rafal3514

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

Który najlepszy  

539 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oto kandydaci:

    • df agrofarm
      262
    • same eksploler3
      98
    • lamborghini r3evo
      94


Polecane posty

patyk86    0

Witam ponownie.

Po wymianie wentylatorów pojawił się kolejny problem. W dniu wczorajszym podczas jazdy pod wzniesienie nagle wskazówka temperatury układu chłodzenia z białego pola wskoczyła na czerwone. Natychmiast zatrzymałem się na poboczu, podniosłem maskę i okazało się, że spadły paski i koło pasowe wału korbowego. Wał mocowany jest na sześciu śrubach (bądź szpilkach), pięć z nich zostało ukręconych a jedna wygląda jakby się wykręciła, czy to możliwe? Jak myślicie co mogło być przyczyną? Na co zwrócić uwagę jak będzie serwis, traktor jest jeszcze na gwarancji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

moze były niedokręcone w fabryce, brak kleju, moze miałes zakładany przedni WOM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Witam,

zlozylem wniosek na mlodego rolnika i szukam ciagnia do okolo 100km. Wczoraj przejechalem dealerow i dostalem ciekawa oferte na SAME EXPLORER3 105 .

Klima, skrzynia 40x40 z polbiegiem. Podnosnik 5100kg. 4 predkosci WOM i 3 sekcje hydrauliki za 191tys brutto.(Podnosnik zwykly co mi nawet odpowiada bo nie mam przekonania do EHR).

 

DF agrofarm 430 z EHR + wspomaganie silowniki do 6200kg, reszta to samo za 200tys brutto.

 

Generalnie potrzebuje ciagnik jako glowny na 30ha. Zameirzam kupic plug obracalny i agregat do 3m siewnika amazone. Raczej sadze ze 5100kg to starczy spokojnie na to.

 

Jestem raczej przekonany do SAME. Myslicie ze to dobra oferta?

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Moj kosztowal 130tys netto. I w mojim agrofarmie przy wolnej predkosci czuc pod nogami jak by cos sie trzesło/stukało/wibrowalo co to moze byc? Amortyzacja kabiny,skrzynia czy cos innego? Dodam ze to tak raz jest a raz tego nie ma

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witam,

zlozylem wniosek na mlodego rolnika i szukam ciagnia do okolo 100km. Wczoraj przejechalem dealerow i dostalem ciekawa oferte na SAME EXPLORER3 105 .

Klima, skrzynia 40x40 z polbiegiem. Podnosnik 5100kg. 4 predkosci WOM i 3 sekcje hydrauliki za 191tys brutto.(Podnosnik zwykly co mi nawet odpowiada bo nie mam przekonania do EHR).

 

DF agrofarm 430 z EHR + wspomaganie silowniki do 6200kg, reszta to samo za 200tys brutto.

 

Generalnie potrzebuje ciagnik jako glowny na 30ha. Zameirzam kupic plug obracalny i agregat do 3m siewnika amazone. Raczej sadze ze 5100kg to starczy spokojnie na to.

 

Jestem raczej przekonany do SAME. Myslicie ze to dobra oferta?

 

mam lambo r3 85km o udzwigu ponad 4t dokłądnie juz nie pamietam ale jak bym dołożył grubsze siłowniki miałbym 5100kg i musze Cię zmartwić ciagnik o takich gabarytach jak same explorer/df agrofarma/ lambo r3 4cyl. na zestaw agregat uprawowy Amazone z broną wirnikową [ wał packera] (stary typ zeby pracuje w dwóch liniach a nie jak w nowych dookoła )+sienik amazone d8 3m.   PUSTY!!! nie dał rady podnieść na wysokość porządaną do jazdy a sama jazda z takim ciezarem takim ciągnikiem o takich gabarytach jest praktycznie nie możliwa. 

Według mnie DF agrofarm 430+ przedni tuz bądz tur z odpowiednim dociązeniem jako tako da rade ale zadnej przjemności z pracy tym zestawem nie bedziesz miał 

a co do cen to spokojnie 10tys w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

pilnie poszukuje opinii na temat ciągnika same explorer 3 90 w wersji mechanicznej proszę o szczerą prawdę bo przymierzam się do kupna ciągnika na 20 ha jako główny ciągnik do wszystkiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Same/DF/Lambo seri Explorrer/Agrofarm/R3 to idealny ciągnik do użytków zielonych według mnie cieżko lepszego znależć ale gdy wiekszać areału zajmuja juz użytki orne gdy sa to jeszcze gliny to raczej bym sobie darował jest to ciągnik zbyt lekki i stosunkowo krótki jak na swój udzwig podnośnika i jazda z agregatem po drodze nie jest zbyt komfortowa. Ale niestety jeszcze nie wymyślono ciagnika do wszystkiego i takowego raczej próżno szukac, jak jest idealny do jednej dziedziny to odstępuje w drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Dziś w moim agofarmie 410 gs skrzynia 40/40 podczas jazdy uciekły mi biegi. Ciągnik jechał na 3 i ciągle jest ona załączona. Wajcha od biegów chodzi lużno nie ma typowych miejsc biegów , w każdej pozycji jest 3 nawet na pozycji luzu. Ciągnikiem dojechałem na podwórko i go zgasiłem, lecz teraz problem jest by go odpalić, bo jest na biegu. Wie ktoś może co się mogło stać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

podczas pracy w waszych agrofarmach gdzie znajduje sie wskazówka od temp wody? koł srodkowej czarnej kreski czy miedzy dolna czarna a srodkowa czarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jutro sprawdze u siebie

 

A tak sie zapytam macie moze jakieś patenty na to aby w krótko i szybko obniżyć Lambo R3.85 o jakieś 15-20cm ze spuszczeniem powietrza przejdzie takie coś? chodzi mi o to aby obniżyć tył ciagnika bo mam taka obore gdzie tyle mi brakuje a chciałbym wyrzucic obornik Lambkiem a nie 360 (mam klime na dachy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuzy    2

Witam 

Wykonam tuza to Waszych ciągników z grupy Same Deutz Fahr Lambo jak również i do innych ciągników praktycznie każdy model 

3500 zł kpl z przewodami i wtyczkami ramiona składane do tr. i szybkosprzęgi 

Sadowniki cena od 2300 kpl z jednym siłownikiem 

Link poniżej!

tel. 533 153 498   mail: tuzy@poczta.pl

 

http://www.agrofoto....e/#entry1488625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Pytanie z innej beczki jak zaleje ursusa 1224 takim samym olejem hydraulicznym co agrotron m  czyli olej  sdf uto  , to cos mogę pochrzanić w starym ursusie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

same dorado/lambo r2/df agroplus ciagniczki w sam raz jako pomocnik badź na wymiane w miejsce c360. Co do łądowacza 1600kg to ciagnik zdecydowanie za lekki za krotki mało stabilny, ale jakiś mniejszy TUR owszem ok ale czy to ma sens?

 

 

TURA 1600kg mam na r3 i trzeba uważać aby nie obalić ciagnika a co dopiero R2 czy dorado. Takze miałem brać R2 ale ciagnik za mały jako główny

 

 

mam pytanie do użytkowników r3 czy w waszych ciagniczkach z zegarami analogowymi również mieliście problem z licznikiem mtg. tzn. jeden licznik juz mi wymienili na gwarancji teraz po gwarancji fabrycznej ciagnika znowu zegar padł i nie bije mtg jak należy stanoł i koniec obrotomierz działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Kto zmieniał przewód od sprężarki co idzie pod kabiną ? Jak go zmienić bo tam nie ma jak za bardzo dojść, czytałem, że ktoś tylko odcinał końcówki i zakładał nowy. Tylko który to jest ten przewód ? Patrząc z tyłu ciągnika przy lewej butli, od strony skrzyni do takiego jakby rozdzielacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej godzin wytrzymują sprzęgła w tych ciagnikach z rewersem mechanicznym? Czy ktoś zwiększał moc w nich? Ile godzin w nich macie? Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj