miscola

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego

Polecane posty

danielhaker    6863

My też drobne naprawy robimy sami ale jak czegoś nie możemy sami zrobić to prowadzimy do mechanika. Np. hamulce w 3p nie dadzą nam się odpowietrzyć to za parę dni zaprowadzimy go do mechanika. Przy okazji światła podłączy bo nie wiem jak podłączyć kable w tym złączu pod siedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

U nas wszystko we własny zakresie od mechaniki po prostą elektryke w ciągnikach, kombajnie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ojciec remontuje sam, u nas mechanicy chca duzo kasy, a nic nierozumią


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

Mój tata naprawiał Ursusy na gwarancji w POM-ach więc c-330 c-360 c360 3p i licencyjne MF więc mechanik nie potrzebny


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Mój ojciec dużo wie na temat napraw maszyn rolniczych ale gdy ma coś rozbierać to musie nie chce.

No ale na szczęście ja uczę się w zawodzie mechanika tylko że niestety za samochodowego bo warsztatów u nas gdzie naprawiają ciągniki jest mało i nie mogłem nigdzie dostać praktyk ale jestem ambitny i myślę że pomału jakoś dotrę do celu żeby naprawiać sprzęty rolnicze.

Powiem wam że jest dużo wspólnego miedzy mechaniką samochodową a rolniczą dużo czytam książek o naprawach dam rade :(

Teraz robię silnik w kosiarce spalinowej którą dostałem od kuzyna.Stała dwa lata na dworze i naleciało wody przez gażnik do silnika.Jest troche pordzewiała itp. po prostu robię kapitalke hehe miejmy nadzieje że się uda!!!

A przy okazji do wszystkich użytkowników AF z wielkopolski nie wiecie o jakimś dobrym fachowcu od ciągników itp z okolic Leszna???


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Tato robi wszystko sam, bo, jak już wspominałem, pracował w PGR'owskim warsztacie, a tam nabrał wiele doświadczenia. Polskie maszyny nie mają przed nim tajemnic, z zachodnimi trochę gorzej, bo to inne technologie jednak są, ale troche poogląda, trochę podpyta i już wie jak to działa. Jednak, mając mechanika w gospodarstwie można wieeele zaoszczędzić.


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My z ojcem to co potrafimy naprawiamy sami ,ponieważ na mechanika trzeba czekać no i zawsze się $ zaoszczędzi :) ,no chyba że jakaś poważniejsza awaria to wezwiemy mechanika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Ja to chętnie oddał bym do mechanika , ale problem to ze same paproki, wrecz szlag mnie trafia gdy nie zrobi dobrze, i co poprawki jechac dzwonic , przestój iproblemy a czara sie przechyla bo wszyscy sa niesłowni Oddałem ostatniemu niby najlepszemu którego jeszcze nie sprawdziłem do Naprawy Fendta 612. Robił go 6 miesięcy !!!!!!!!!! i juz nie miałem sposobu zeby go pogonic, całkowita nieodpowiedzialnosć. Druga sprawa nie naprawił wszystkiego dobrze, kilkakrotnie problemy i uszkodzone kolejne elementy przez jego błędy. Najgorsze ze na po miesiacu uzytkowania podczas siewu rzepaku zauważyłem ze wyleciał olej ze skrzyni. Mechanik zmieniał olej i nie dokrecili korka. Straciłem 50 l drogiego oleju. Po rozmowie z nim stwierdził ze to nie jego wina, inne usterki nienaprawione to stwierdził że :"A kto wiedział że to tak trzeba było" Mechanicy sa nieodpowiedzialnii mozna im zlecac proste naprawy w których nie musza myslec i nic nie sp***dolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

za mechanikiem mozna czekać i czekać a jak juz jest to jeszcze ci go nie zrobi na czas(powie ze do piątku bedzie a przychodzi niedziela i jeszcze nie zrobiony) duzo się zaoszczędzi i człowik się na tym uczy :lol: dwa razy byłem przy kapitalce silnika i powiedziłem ze teraz sam sobie zrobię :)skrzynie w 360 roboiłem z wujem przedtem  skrzynie w majorku robiliśmy tez sami nic trudnego tylko pamietać co i jak było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Ja z ojcem zawsze naprawiamy sami ale tak naprawdę nie było co naprawiać bo jumz wogóle się nie psuje :)moim zdaniem wolę sam naprawiać bo jestem z zawodu mechannikiem niż dawać do jakiegoś warsztatu i nie wiadomo czy oni to dobrze wszystko zrobią czy coś nie zakombinują np.z częściami bo wiadomo polak potrafi :lol: jak sam zrobisz to wiesz że to siedzi nowe i dobrze złożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

teraz z naprawianiem jest tak ze idziesz do sklepu kupujesz np nowa pompe albo cokolwiek to po 2-3msc znowu rozbierasz bo sie to rozlatuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja mozna powiedziec ze tak tzn mam praktyki na warsztacie gdzie sie robi ciagnik kombajny itp.

grzesiu09091987 nie jestem jakims nie wiadomo jakim specem wkoncu to dopiero praktyki ale moze bede mogl pomoc chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My razem z tetem naprawiamy ciągniki sąsiadom i tak ile byś brał za instalacje elektryczną którą trzeba zrobić od podstaw lub przerobić z C-360 do Jumza do Deutz 4506 w tym akurat się spaliła i trzeba coś kombinować bo ten Deutz ma grzenie swiec w stacyjce a instalacja C-360 takiej opcji nie ma i należy drugą wiązke podłączać, dodatkowo montaż lamp itp, kolejna sprawa naprawa przedniej osi C-360- wymiana tulejek łożysk itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj