Zaloguj się, aby obserwować  
zetorek11441

chcę kupić agregat 3,6 agrofaktory

Polecane posty

Mam Zetora11441 chce do niego kupic agregat 3,6 agro faktory czy dobrz zrobię ????? z góry dziękuje za pomoc :lol: :D <_< :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od 2 sezonów mam taki tylko 3,2 m.Nie mam żadnych zastrzezeń co do jakości uzytej stali oraz powłoki lakierniczej.Uważam że to dobry towar za tą cenę.Jedynym minusem jest nieco kłopotliwe podnoszenie nóżek podporowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

xemit o ile pamiętam masz mtz to nie za mały taki 3,2m? tak samo do foretrry chyba 4,2m by się należał? jaką szybkośćią pracujesz? jaka ziemia i jak sobie mtz radzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

3,6 zdecydowanie za mały,

4,2m akurat, mozna by pokusic sie na 5,1m ale to juz bedzie max <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

3,6 za mały bedzie.

Lepiej kupic 4,2m i bedzie akurat nie za duzy nie za mały i wieksza wydajnosc niz 3,6m.

 

5,1m moze byc troche za duzy moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
xemit o ile pamiętam masz mtz to nie za mały taki 3,2m? tak samo do foretrry chyba 4,2m by się należał? jaką szybkośćią pracujesz? jaka ziemia i jak sobie mtz radzi?

Niestety swojego Mtz po 21-letniej przygodzie sprzedałem.4 ciagniki to za dużo na ok 30 ha.Poczciwa to byla maszyna ,a sprzedalem go pierwszemu kupcowi ktory go przyjechał zobaczyc. Ciągnik radził sobie z tym agregatem bez najmniejszych problemów,zaryzykował bym nawet, że da radę ciągnąć 3,6m.Niestety jedynym mankamentem było podnoszenie na granicy możliwości ciagnika.W czasie transportu brak bylo stabilności zestawu,ale w polu szedł jak burza.Do tego Zetora również proponuję 4,2 ,da sobie spokojnie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ciężkie ziemie klasy 2-3 .[gliny.] uprawiam warzywa czasami robię na maxa głęboko więc obawiam sie ze bendzie mial cienżko 4.2 , <_< :lol: A pozatym 1000zł za 60cm :D :D :) :) :) :) nadal nie wiem co zrobic ???? .a co sądzicie o expokrosiwice jesty droszszy o 2500 zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

Na takie ziemie i pod warzywa, to ja proponuje bronę karuzelową, albo glebogryzarkę i biernym sobie głowy nie zawracaj, bo to jest sprzęt głównie do gleb lekkich... Tym bardziej, że masz glinę.


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na cięzkich glebach narzędzia aktywne uprawiają ładnie,tylko w przypadku zasiewu warzyw długo wschodzących istnieje ryzyko zaskorupienia ziemi,gdyż moim zdaniem przy nieodpowiedniej wilgotności niszczą strukturę(niewielki zakres optymalnej i trudno ucelować).Expom produkuje trochę lepszy sprzęt ,jednak jak sam wiesz i w innej klasie cenowej.Jesli masz środki kup Expoma,a jeśli trochę szkoda kasy kup A-F 4,2m.Spokojnie da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

ja mam 3.6m agro faktory mój zetor ma 92 km żałuje teraz że 4.2 nie wziołem a co do tej firmy to nie polecam belka mi się gieła zaczepowa raz na gwarancji wymienili ale i tak musiałem przerobić pozatym wygieły się ramki od tylnych wałków a i u mnie jeszcze podnoszenie przednich wałków tak zrobine ze musze lewarka używać chcąc zmienić głębokość roboczą ,ale teraz widziłem to zmienili na korbki ,lepiej dołóż pare groszy kup uni albo expomu bo widziałem na pokazach to widać że ktoś tam troche myslał przy ich tworzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem dzisiaj expom , i agrofactory wizualnie i technicznie są identyczne .Powłoka lakiernicza jednak exopmu jest dużo ładniejsza. Po za tym spulchniacze śladów w expomie są na sprężynach . <_< :lol: Nadal czekam na opinie o AgroFactorze :D :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w domku agregat 3,6m z EXPOMU ... w gospodarstwie mamy ciężkie ziemie, do tamtego roku chodził z Nim Ursus 912, w tym roku JD (nie chodził tylko fruwał) U nas ten agregat przerobił ok700ha i powiem, że na ciężkie ziemie ten agregat jest za słaby. Pękają wały, ramy, belka zaczepu, szybko wysiadają łożyska i wiele innych... ale jedno trzeba przyznać JAK DOBRZE USTAWISZ to nawet najgorsze pole bardzo ładnie uprawi i w miarę możliwości wyrówna <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

aaa własnie spulchniacze w agro faktory często pękają i czasami obudowa wałka przedniego lubi pęknąć dodam że nie mam ciężkich ziem o demnie to już tyle <_< udanych zakupów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
Na cięzkich glebach narzędzia aktywne uprawiają ładnie,tylko w przypadku zasiewu warzyw długo wschodzących istnieje ryzyko zaskorupienia ziemi,gdyż moim zdaniem przy nieodpowiedniej wilgotności niszczą strukturę(niewielki zakres optymalnej i trudno ucelować).Expom produkuje trochę lepszy sprzęt ,jednak jak sam wiesz i w innej klasie cenowej.Jesli masz środki kup Expoma,a jeśli trochę szkoda kasy kup A-F 4,2m.Spokojnie da radę.

 

 

własnie nie prawda... pod np. szparage, truskawke, pietruszke i wiele innych tylko glegogryzarka...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

,Szparag,pietruszka i truskawka,fajkny komplet ,ale pierwsze słyszę że na cięzkie gleby,no może truskawka ,ale tą sie sadzi,o szparagu w zyciu nie słyszałem by uprawiano go na ciężkich glebach.A o takich pisałem ,wiec dlaczego zarzucasz mi NIEPRAWDĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

Ja posiadam agregat Agro-Factory 3,6m od dwóch lat. Rocznie obrabiam nim ok. 90-100 ha. Jak narazie nie było żadnej awarii. Sprawuje się bardzo dobrze. Jak na tą cenę całkiem przyzwoity sprzęt


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Ja posiadam agrofactory 3,2 m do 80KM i to jest optymalna szerokosc jezeli nie uprawiasz tylko zboz i czasami chcesz zrobic gleboko. Predkosc 10-11km/h bez przemeczania ciagnika. Agregat nie jest zly i dobrze uprawia. Mam zeby s lecz jak szybciej jezdze to ziemia az fruwa wiec polecilbym proste i szybko jezdzic lub s i wziaz 4,2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja pracowałem na jesieni Agro Factory 3,20 z Mf 3080 ale nie mniał co z nim robić a ziemie to różnie 3-4 klasa


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pozwolę sobie wtrącić parę groszy od siebie. Co prawda z agregatami tej marki nie miałem bezpośrednio do czynienia ale za to z samą marką to niestety owszem. Dokładniej to byłem nieszczęśliwym posiadaczem i dość krótko użytkownikiem wycinaka szczękowego. Zakładam jednak że jakość użytych materiałów i ich łączenia będzie taka sama dla wszystkich wyrobów z logo AgroFaktory.

Ale do rzeczy, maszynę kupiłem jesienią 2005 a już na wiosnę 2007 służyła tylko jako balast do ciągnika z ładowaczem czołowym. Powód: cała masa błędów konstrukcyjnych, fatalna jakość użytego materiału oraz spawy, które pewnie sam zrobił bym lepiej choć spawanie średnio mi wychodzi.

 

(...)belka mi się gieła zaczepowa raz na gwarancji wymienili(...)

 

w wycinaku przestała się wyginać dopiero jak znajomy tokarz dorobił mi z odpowiedniejszej stali.

 

Reasumując, odradzam!


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj