miscola

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego

Polecane posty

Apista    6

Sam naprawiam, niemal wszystko, myślę że się na tym znam, jak naprawiam to musi chodzić, tak łatwo nie daję za wygraną, choć zdarzyło mi się zchrzanić sprawę, ale uczę sie na błędach. Chyba że chodzi o kapitalke, to jadę do większego warsztatu gdzie naprawiam to co trzeba z dobrymi fachowcami. Kilka elektrycznych rzeczy nie daję rady naprawić ale potrzebuję tylko więcej czasu wolnego w ciepły dzień aby do tego dojść.

Brakuje mi doświadczenia ale jestem ambitny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

My razem z tatą naprawiamy wszystkie usterki w maszynach . Nawet kiedy po raz pierwszy naprawialiśmy skrzynie w zetorze ojciec sie podjął tej roboty było najgorzej rozpołowić bo to trochę inaczej niż w 60 ale się udało nawet we wsi ludzie proszą nas o pomoc przy remątach silnika itp. <_< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jeśli chodzi o jakieś drobne naprawy to we własnym zakresie,ale jesli cos poważniejszego to mam znajomego mechanika <_<


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja z tatą naprawimy tylko 360, 912 też takie drobne jak mieliśmy 914 to troszkie robiliśmy, ale teraz mamy 1634 i jego napewno sami nie będziemy naprawiać


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja robie sam w tylko wyjątkowych sytuacjach się po mechanika dzwoni. Najcześciej w żniwa się coś sypnie a jedeny mechanik pracuje na stałe na 1600 hektarach i mowie że non stop się coś sypie przy 25 pojazdach samojezdnych + maszyny. Raz to zakladałem igły w Z-224 i ustawiałem kiedy mają iśc przy jakiej odleglości od tloka bo było przestawione, ciezko bylo łańcuch przeskoczycz, alep oszlo <_< A Całkowicie sam to robiłem zwolnice w C-360 bo coś rumlotało I działa nawet :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja jak do tej pory sam naprawiałem ;)lecz jak jakaś grubsza robota była w 1997 roku wymiana tłoków i pierścieni to wzieliśmy znajomego który się dobrze zna na tym a jak takie małe poprawki to ja robie ,ponieważ poco wydawać kase na drogich mechaników jak samemu zrobisz tak samo :lol:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja sam z teściem. c360. 360-3p, mtz, kombajn,prasa itp od pierdół do kapitalnych remontów silnika, chociaż teraz mamy problem bo rok temu przewróciłem się mtz na bok i już go nie odpalałem a jak teraz chciałem go uruchomić to okazało się, że nawet nie zakaszle i nie wiemy co to jest. Tak sobie myślę, że może olej poszedł na tłoki i je zalał ale nie wiem jutro muszę znowu go rozbierać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

ja sam naprawiam 3p i jak coś w 3512 przytuninguję a w nowym nie trzeba na razie grzebać kiedyś jak mój stary jeszcze 3p dawał czadu to mu korek na bloku wyskoczył a u nas takie sklepy że 2 miecha ntego korka szukałem a kosztował 2 zeta hehe ale ile rozbierania perka było bo pży baku i dojścia nie było a jak w serwisie lambo znajomemu pomagałem to była inna rozrywka ale wiele się nauczyłem no i poznałem trochę elektrykę w tych ciagnikach


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chudy44    0

Jest na s 5 chłopa w domu dwóch po mechanicznej szkoole ojciec ma duze doswadczenie w remontach od 85 roku siedzi w własnym transporcie a sprzety wtedy nie dopisywały Jelcz itp brak czesci i wiecie ;) wszystkie sprzety naprawiamy w domu zaden mechanik jest nam nie potrzebny mamy c 330 zetora 7011 i MF 3080 oraz kombajn claas mercator 50 tej zimy zeby nie przesadzac wymienilismy 35 łozysk w kobajnie poreszta lubimy pogrzebac w naszych sprzetac i patrzec potem jak smigaja bez zadnych problemów o pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas w domu bracia naprawiaja. Zreszta nie ma sie co psuc narazie. Jedynie co to pompa paliwa byla w regeneracji, i caly korpus podnosnika w zakladzie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

A jak tam z jakością napraw przez mechaników ??? bo u nas to rózne cyrki bywały np powkładali stare części itp ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodzioman    1
A jak tam z jakością napraw przez mechaników ??? bo u nas to rózne cyrki bywały np powkładali stare części itp <_<

 

O kolego.... u nas na warmii w sercu byłych PGRów tro są sami fachowcy. Jeden mi polamal 1614 w pół, drugi z bizona wyrzucil filtry a nowe były w skrzynce, tłukli szyby przednie w 16tkach, zarzynali ciągniki, itp itd... mogę tak wymieniac do jutra. ogólnie to luzik.

 

 

 

 

a co do tematu: naprawiam sam bądź z pracownikiem. dlaczego: bo to już nałóg czemu: bo nie ma rzeczy nie do zrobienia. A wiecie po czym poznac dobrego mechanika? To taki który jeszcze sam próbuje jeszcze coś wydobyc ze starych części bądź je naprawic, a nie biegnie do agromy po całe podzespoły.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tez sam naprawiam ciagniki i maszyny wiem przynajmniej co jak zrobilem i czy wlozylem nowe czesci czy tez podratowalem stare

tylko w wyjatkowych przypadkach wolam mechanika zreszta swietnego fachowca i bardzo taniego a jesli nie wiem jak cos naprawic lub nie znam przyczyny awarii to dzwonie do niego a on przez telefon mi wytlumaczy i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My staramy się sami remontować to co umiemy a jak nie to mechanik <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

moj wujek jest samoukiem na poczatku jak mial sprzety to podgladal jak mechanicy to robia a teraz robi sam wszystko z kuzynem i czasem ze mna jak jestem u nich .. kuzyn jzu tez sie nauczyl a zaden z nich nie jest mechanikiem .. nawet jakies 2 lata temu robilismy kapitalke w MFie255 a tak to przeglad Bizona przed sezonem prasy itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja naprawiam to na tym co się znam i co wiem jak naprawić a jak są jakies wieksze awarie to już się nie pcham do nich tylko po mechanika dzwonie <_< ale nie mam ich dużo i jest dardzo dobrze jak narazie <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jestem po samochodówce,uczyłem się na volwach F89,F12,w latach końca 80,i nie widzę powodu żeby płacić mechanikom i po nich poprawiać.pompy wtryskowe daje robić,tylko dlatego bo nie mam maszyny,wtryski ustawiam sam.naprawy główne,skrzynie,mosty,hydraulika,oprucz elektroniki,bo elektrykę zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja naprawiam sam min. dlatego, że kilka lat temu najlepszy mechanik w okolicy robił mi wzmacniacz momentu w u-1014. rozbierał ciągnik 2 razy i nie naprawił tylko za 2 razem go zablokował. Skasował prawie 2 tys. i nic nie uczynił.

Ja rozebrałem 3 raz kupiłem nowe części (ok 1400 zł) i już 4 rok ciągnik śmiga, a wzmacniacza używam bez przerwy.

Jedynie pompe wtryskową wożę do pompiarza, a wtryski reguluje sam.

Skończyłem liceum gastronomiczne i policealne studium rolnicze, mechaniki uczyłem się sam na własnych błędach, ale po podliczeniu stwierdziłem że mniej mnie to kosztuje niż mechanicy, a jeszcze czasami można zarobić remontując komuś maszyne.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u nas tez sami, remonty silników skrzyń biegów, i ogólnie mechanik rzadko nas odwiedza <_< i jak narazie wszystko chodzi dobrze. Ojciec jest po technikum mechanizacji rolnictwa a ja sie dopiero ucze <_< ale juz silnik c330 sam rozbiorę(tuleje, tłoki) mamy tokarnię, frezarkę poziomą to sobie radzimy


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikna102    0

u mnie sasiad c-330 i c-360 w głowie cały ma nie patrzy do katalogów w główce ma i t-25 tez ale inne czasami musi w innych markach zaglądać do katalogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jak sie ktos zna na rzeczy to czemu nie np. ja wszystkie naprawy przeprowadzam z tatkiem i dobrze sie na współpracuje :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mój tatko ma dwie lewe łapki do wszelkich napraw-pomoc w jego wydaniu polega na rzucaniu słowami na ka-,na cha i na d*pa :)-ale za to przy okazji uważa że np. naprawa podnośnika w Zetorze powinna trwać max.2 no może 3 godziny :) (oczywiście pracując samemu )-a spróbujcie w pojedynkę podnieść tzw.czapkę-powodzenia-no ale dzięki takiemu podejściu do sprawy wykształciłem w sobie niezwykłą wprost smykałkę do samodzielnej naprawy maszyn :D-czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj