Gość Profil usunięty

Czyszczenie maszyn i ciągników

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam ciekawi mnie jakimi sposobami czyścicie swoje maszyny i ciągniki przed malowaniem moze ktoś zna dobry sposób na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

najlepiej jest wypiaskować ale trzeba mieć czym lub oddać do zakładu który wypiaskuje, a dla siebie to szczotka druciana na kątówkę i druga na wiertarkę i heja <_< do płaskich powierzchni dobre są też ściernice listkowe.

 

a najpierw taką najbardziej oblazłą farbę i brudy to myjką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

powieszchnie zatłuszczone tzn, tam gdzie smar, oleje itd. to konewka z soda kaustyczna a za jakies 5min myjka cisnieniowa, rewelacja <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja bym ciągnika na piaskarnie niedawal:) bo piasek może się dostać tam gdzie nie powinien się dostać. dobrym rozwiązaniem jest myjka na gorącą wodę a do pozostałych maszyn to można używać tarczy z papieru ściernego na szlifierkę kątową.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

no całego ciągnka teżbym nie oddał do piaskowania ale pojedyncze elementy jak najbardziej . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

wkrótce też musiałbym przemalować ciągnik...

 

kumpel mówił jak u nich robią: 4 paczki sody oczyszczonej do wiadra ciepłej wody, następnie tą wodą po prostu ochlapać ciągnik(ręką), troche odczekać i karcherem,

i tak kilka razy powtarzać to ten nawet najsilniejszy bród zejdzie

 

zaś ja będe zamierzał oprócz tego sposobu będe walił sodą kaustyczną+troche szkła wodnego aby zmniejszyć stopień "żrenia" bo uszczelki miedziane mogą nawet się przez tą sodę uszkodzić, trzeba uważać bo łatwo się można oparzyć, soda gwałtownie reaguje z wodą, szczególnie ciepłą, a to w niej sode trzeba rozpuścić

ten sposób opisano bodajże w Top Agrar Polska gdzie jest to szczegółowo opisane

 

zastanawiam się nad takim preparatem do czyszczenia silników, kupiłem taki do samochodu i te zaprudzenia ładnie rozpuszcza, ale trzeba następnie tylko myjką przelecieć, nie wiem czy rozpuści ten gruby brud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w zeszłym roku malowalismy c360 i koles najpier ją potraktował jakimś srodkiem odtłuszczającym a następnie karcherem <_<


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

w chemicznym na rogu:)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
zastanawiam się nad takim preparatem do czyszczenia silników, kupiłem taki do samochodu i te zaprudzenia ładnie rozpuszcza, ale trzeba następnie tylko myjką przelecieć, nie wiem czy rozpuści ten gruby brud...

Ta... My poróbowalismy różnymi takimi i nawet myjka nie pomogła, dopiero potem sodą kaustyczną


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze ciągniki myję myjką ciśnieniową a jak jest mocno oblepiony olejem smarem to dodaje się chemiczny detergent ostatnio myłem znajomego C360 którą przyprowadził a pracowała w SKR przy załadunku węglą była strasznie uwalona zeszło się pół dnia żeby doprowadzi ją do porządku :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mam takie koło podporowe do pługa i chcę je pomalować taka farbą oryginalną i co teraz zrobić pomalować to podkładem i potem ta farbą czy od razu bez podkładu?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

rozbierz na części, wyczyść, podkład i farba jaką chcesz ;) Tylko obklej taśmą gwint, nie maluj go bo i tak farba się zetrze i potem brzydko wygląda - ja pomalowałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welmajster    0

Czy czyścimy do gołej blachy czy tylko matujemy lakier na masce. A co jeśli w niektórych miejscach podczas szlifowania przetarło się go blach. Czy parę warstw podkładu to wyrówna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

To zależy w jakim stanie jest stary lakier,jak jest równy to matujemy,jak korozja to czyścimy do gołej blachy.

Do wyrównywania starego lakieru służy podkład wypełniający,dwie warstwy wystarczą.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj