miscola

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego

Polecane posty

miscola    0

Witam wszystkich! Ostatnie dyskusje na naszym forum na temat napraw skłoniły mnie do założenia tego tematu. Często rozmawiamy przecież o tym jak przeprowadzić jakąś naprawę, ale bardzo szybko pojawiają się wtedy posty w których są porady o tym, żeby udać się do warsztatów specjalistycznych. Ciekaw, więc jestem czy naprawiacie swoje ciągniki sami i jak się spisują po waszych naprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ten temat raczej znajduje się w złym miejscu. Nadaje się prędzej do Hyde Park.

Mój ojciec naprawia ciągniki. Jest mechanikiem zna się na rzeczy i wszystko zawsze ok robi. Oczywiście robi te ciągniki które łatwiej naprawić, bo w tych nowych ciągnikach to tylko serwis może pomóc.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

Ja naprawiam sam ciągniki bo się na tym znam i doradzam ludziom i ciągniki po mojej naprawie spisują sie dobrze a jak długo to juz zależy od jakości wykonanych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja też naprawiam sam to w ciągniku na czym się znam i mam czym to zrobić,doszedł mi w zeszłym roku ciągnik którego sam nie naprawiam,ale nasze ursusy owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukamichal    0

Ja z Tatą naprawiam: ) Kiedyś kupowaliśmy jakieś trupy i robiliśmy opłacało się a teraz to już nie mamy nowe ciągniki które się nie psują no jest 30M ale tez sie nie psuje coś sprzęgło czasem ale to aby podregulować raz raz czasami pójdzie olej na tarcze.

 

Jeśli chodzi o zajęcia w garażu to bardzo dużo spawamy: )

 

Pozdrawiam: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

Drobne naprawy wykonujemy sami bo po co komuś płacić, jak sie ma możliwości naprawy samemu i można zrobić to o wiele lepiej, a jeżeli chodzi o poważne remonty to już bierzemy zaufanego mechanika i wtedy mu sie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Wszystkie nasze sprzęty naprawiam sam z dwóch przyczyn są to ciagniki krajowe na których sie znam zdarzają sie też naprawy sprzętów ludziom ale tylko w starszych ciągnikach za te bardziej skomplikowane sie nie biore, naprawian sam bo niechce płacić komuś za zrobienie czegoś co sam potrafię wykonać,


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Naprawy wykonuje na miarę możliwości warsztatowych, czyli jakieś 90% robie sam. Z prostego powodu - wtedy wiem że coś jest dobrze zrobione. Mam totalny brak zaufania do "mechaników", i to nie bez powodu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

Drobne naprawy wykonujemy wspólnie z ojcem a duże remonty zlecamy zaufanym mechaniką <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My tez sami naprawiamy swoj sprzet. Tylko grubsze rzeczy tj. szlif tulejowanie dajemy do warsztatu. Jak sam zrobie to wiem co mam a mechaników "fachowców" z PGRu nawet nie wpuszczam do garazu.Kiedys taki jeden nam robił to zawsze było cos nie tak z reszta nie tylko u nas, mówili na niego

"Gwarancyjny" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Naprawiam sam, bo bardzo to lubie <_< po drugie ojciec ma dwie lewe do tego, po trzecie mam zaufanie do siebie a do mechanikow poza jednym to nie bardzo, no i nie mam zamiaru przepłacac skoro sam umiem duża wiekszosc rzeczy zrobic sam w warsztacie, zreszta to moje zamiłowanie :lol:


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Drobne naprowy wykonujemy w domu, a jak jest coś grupsze czego z ojcem nie potrafimy zrobic to do znajomego i zaufanego mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ja praktycznie wszystkie remonty przeprowadzam w domu

oprócz kombajnu wszystko jest krajowe

więc z częściami niema problemu

a druga strona medalu to to że mam czym i chce

dobry jest ogrzewany garaż bo zima nie przeszkadza <_<


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

C 4011 i C 360 to naprawiam razem z tatą <_<. Ojciec jest po technikum mechanicznym na dodatek kiedyś pracował w POM-ie gdzie rozbierali całkowicie te ciągniki więc w poczciwej "sześćdziesiątce" robimy wszystko :lol:. Gorzej jest z Ursusem 4514, bo ojciec nie zna od wewnątrz tego ciągnika :D. Chociaż drobne naprawy wykonywaliśmy już też sami (na razie nic grubszego nie walnęło). Co do kombajnu to obawialiśmy się, że mogą być trudności z naprawą, ale co może być trudnego do naprawy w JD z początku lat 80tych :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

My to co damy radę sami to sami zrobimy a jak nie to do mechanika;]


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Prawie wszystkie usterki i naprawy wykonuje sam lub z ojcem, wolimy sami naprawić gdyż szkoda wywalać kase za robocizne, mechanikom "nie wiara" zrobią "na lipe , aby chodziło" i se policzą kupe kasy. <_<


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości i umiejętniści naprawiam sam. A dlaczego? No bo się psują <_< A tak serio to szkoda mojej kasy i czasu mojego nadwornego miechanika na pierdoły.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Wszystko co sie popsuje to naprawiam sam. W większości mam maszyny mało skomplikowane więc...

A dla czego? A no z prostego powodu, otóż wychodzi to napewno taniej i jeśli sam to zrobię to wiem co mam i jak jest zrobione a jeśli coś s....e to mogę mieć pretęsje wyłącznie do siebie. :)

Druga sprawa, żeby coś naprawić to trzeba mieć czym i to lubić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co możemy naprawiamy sami no chyba że nie wiemy ale tak się raczej nie zdarza przez 30lat ciągniki może widziały 3x mechanika C360 remont silnika później po remoncie jak był przeciek na gwarancji zrobili C330M jak zgoniło nakrętkę w skrzyni biegów ojciec nigdy tego nie robił więc wziął mechanika ojciec to podpatrzył i kilku sąsiadom już to robił także myślę że nie jest źle.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Też sam naprawiam, ojciec od kiedy ja umiem to wcale nie rusza się do napraw. A czemu bo taniej, lubie to robić (szczególnie poznawać jak to działa). Najlepsze to jest bez katalogu w ciemno rozbieranie bo się rozbierze całą kupę złomu a potem okazuje się że można było tylko 1/4 rozebrać by się dostać do tego co się chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U nas też to co potrafimy naprawić to naprawiamy we własnym zakresie , resztę naprawia znajomy mechanik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U nas jeszcze nie było ani jedego mechanika wszystko robimy we własnym zakresie z zachodnich sprzętów mamy prasę kombajn i ciągnik . Naj gorszy jest pierwszy raz bo nie wiadomo co tam jest w środku a potem to już z pamięci się wszystko robi :)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj