Apista

Podnośnik, lewarek

Polecane posty

mackov    6

ja mam hydrauliczny 10t i mechaniczny kolejowy taki jakim Gustlik w 4pancernych lał niemców.ten to nie do zdarcia jest. a pozatym dużo rzeczy podnosze turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja mam żabe 2 tonową która do różnego podnoszenia wystarcza. do cięzkich zadań mamy winde kolejową identyczną jak na tym linku:

http://www.allegro.pl/item565219577_podnosnik_kolejowy.html i naprawde jest on nie do zdarcia mimo że ma już swoje lata :) pozatym masa małych starych ręcznych podnośników hydraulicznych które stoją nieużywane od wielu wielu lat :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

my mieliśmy 2 hydrauliczne + 1 ruski też hydrauliczny ale bardzo szybko sie po sypał praktycznie jednorazowy

wszystkie trzy miały 10t udźwigu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja posiadam kilka lewarków hydraulicznych .Ich plusem jest siła, wytrzymałość, wszechstronność i nie trzeba ciągać kompresora za sobą a pneumatyczny to raczej do warsztatu samochodowego lub wulkanizacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Może ktoś wyjasni zasade działania podnośnika hydrauliczno-pneumatycznego tego z pierwszego postu kolegi Apisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16
Może ktoś wyjasni zasade działania podnośnika hydrauliczno-pneumatycznego tego z pierwszego postu kolegi Apisty

Tam chyba układ pneumatyczny napędza hydrauliczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15    0

Ja mam jeden ukrainski o udzwigu 5t sprawuje się super a po za tym mam jeszcze mechaniczny o udzwigu 2t no i w samochodzie :)


Pozdrowienia dla wsztstkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Jaki maksymalny udźwig maja te podnośnik, posiadam jeden taki ja w drugim rzędzie i nie wiem ile max podniesie ? Głównie jestem ciekaw tego pierwszego z prawej w pierwszym rzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja w selgrosie kupiłem a może w makro lewarek 20t za 100zł z gwarancją na rok ,próba była na razie na 3t to działa.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

My mamy podnośnik o udźwigu 8T a mechaniczny 2,5T


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam hydrauliczny 12T i w samochodzie mechaniczny chyba 1T na potrzeby zmieniena koła w samochodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

Ja powiem ze mam kilka lewarków ale wszystkie rozwalone ;) zamiast nich używam paleciaka bo tam gdzie trzymam maszyny to są poustawiane na paletach i nie trzeba kręcić traktorem zeby ładnie ustawić a i za lewarek posłuży bo juz w Zetorze tak koło zmieniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A płyn (olej)masz w tym lewarku? Tam gdzie naprawiają hydraulikę siłową, siłowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz2222    0

Mam terz problem z podnośnikiem,podnosił ale nie trzymał. Kupiłem komplet uszczelek do podnośnika 10t za 12zł. Wymieniłem wszystkie.Wlałem nowy olej hydrol.Podnośnik teraz nie podnosi wcale.Zaworka i pomki nie wymieniałem.Czy ktoś wie co może być przyczynom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Z racji że wszystkie prace w polu zakończone, niedługo koło domu i obejścia także zakończymy a i pogoda się popsuje przyjdzie czas napraw, przeglądów itp. W ostatnim czasie troszkę zaczął doskwierać mi brak dobrego podnośnika hydraulicznego/lewarka. Obecny trochę cieknie ale potrzebny mi jest drugi. Plan jest taki aby kupić sobie nowy a stary w wolnej chwili przejrzeć.

No i teraz pytanie jaki kupić.

Wiem, że ma być hydrauliczny, słupkowy.

Ma być mały.

Ma mieć chociaż dwa słupki.

5-8ton.

Szukam czegoś na następne paręnaście lat.

Budżet do 200-230PLN.

 

Zakup raczej lokalnie w jakimś sklepie typu AGROMA, GRENE.

Co myślicie o takich:

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/10511

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/10499


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ten jeden to troche drogi, poza tym po co ci 30 ton? Na kolei pracujesz? A tak serio to nie liczył bym że ogólnie podnośniki dzisiejsze wytrzymaja 15 lat. Chyba że nie uzywane. Ja mam 8t podobnej konstrukcji i rozciekła sie pompka która tłoczy olej. Zapomnij że coś do tego co ja mam kupisz. Poza tym zardzewiałóo tłoczysko które niby miało być chromowane. Szukaj takiego podnosnika do którego firma posiada części zamienne, uszczelnienia w szczególnosci a jeśli nie tpo żeby były w standardowym wymiarze bo bedziesz przerabiał. Ogólnie to polecił bym stary polski lewarek bo trwały jak diabli, pompka jest wewnątrz, uszczelnienia standardowe. Wada to niski zakres podnoszenia bo ma jedno tłoczysko. Zawsze trzeba mieć jakiegoś kloka bo jak na kapciu podniesiesz to zapasu nie włożysz bo za nisko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj