedynie za żywą wyjdzie inaczej.

przykład ceny netto. 8580kg x 5,9=50622zł

żywa bez strączki 50622zł/ 11000kg=4,602

żywa ze strączką 11000kg-2%=10780kg. Dostanę za półtusze 50622zł /10780kg=4,69zł

jakby nie patrzeć na konto powinno wpłynąć tyle samo. Jedynie przy sprzedaży na wbc dostaniesz tyle ile ta świnia jest warta, a na żywą pośrednik nie będzie ryzykował i raczej da mniej

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/asf-juz-za-wisla-padle-dziki-znaleziono-w-kampinosie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Normalne, zdrowe świnie wybili a dzików nie ruszyli, to musi tak być.  To dopiero początek wielkiego końca swiń w kraju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zostaną fabryki świń a rolnicy będą w chlewniach pająki hodować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj