Raptus902

Ceny trzody chlewnej 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Po to idzie w dół by mogło iść w górę 4,80 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Czemu wypisywanie takich ,,mądrości" ma służyć,po za podnoszeniem ciśnienia tym którzy akurat teraz sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma służyć wzbudzeniu nadziei u tych , którzy będą sprzedawać za jakiś czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Jakiś czas temu też miałem nadzieję, że jak będę sprzedawał, to cena będzie satysfakcjonująca. I na tej nadziei się skończyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Nadzieja matką g....ch  lub bardziej optymistycznie ,,nadzieja umiera ostatnia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale każda matka kocha swoje dzieci 

a tak poważniej to coś mi się wydaje że czeka nas  zima z niskimi cenami 

ja następne sprzedaję za ok 5 tygodni ale jakoś czarno to widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A jak ma sie w Pini sprawa, gdy przy sprzedaży na WBC będzie niewykastrowany osobnik ? Gdy trafiał sie taki na żywą, to nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Dnia 26.10.2017 o 14:46, TheLukasTeam napisał:

Znowu w dół 4,20 netto

no niestety jak mowiłem ludzie sprzedają świnie wiec cena 10-20 gr w dół do czasu kiedy zakłady nie kupiom  zakładanej ilosci.

wielkopolska sokołow wynegocjowana przez grupe za klase  E 6,5zł przy wydajnosci 80% wyjdzie 5- 5, 2zł za zywom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie powiedzcie mi jaka jest podstawa prawna do tego aby posrednicy brali od nas potrącenie/strączkę  przy zakupie trzody chlewnej na wagę żywą ? albo do kogo mogę się zgłosić aby takich informacji mi udzielił ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znam podstaw prawnych , ale też się zastanawiałem - czemu to tak jest ? Zresztą przy innych zwierzakach , też ta sama sytuacja .

Można wiedzieć do czego ta wiedza Ci potrzebna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Raczej takich podstaw nie ma bo wszyscy byli by traktowani równo np 1 bądź 2 procent od każdej sztuki a tu jest wolna amerykanka, ja kiedyś oddawałem to były 3 procent strączki od sztuki a teraz zszedłem do jednego procenta w trakcie negocjacji ceny, lochy 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Nie znam podstaw prawnych , ale też się zastanawiałem - czemu to tak jest ? Zresztą przy innych zwierzakach , też ta sama sytuacja .

Można wiedzieć do czego ta wiedza Ci potrzebna ?

jakiś czas temu dowiedziałem się że nie ma takiej podstawy prawnej aby skupujący brali od nas potrącenia/strączki za wagę żywą tylko muszę wiedzieć na 100% ze tak jest  i mieć jakąś podporę ze strony prawa. a jest mi to potrzebne bo raczej będę wchodził na drogę sądową z takim jednym pośrednikiem. i ta strączka to będzie taki mały dodatek do innych przekrętów na jakie sobie pozwala ten oszust 

Jeśli chcecie wiedzieć o którym pośredniku mówię to wystarczy poczytać poprzednie posty. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zapytaj w urzędzie ochrony konkurenci i konsumenta `powinieneś mieć przedstawiciela w swoim urzędzie skarbowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak jest w innych krajach ze strączką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ogólnie to jest bardzo ciekawy temat, szkoda że wgl nie poruszany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

Co do potrąceń niewiele ugrasz. Jeśli potrącenie było wcześniej ustalone to nie wiem w czym masz problem. Myślę że nie będzie kłopotu znaleźć kogoś kto będzie ci płacił za wagę żywą bez potrąceń, po prostu z góry wkalkuluje stratę wagi w cenę i po kłopocie. Inna rzecz jeśli zapłata miała być bez potrącenia a wyszło inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kiedyś jak sprzedawałem na żywą to z jednym zakładem był taki układ ważą na mojej wadze i x% potrącenia z wagi zaś gdy ważone na zakładzie to bez potrąceń.

 

Raz były ważone u mnie i na zakładzie i te potrącenie się potwierdziło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Świniaki dalej w dół . 4,3 z VAT , lokalny skup - powiat lubartowski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie też 4,2 netto .Złodzieje szkoda gadać .Na sztuce teraz wychodzi mniej 130zł do ceny z września .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj