Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rastafarmer

Robaki w śliwkach :)

Polecane posty

rastafarmer    0

Witam! Mam taki problem... Mam kilka dużych śliw- Węgierek. Jednak z roku na rok jest co raz więcej robali w owocach. Może ktoś z Was wie jak wytępić to ustrojstwo...? Pozdrawiam!!

Szymek :)

endrju00711    11

Wytępić nie jesteś w stanie w 100%, żeby nie spotkać robaka w śliwkach musisz opryskać wszystkie drzewa w promieniu 15 km, co najmniej przez dwa lata pod rząd, wystarczy że choć jedno drzewo nie zostanie opryskane i przyleci do ciebie. Przynajmniej tak jest z czereśniami. Jest środek który zabija robale, ale termin karencji ma trzy tygodnie, niektórzy szpikują owoce nawet do dwóch dni przed sprzedażą, a później się dziwić że jakieś choroby są itp. Nawet pieczarki pryskają przed sprzedażą proszkiem do wybielania tkanin ( oczewiście rozrobionym ) bo grzyb ma być biały, całe szczęscie że większośc tego świństwa idzie na zachód :)

rastafarmer    0

hmm... a jest jakiś środek, dzięki któremu mogę przynajmniej trochę ograniczyć występowanie tych szkodników?

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    62

Też mam ten problem co Ty jaki środek stosowałem niepamiętam, mogą doradzić sprzedawcy, w każdym razie ogrodnik kazał pryskać kwiaty bo w nie składaja jaja owady. Masz też tak robaki w środku a "wejścia" żadnego

rastafarmer    0

Dokładnie sebe, przypominam sobie coś, że kilka lat temu pryskałem na kwiaty. To chyba był karate albo coś pochodnego.

miszka31    29

może to nie temat o orzechah laskowych,ale problem ten sam,kiedy popryskać by nie było robaków w orzechu tj w środku?

mlody12    2

Troche mieska nie zaszkodzi :)

A orzechy laskowe to sie podczas kwitniecia pryska :)

miszka31    29

ja nie mam nic przeciwko diecie mięsnej,ale orzecha też bym zjadł,kiedy one kwitną?

mlody12    2

Kwitną na wiosne jak temperatura podnosi sie do 5-6stopni :)

I konicem czerwca a poczatkiem lipca :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować