rafal3514

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

Który najlepszy  

539 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oto kandydaci:

    • df agrofarm
      262
    • same eksploler3
      98
    • lamborghini r3evo
      94


Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

jakie macie akumulatory w swoich sdf-ach u mnie jest 100Ah to chyba skromnie jak do takiego ciągnika, jak jezd zimno to słabo kręci ale od pierwszego strzała zawsze odpala, stosujecie antyżele do paliwa i jakieś dodatki czyszczące wtryskiwacze lub układ paliwa? ja co jakiś czas to dolewam i od jesieni cały czas antyżel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Ja nic nie dolewam, ;) A akumulatory mam takie same jak ty @Ferdek07,i popieram twoje zdanie,ze te akumulatory sa skromne jak na te ciagniki B) .I powiem wam ze jak bedzie taka zima jak ostatnia,to bede miał problemy z odpaleniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

u mnie tamtej zimy przy ponad -20 zapalił od kopa i zgasł :lol: okazało się że w odstajniku z paliwa zrobiła się kasza ;[ jakieś mało zimowe paliwo miałem :lol:

ale ogólnie to mój super pali nawet przy dużych mrozach tylko wtedy zapala się kontrolka że w hydraulice ciśnienia nie ma bo olej zgęstniał :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kontrolka zapchanego filtra się zapala może już czas zmienić filtr lub cały olej w skrzyni są 2 rodzaje filtrów krótszy i dłuższy dłuższy ma większą przepustowość i podobno kierownicą lżej się kreci,a le w intrukcji napisane jest że to normalne więc chyba nie ma co się przejmować jakby nie było ciśnienia to i kierownicą byś nie skręcał

a jak miałem odpalać w na prawde duży mróz to 2 czajniki gotującej się wody na filtry polewam pomaga :D widać wtedy jak kluski spływają do odstojnika i się rozpuszczają

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Ja osobiscie bym nawet sie nie zastanawiał. Jesli pali ci się kontrolka to znaczy że do czujnika nie dochodzi prawidlowa ilośc oleju i moim zdaniem pompa dostaje po tyłku poniewaz nie pobiera tyle oleju co powinna. Mialem podobny przypadek w koparce gdzie ciśnienie jest około 360 atmosfer. Olej przepuszczał zawór bezpieczeństa bo tak filtry były zapchane a pomapa nie miała co zasysac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumpers    0

A jaki błąd Ci pokazuje na wyświetlaczu?Jeśli nie wiesz to następnym razem jak tak się zrobi to zwróć uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

w sprawie mojego problemu... jesli ktos chce wiedziec to winny byl odstojnik. zrobilem obejscie i teraz pompa bierze paliwo bezposrednio ze zbiornika.:P i jak narazie (odpukac) chodzi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Panowie jak wymienić filtr paliwa w DF Agrofarm 430? Jakie śrubki odkręcić żeby sie nie zapowietrzył?

W instrukcji jest napisane żeby od czasu do czasu spuścić wode z odstojnika, ale jak odkręce odstojnik, to nie leci z niego tylko wciąga on powietrze do środka, jak to zrobić żeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Woda to się raczej nie zbiera i nie ma sensu spuszczać nic z odstojnika, jak odkręcisz u gury plastikową śrubkę tzn zluzujesz to wessie powietrze a potem zleci to co w odstojniku ale w sumie to tam wiele nie ma, wymiesza filtr dokładny wykręcasz stary wkręcasz nowy i kiwasz aż odpowietrzysz najpierw jedną plastikową śrubką a potem metalową nad tym dokładnym filtrem ale długo trzeba kiwać a i tak po odpaleniu jeszcze zgaśnie i znowu trzeba kiwać, następnym razem spróbuje zalać filtr paliwem przed przykręceniem może się nie zapowietrzy i jak zmieniasz filtr dokładny wtedy można by spuścić to co w odstojniku i wystarczy, moim zdaniem należało by trochę cześniej zmieniać filtr paliwa dokładny a spuszczanie z odstojnika sobie odpuścić

ps. dolewacie skidda do paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Mam takie pytanie. przepraszam że to nie ta dziedzina ale tam nikt mi nie chce odpisać. Posiadam agrofarma 410 DT. Mamy zamiar zakupić niedługo ładowacz do niego. Tylko pytanie jaki? Który byście polecili: o ten ma pożądany udźwig http://moto.allegro.pl/nowy-tur-ladowacz-czolowy-2-6-tony-new-holland-mtz-i1896954131.html ten jest trochę ciężki http://moto.allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-nowe-i1936311790.html http://moto.allegro.pl/ciagniki-ladowacz-czolowy-tur-nowe-i1945982428.html lub ten http://moto.allegro.pl/ladowacz-czolowy-tur-nowe-i1940927119.html

Który jest lepszy jakościowo? Jak z ich awaryjnością? Miałby pracować przy załadunku bel i trochę pisku.Obornika nie będziemy im wyżucać bo nie ma takiej możliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dzięki za rady przy wymianie filtra, zrobiłem tak jak pisaliście, czyli nowy filtr zalałem paliwem i dopiero zakręciłem, później popompowałem troche aż przestało lecieć powietrze, odpaliłem i było wszytko w porządku, bo myślałem ze bedzie gożej po rozmowach z innymi osobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

W każdym razie SDF powinno usunąć tą wadę, moim zdaniem fabryczną. Co z tego, żę przyjedzie serwis, pogrzebie przy bolcach i stwierdzi, ze to wszystko co można zrobic :o .A wada jak była tak jest :(

to nie jest wada szwagier posiada fendta i u niego drzwi zamykają się w ten sam sposób czyli ciężko. Po pierwszy drzwi mają podwójną zapadkę i otwierają się na dwa razy, żeby na przykład dziecko nie wypadło. Po drugie muszą mocno dolegać do uszczelki aby poziom hałasu w kabinie był niski. trzeba się do tego przyzwyczaić, a szyba na pewno jest do tego przystosowana.

 

A czy mogli byście mi napisać bo na tym wyświetlaczu po prawej stronie deski wyświetlają mi się motogodziny a w książce jest napisane że są tam jeszcze inne funkcje takie jak spalanie itp. czy te funkcje są też aktywne w explorer3 100? Jeśli tak to jak je zmienić bo nie ma nic napisane na ten temat.

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumpers    0

Pytałem wczoraj serwisanta z firmowego punktu o wyświetlanie spalania bo pytałem go jak ustawić a on na to że źle przetłumaczyli coś bo faktycznie w ksiażce pisze o tym.Ale mnie się wydajeże na Polki rynek wysyłają z okrojoną wersją tak jak wyposażenie w samochodach nowości które w autach na zachodzie są w standarcie to u nas trzeba słono za nie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Czyli sprawa prosta kontrolki są ale nie aktywne.

Trochę szkoda bo fajne funkcje. Jest jeszcze jedna opcja bo deska rozdzielcza w bardziej zaawansowanych modelach jest taka sama (np w serii IRON) może tam te opcje są aktywne a w mniejszy typu explorer3 niestety nie.

Trudno bez tego też da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Mam pytanie czy 420 poradzi sobie z uprawowo-siewnym nabudowanym o masie 1660kg(pusty), dodam tylko że udźwig podnośnika 6200kg, na przodzie tylko 320 kg. Jak by było z uciągiem i stabilnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Witam, mam taki problem, po odpalaniu ciągnika słychać taki dziwny stukot z prawej strony z tyłu (i nie jest to sprężarka) ale tylko w czasie jazdy na obrotach powyżej 1200 dodam jeszcze że zwykle trwa to jakieś 5 minut potem cichnie. Tylko w czasie jazdy nie ważne czy do przodu czy do tyłu. Co to może być? W serwisie stwierdzili, że może to być przewód od tura który uderza gdzieś w osłonę ale sprawdzałem i raczej to nie to. A może związane jest to z hydrauliką? Czy spotkał się ktoś z was z podobnym problemem? Jest to nowy ciągnik i nie wydaje mi się, że tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Stukać może byle co a w kabinie powoduje efekt dudnienia byle blaszka czy przewód obijający się gdzieś o błotnik, czy inny element wpadający w rezonans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malydyzio2    0

Mam Agrofarma 410 GS i 3 mertowa bronę wirowa Rabe Werk i chciał bym podczepić w tym roku siewnik Poznaniaka do tej brony. I mam pytanie czy poradzi sobie tz. czy wytrzyma podnoścnik w ciagniku a ma udzwig 4200 kg ?? Z podnoszeniem przodu ciagnika raczej nie bedzie problemu bo mam przedni TUZ i przeszło 400 kg obciaznik. Najbardziej jestem ciekaw czy wytrzyma podnoscnik. Sama brona waży gdzieś koło 1500 kg i siewnik z ziarnem koło 700- 800 kg. Może ma ktos taki zestaw lub podobny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Witam mam takie pytanie jak oceniacie moc swoich maszyn w porównaniu do konkurencji np. porównując agrofarma 410 do zetora proximy lub jonh deera lub jakieś innej marki o tej samej mocy to który będzie mocniejszy , który będzie żwawszy . a jak wygląda porównanie do starszych ciągników tych które nie spełniały jeszcze normy euro 3 np mtz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Czyli sprawa prosta kontrolki są ale nie aktywne.

Trochę szkoda bo fajne funkcje. Jest jeszcze jedna opcja bo deska rozdzielcza w bardziej zaawansowanych modelach jest taka sama (np w serii IRON) może tam te opcje są aktywne a w mniejszy typu explorer3 niestety nie.

Trudno bez tego też da się żyć.

 

Mozna zainstalować komputer pokładowy rodem z aut osobowych.

 

link

 

Dla biegłego serwisanta podpięcie go nie powinno zbyt dużo problemów przysporzyć ( sygnał o prędkości i sygnał z wtryskiwaczy, podobno są sterowane elektrycznie ), a cena urządzenia dość atrakcyjna moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

agrofarm 410 z mech rewersem i skrzynia 20/20 ma sprzęgło suche czy mokre? jaka tam jest pompa wtryskowa rzędowa, rotacyjna czy common rail ? jezdziłem tym modelem i ciężko wchodziły biegi główne na małej gałce czy można to wyregulować? jak u was wyglądają przeglądy? z tego co wyczytałem 1-150mtg, 2-100mtg na czym polegają i jak wygląda z dalszymi przeglądami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Co do tej dźwigni zmiany biegów to normalne że ciężko chodzi (tak jest w każdym modelu tego ciągnika, pewnie z czasem trochę się wyrobi) ale regulacji raczej nie ma. Czasami nawet nie bardzo chce się przełączyć i trzeba trochę poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj