rafal3514

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

Który najlepszy  

539 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oto kandydaci:

    • df agrofarm
      262
    • same eksploler3
      98
    • lamborghini r3evo
      94


Polecane posty

Ferdek07    75

normalnie kiwam aż pojawi się piana, czasami ciężko nakiwać a jak odpali i słabnie albi zgaśnie znowu trzeba pokiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

długo tak ? mniej więcej ? bo też tak kiedyś odpowietrzałem ale to ciężko, jest jakiś inny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

niedługo u mnie wybije pierwsze 50 mtg i w instrukcji obsługi pisze aby nasmarowac tawotnica przedni i tylny most oraz osie i chciałem sie spytac jakiego tawotu uzywacie ? zwykłego czy jakiegos specialnego SDF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

długo tak ? mniej więcej ? bo też tak kiedyś odpowietrzałem ale to ciężko, jest jakiś inny sposób ?

Cos mi się wydaje że Koledze zapowietrzył się ciągnik w mroźne dni przez gęstniejące paliwo i teraz prbuje go odpowietrzyć, dobrze zgadłem?

Tak więc jesli masz zapchany filtr parafiną w tym ciągniku to żebys ogniem grzał te filtry i nie wiem co robił to już nie odpowietrzysz tylko nowy filtr, oryginał ponad 40zł a jak się nie boisz na zimę możesz założyć filtrona lub sędziszów za 12zł mniej filtruje i nie zatyka się tak parafiną

ps. smar zwykły łt43 i nie zauważyłem żeby szybko się wytapiał, jak masz tura możesz bawić się w wysokoteperaturowe smary drogi firmowy zmar po prostu dłużej się trzyma i nie wytopi tak szybko jak zwykły polecam takie do pras i kombajnów, nie przesadzaj ze smarowaniem tylnej osi bo uszczelniacze wypchniasz i pocieknie olej

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

witam. w agrofarmie mam problem z rewersem gdy wrzuce kierunek jazdy do tyłu zaczyna cos w nim wyć/brzeczyć i jak sie przyłoży ucho do drążka wtedy słychac to najlepiej a jak jest na luzie i jest włączony kierunek jazdy do przodu to jest wszystko ok wiecie co to jest ? dodam ze przez krótki okres czasu miałem bardzo niski poziom oleju przekładniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

wersja z suchym sprzęgłem czy gs? niski poziom tzn ile oleju brakowało?

 

 

 

dt około 5 litrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hmm 5l to chyba nie miało by znaczenia, może nie wkładasz rewersu do tyłu do końca, lub nie wkładałes do końca ten rewers jest trochę spaprany mi wyskakiwał na początku na luz, może ktoś nie przesprzęglił do końca lub nie włożył do końca, tzn na luzie jak włozysz rewers to wyje, jak rozłączysz reduktor i włożysz bieg i włożysz rewers do tyłu to też? dziwne, a jak sprawdzasz poziom oleju na zgaszonym masz poziom w tym okienku czy na pracującym silniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

hmm 5l to chyba nie miało by znaczenia, może nie wkładasz rewersu do tyłu do końca, lub nie wkładałes do końca ten rewers jest trochę spaprany mi wyskakiwał na początku na luz, może ktoś nie przesprzęglił do końca lub nie włożył do końca, tzn na luzie jak włozysz rewers to wyje, jak rozłączysz reduktor i włożysz bieg i włożysz rewers do tyłu to też? dziwne, a jak sprawdzasz poziom oleju na zgaszonym masz poziom w tym okienku czy na pracującym silniku?

 

 

nie sprawdzałem tak. zawsze sprawdzam na zgaszonym i dzisiaj sprawdzałem poziom oleju przekładniowego to jest o 1 centymetr ponad MAX czy to nie zaszkodzi skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie zaszkodzi, profilaktyczn ie nawet więcej możesz nalać a jak sprawdzasz to upewnij się że jest na poziomym terenie ciągnik bo to ma ogromne znaczenie

 

ps. czy w waszych agrofarmach explorerach i r3 nie cieknie ten wąż ood zbiorniczka wyrównawczego do bloku silnika takie kolanko o średnicy 20mm chyba albo 19mm zmieniaj to ktos kiedys z czego dobrac takie kolanko bo oryginał nie osiągalny a jak nawet to drogi myslałem na silikonowym kolankiem zakładał ktos takie te silikonowe węże w 3nym oplocie trwałe są? 5mm scianka to opaska docisne? a cieknie jak ciagnik postoi kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

jak jade w transporcie agrofarmem 420 skrzynia 15 na 15 to czasami przy zmianie biegu z 4 na 5 w "zającu" jest ciezko 5 wrzucic jak wyrzucam z 4 to zdarza sie ze wtedy wrzucam na pozycje neutralną a pozniej wrzucam spokojnie 5 jak myslicie czemu tak sie dzieje ? nalezy cos wyregulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u mnie tak nie ma raczej na postoju ciężko 1nkę włożyć a mam pytanie czy po odpaleniu zimnego ciągnika też tak macie że na jedynce po ujechaniu kilku metrów puki się nie zagrzeje jak wciniecie sprzęgło to ciągnik staje wryty jak na hamulcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

czasami nawet jak chce zmienic zakres przełozen np średni na wysoki lub odwrotnie to musze wysprzeglić sprzegło bo inaczej nie da rady wrzucic biegu ale to zdarza sie sporadycznie wiecie w czym tkwi problem ? nalezy wyregulować sprzegło czy skrzynie biegów a moze cos innego sie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

bercik92-u mnie czegoś takiego nie zaobserwowałem,czasami tak jak fedrek mówi,że na postoju jedynke ciężko wrzucić a tak to nawet to płynnie wszystko chodzi

Ferdek07-na zimnym silniku fakt ciągnik tak jakby mułowaty jest troche,ale po wciśnięciu sprzęgła nie zauważyłem aby coś hamowało ;)

Edytowano przez Igor89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hamowac nie hamuje ale po wcisnieciu sprzęgła powinien swobodnie się toczyc a nie jakby po w błocie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

ale po przejechaniu kilkuset metrów problem ustaje ;) wydaje mi sie to normalne w zetorze też tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No niby ustaje, ale mam wrażenie że kiedys było z tym lepiej, po zmianie oleju na ciepych zwp;nicach i zalaniu wierzego taczał się jak głupi leciutko orka zimowa to na bruzdach na poprzeczkach przy nawrotach jak przesprzęgliłem to po 4 razy kołysał się w przód i w tył aż zatrzymał, ale po jakims czasie znowu się zrobiło tak że mniej się taczał, ostatnio jak przegoniłem go ostro po szosie 40km./ha to jedna zwolnica gorąca jak ogień się zwrobiła (wczesniej stał tydzień nie odpalany) potem jak wracałem już się zwolnice tak nie nagrzewały, ewidentnie co tam trzyma lekko tylko ciekawe czy się unormuje heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zastanawiam sie nad kupnem same explorer 3 85km. Wie ktoś ile taki może kosztować. Co lepiej wybrać same czy jego odpowiednika DF. Chcę zasięgnąć opini zanim zaczne jeździć po dealer;ach. Ciągnik ma pracować z Turem opryskiwaczem i rozsiewaczem do nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Czy u was tez po 50 mtg z przedniej osi przedniego mostu i sworzniach tu gdzie sa te punkt smarowania wybilo samoczynie smar? Jeszcze nie smarowalem punktow a widze ze juz ten oryginalny smar wyszedl ( nie przez te punkty)

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Oglądałem ostatnio filmik gdzie gość agrotronem jeździł a ciągnik mu eleganko zwalniał i przyśpieszał przy pracy rewersem. U mnie w agrofarmie szarpie dosyć mocno a jak jade w przód i włacze rewers do tyłu to od razu jedzie do tyłu. Da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
First    5

Jaki masy ten rewers? mechaniczny czy elektro-hydrauliczny ? Jeśli ten drugi to da się go ustawić na tej dźwigience.

Jak mechaniczny to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj