Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1395

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku

Polecane posty

bzyku123456    0

Ile wam wytrzymują łańcuchy???

Sąsiad wymieniał w tamtym roku ale miał je już ładnych parę lat...


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

my may od początku lancuchy ten rzoutnik z fabryk z nimi wyszedł w 86 jak sie nie myle

coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Ja mam w swoim od nowości ale nie ma o czym mówić bo to 1996 rocznik.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam założone nowe łańcuchy. Stare były za bardzo wyciągnięte już (skracałem je kilka razy). Oryginalne pracowały ponad 20 lat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja tez miałem cały czas te od nowości 3-4 lata temu zmieniłem i nowe sie po 2 latach tak powyciągały że szok :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U mnie w 3,5t na długich lisztwach przez ponad 20 lat były stare łańcuchy i się wycierały ale nie wyciągały, wymiana na nowy łańcuch i się okazało że po 4 latach prawie wszystkie uszy obgniły i się lisztwy urywały, więc kupiłem nowy łańcuch rok temu i narazie spokój.

A tak w temacie to przynajmniej co 2gi rozrzutnik ruszyć 4ry litery z ciągnika i wygarnąć widłami to co się nazbierało na tylnej ścianie pod podłogą po wytrzęsieni i nie będzie problemu, oraz w rozrzutnikach 1no osiowych tak ustwaić rozrzutnik żeby przód był wyżej niż tył lub chociaż wyposiomowany bo jak taśma ma pchać pod górę to też szybciej się zużyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Ja też już kilka ogniw wyciąłem bo się wyciągnęło ale na nowych chodzi od nowości. Wyginają wam się listwy kiedy zrzucacie ziemniaki??? U mnie ziemniaki podchodzą pod łańcuch i kilka zawsze się powygina jak się nie pilnuje.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja miałem jdnoosiowy czarnabiałostocka dwoma łańcuchami i wyginało ale on juz był tak dojechany że lepiejbyło drugi kupić. Kupilismy ciut dłuzszy rozzutnik ale na 4 łańcuchy i te krutkiw bwlki nic sie nie gnie. jeden bład co zrobiłem to jak sprzedawałem tamten mogłem adaptery przełozyc bo ten mam na jeden wałek tamten był na dwa i duużo wyzszy ten mam żeby poostrzone ładnie rozdrabnia ale nie moge wysoko czuba połozyć bo jest niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Wyciąganie łańcucha nie zalerzy od położenia rozrzutnika (przód w dole) bo tak aż tak szybko nie idzie taśma. W moim 4,5 t i tylko 2 łąncuchy (3 razy skracone) przydałby się nowy łańcuch bo wyciąga się już za szybko ale to też moja wina ładowało się aby pod poprzeczkę od adaptera weszła i najszybszy bieg (w ciągniku) i posów wtedy to taśma rozciągała się szybkoo i jeszcze na górnym wałku adaptera w zębatce poszły 3 zęby i oczywiście reszta poprzeciągana postanowiłem zwolnić. A listwy to się gną bo są zuzyte i zgnite ale też mogą o coś chaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Zahaczają o podchodzące pod nie ziemniaki. Łańcuch się napręża i wtedy listwy się wyginają.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

a złaszcz przy wożeniu kukurydzy na kiszonkie sie wyginają listwy bo przy dużych zastawach to jednak jest ciężar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Właśnie te ciężary są najgorsze, przy oborniku nigdy się tak nie zaginają. Przy kukurydzy jeszcze posów taśmy czasem przepuszcza bo za ciężko ma :)


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja mam pojedyńczy i jest wporządku czasami się taśma wyciąga i przeskakuje łańcuch przeskakuje lecz to normalne na 25 letniego rozrzutnika na w takich przypadkach lepsza jest taśma podwójna :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj