Raptus902

Ceny trzody chlewnej 2017

Polecane posty

saszeta    164

Odstawiam do pini przez pośrednika,od 5-15 szt na raz i jak do tej pory nie było potrąceń a zdarzyły się półtusze o wadze 116-117kg rozliczenie według EUROP ,2% premii do każdej klasy,wygląda na to że warunki zależą chyba od negocjacji pośrednika z firmą?,pośrednik sprzedaje parę tysięcy sztuk tygodniowo i co najdziwniejsze przy sprzedaży bezpośredniej pini przedstawiła gorsze warunki niż mamy obecnie

 

 

skąd wiesz po ile pośrednik oddaje? Może ci po prostu uśrednia

dzisiaj gdybym odstawiał przez swojego pośrednika dostałbym 7,23 za E (mam umowę i jestem rozliczany wg ceny niemieckiej). Bez umowy dostałbym 7,1 a bezpośrednio do Pini 6,87(ponad 1000szt 6,97)

 

na rozpisce mam każdą sztukę osobno rozpisaną. Mięsność, waga, cena

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Bez zmian Niemcy.Też mam każdą sztukę rozpisaną:waga,mięsność,cena. Dla mnie  dziwne jest dlaczego więcej zakład zapłaci przez pośrednika,niż miałby bezpośrednio zapłacić rolnikowi ,przecież teoretycznie zakładom powinno zależeć aby związać się bezpośrednio z hodowcą

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Bez zmian Niemcy.Też mam każdą sztukę rozpisaną:waga,mięsność,cena. Dla mnie  dziwne jest dlaczego więcej zakład zapłaci przez pośrednika,niż miałby bezpośrednio zapłacić rolnikowi ,przecież teoretycznie zakładom powinno zależeć aby związać się bezpośrednio z hodowcą

 

a guzik prawda jak podpisuja z posrednikiem to ten bierze wszystkie koszty transportu , paliwa, oplat itd , w dodatku zaklad wypisuje jedna poteznom fakture posrednikowi a ten sie meczy potem z rospisywaniem na mniejsze rolnikom, a jak zaklad kupuje bezposrednio od rolnika to musi placic firmom transportowym kilometrowke, w dodatku kazdemu rolnikowi z osobna wypisac fakture za jego swinki, masa biurokracji i papierow a co zatym idzie dodatkowe etaty, a tak na koniec miesiaca wypiszom posrednikowi mega fakture i maja reszte wszystko gleboko w d.....e. niestety w dzisiejszych czasach liczom sie tylko z takimi co im rocznie minimum 1000 swin odadza i z grupami producenckimi reszta to czarna masa do dojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

panowie cena poleci znów do 3 zl? tragedia te świnie jak czlowiek ma do sprzedania to cena leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

panowie cena poleci znów do 3 zl? tragedia te świnie jak czlowiek ma do sprzedania to cena leci...

 

A Ty co ferment siejesz ???? brak słów ;[


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

panowie cena poleci znów do 3 zl? tragedia te świnie jak czlowiek ma do sprzedania to cena leci...

Jeśli będzie dużo sprzedających to może coś się obniżyć,ale nie do 3zl ,bo dużo naszego zywca zagranicę idzie.

 

Chyba musisz pisać pytajnik pogrubioną czcionka ...niektórzy niedowidza znaków interpunkcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś cena 5,30 netto 20 sztuk .

 

5,70 za 6 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

panowie cena poleci znów do 3 zl? tragedia te świnie jak czlowiek ma do sprzedania to cena leci...

 

gomez bo tak juz jest ze ceny sa wysokie jak niema sie co sprzedac))))) a spadaja jak sie ma, heheheh,

 ale do 3 zl nie spadnie( przynajmniej w tym roku) bo swin wiecej przeciez niema nadal jest ok 10,5 mln sztuk poprostu ceny u nas sa powiazane z cenami z niemiec i jak tam spadlo 7 eurocentow to u nas ma to przelozenie 30 groszy plus 10-20 groszy spadku w ramach szraczki naszych zakladow za chwile w niemczech cena podskoczy o 7 centow to u nas podrozeje....... 10 groszy a po 2, 3 tygodniach o kolejne 30 groszy, bo wiesz u nas jak z paliwem podwyzki w ciagu 24 godzin a obnizki po 3 tygodniach :lol: tyle ze zeswiniami na odwrot, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

5,10 netto przez tydzień -0,40


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj