rafal3514

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

Który najlepszy  

539 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oto kandydaci:

    • df agrofarm
      262
    • same eksploler3
      98
    • lamborghini r3evo
      94


Polecane posty

marogro    0

Witam, mam problem z agrofarmem 100 dt a mianowicie nie da się przesunąć dźwignia zmiany prędkości wałka. Mam go zamiar dopiero kupić i proszę was o opinie czy to może być coś poważnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Dźwignię tą można przesuwać tylko przy wyłączonym silniku ciągnika. Tak jest w instrukcji, więc jeśli nie można tego przesunąć to może ktoś źle eksploatował i może zablokował. Jeśli jest uszkodzone no to grubasza sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Czasami jak nie chce się włączyć to trzeba włączyć WOM zółtym guzikiem i wyłączyć ( poklikać kilka razy przyciskiem ) na włączonym silniku. I działa wajcha bez problemów.

Ja sam na włączonym silniku zmieniałem obroty WOM, chyba musze poczytać instrukcje skoro tak nie wolno :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

czy miał ktoś może taki problem z rozrusznikiem w agrofarmie 100

nie kręci ze stacyjki a jak go zewrę na krótko to kręci co to może byc czy możliwe że szczotko trzymacz ale dlaczego na krótko się kręci może ktoś pomoże zanim wezmę elektryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowall2005    0

witam musiał byś sprawdzić alternator może to głupio brzmi co ma rozrusznik do alternatora a jednak ma mi się tak działo w ciężarówce i musiałem przelutować szczotki na alternatorze ale najlepiej jedź z alternatorem do jakiegoś alektryka lub bardziej elektromechanika POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Koledzy ile w agrofarmie 100 z rewersem eh jest filtrow oleju hydro tylko jden wklad za +/- 500 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Koledzy ile par wyjść hydraulicznych jest w standardzie w DF agrofarm 420 PL? Czy w standardzie jest też ten mały joysik do obsługi jednocześnie dwóch par?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol410    0

Co myślicie o nowych ciągnikach:

 

df agrofarm

same eksploler3

lamborghini r3evo

 

Który jest najlepszy?

Czy to jest to samo?

Czy kosztują tyle samo?

 

ja mam agrofarma 410 gs i to jest szajs,nie polecam,no chyba że mam pecha i trafiłem na jakiś beznadziejny egzemplarz.

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol410    0

mam go kolego od listopada ubiegłego roku,na dzień dobry wymiana centralki komputera bo tempomat fiksował,zafajczył się przewód świecy żarowej bo był słabo dokręcony a teraz ciągnik ma przepracowane dopiero 90 godzin i przy zmiane półbiegów jest jakiś chałas,mechanik z serwisu uznał że prawdopodobnie jest jakiś luz w skrzyni.Boje sie pomyśleć co mnie czeka dalej z tym sprzętem jak sie skończy gwarancja.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

To współczucia, oby to była ostatnia awaria... Zobacz od razu, czy nie poci się z uszczelniacza od reduktora biegów, bo one tak miały fabrycznie... U mnie odpukać na razie tylko to, ale serwis wstawił dwuwargowy i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol410    0

To współczucia, oby to była ostatnia awaria... Zobacz od razu, czy nie poci się z uszczelniacza od reduktora biegów, bo one tak miały fabrycznie... U mnie odpukać na razie tylko to, ale serwis wstawił dwuwargowy i jest ok

 

Faktycznie pod kabiną od strony biegów jest zakurzony olej,ale kałuża to chyba z tego mam nadzieje się nie zrobi,bo jak tak by już miało być to normalnie załamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jaki akumulator wkładają teraz fabrycznie do tych ciągników? w moim 100Ah i 570A cz 650A bo te 2 wartości podane ti chyba nie zawiele zimą już były problemy i planuje zmienić akumulator w nowych agrofarmach wkładają teraz 180Ah czy to prawda? a co z prądem rozruchowym czy nie może być za duży? bo ten co mam akululator to małą wartość tego ma podaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Mam takie same usterki jak Ferdek,tez mi sie poci pod wajchami biegów i na przyszlą zime trzeba juz zmieniać akumulator <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

wie ktoś gdzie najtaniej można kupić agrofarma 410 lub 420 ?

jeśli Cię interesuje lambo 100 z klimą skrzynia 20/20 to jest taki jeden w legnicy. kosztuje coś ok 145 tys brutto wiem bo sam z tamtąd brałem. a jestem z mazowieckiego ;) szukaj w google :PHU ROLMASZ BIS Piotr Mazur Legnica, ul. Nowodworska 15

 

a co do palenia zimą to miałem podobną sytuację. ja poprostu po przekrecniu kluczyka nie czekałem aż zgsnie lampka od świec żarowych, tylko liczyłem do 5 i paliłem.Poskutkowało. I tym sposobem palił zaszwe, w każdy mróz, a doradził mi tak gość z serwisu. Według mnie to właśnie te swiece żarowe tak męczą ten akumulator i potem ma za mało mocy żeby zastartować. Próbowaliście już tym sposobem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Z akumulatorami już tak w nich niestety jest we włoszech temperatura jest dużo wyższa i dlatego u nich jest ok a u nas akumulator okazuje się za słaby na mroźne dni chociaż ja nie miałem z tym problemu tylko raz musiałem go podładować. Ja mam explorera od listopada ma 200mth i jak na razie żadnej usterki nie było nawet drobnej mam nadzieję że będzie tak dalej. Tylko jest jedno ale podobno wyszła seria ciągników z wadliwym rewersem elektrohydrauliczny koncern nie chce się do tego przyznać koszt wymiany to 20tys zł rewers może paść nawet po 50 mth podobno już w zeszłym roku zmienili dostawcę tego podzespołu ale od kiedy montują nowe nie wiadomo. więc możemy spotkać się z przykrą niespodzianką. objawem będzie to że wrzuci się na przykład kierunek jazdy do przodu i już nie da rady go zmienić... jeśli przepracujecie 500mth podobno będzie już dobrze... tak więc w czasie gwarancji starać się nakręcić jak najwięcej motogodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam takie same usterki jak Ferdek,tez mi sie poci pod wajchami biegów i na przyszlą zime trzeba juz zmieniać akumulator <_<

tylko na jaki jeśli ten co jest ma 100Ah i 650A opcjonalnie był czy tam jest montowany 180Ah i 700A to ta dryga wartość prąd rozruchowy musi być mały bo w wielu okumulatorach dużej mocy ten prąd rozruchowy to ponad 1000A więc czy taki akumulator byłby też odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Klimatyzacją w DF Agrofarm 410 DT. Ciągnik ma fabrycznie założoną klimę. A więc problem polega na tym że traktor ma dopiero rok u mnie i ma 400 mth i teraz przestała działać klima. Przez dwa dni na 2 biegu słabiej chłodził. Czy to mozliwe że w rok by się skończył freon? Jak myślicie jaka może być przyczyna tego? Bardzo bym prosił o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj