klusek

trzoda a kiszonka

Polecane posty

andrzej2110    535

Jak nie zapomnę to wsypie trochę kuku świniom jutro. Zobaczę co na to powiedzą <_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja kiedyś gdy miałem jeszcze świnki to właśnie zawsze gdy przywoziło się dla bydła kiszonkę to zawsze dawało się i świnkom zawsze zjadały do czysta <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tako na zielono to mi jadły. Kiszonki nie dawałem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja nie próbowałem zielonej , spróbuj jutro z to kiszonko i napisz czy im smakowało <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mi gościu od uboju świń mówił że jak jedzą kiszonkę to potem mięso śmierdzi <_< ale czy to prawda?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Połaczone


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Spróbuje za jakiś tydzień, bo wtedy otwieram pryzmę<_<. Dam znać co i jak. Pozdrawiam i dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja dziś wsypałem trochę w koryto. W korycie jest jeszcze ospa ale nie jadły. Wszystkie leżały. Jak wsypałem to po chwili 2 sztuki przyszły i jadły <_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Jak ktoś posiada mieszaną produkcję zwierzęca typu trzoda-bydło a robi kiszonkę z kukurydzy to może się to okazać łatwym sposobem na zaoszczędzenie paszy treściwej dla macior. U nas lochom naprawdę smakuje kiszoneczka - jadły nawet sianokiszonkę :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja im nie będę dawał kuku boi mam i tak jej za mało. Zresztą szkoda dla świń kuku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co do tego mięsa i kukurydzy. Kiedyś miałem około 3t suchego ziarna i mieliłem na ospę świniom. Jak się takiego ubiło to mięso miało inny smak. I nie było lepsze w smaku... Na sprzedaż się tak karmiło ale dla siebie był chowany bez kuku :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Nom @andrzej masz świętą rację mięso po QQ takie kijowe jest :D Najlepsze w smaku jest jak świniaka na ziemniakach utuczysz :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robigal    0

Słuchajcie najpierw trzeba sprecyzować o jaką kiszonkę chodzi.

1.Kiszonka z całego QQ - jest paszą objętościową i dla tuczników raczej się nie nadaje ewentualnie dla macior.

2.CCM to kiszonka ziarna z osadką, czyli z samej kolby, która nadaje się dla macior i dla tuczników, kiedyś były takie maszyny które zrywały i obierały kolbę.

3. Kiszonka z samego ziarna które zaraz po omłocie rozdrabnia się i w dół z folią można jeszcze polewać zakwaszaczem. Po trzech tygodniach gotowa. Bardzo dobra pasza dla świń tylko kłopotliwa z zadawaniem.

 

Ja daję kiszonkę z ziarna i nie zauważyłem różnicy w jakości mięsa (smak, zapach, wygląd, mięsność).

Spokojnie do paszy można dodać 30% nawet do 50% kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

Ja dopiero rozkręcam uprawę QQ na ziarno ale znajomy u którego dorobiłem w wakacje zakisł 7 t QQ w systemie CCM i świnie i bydło u niego było bardzo zadowolone nawet moje kury były zadowolone z tej kiszonki z ziarna :) Kiszonka jest godna polecenia :)


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Kiszonkę z trawy (w pryzmie) podaje wszystkim świnkom oprócz prosiąt zamiast zakwaszacza-chętnie pobierają i są spokojniejsze, bo takiej objętościówki nie warto uwzględniać w dokładnym bilansie paszowym :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

U mnie sianokiszonka stała kolo klatki i świnię miedzy drutami ja jedli i jedzą do tej pory aż im się uszy trzęsą ;)


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Ja osobiście nie stosuję żywienia świń kukurydzą, ale z tego co wiem to kuku z całych roślin nie jest polecana za dużo włókna może być stosowana jako pasza balastowa ale to tylko dla loch i knurów ale lepsza jest sianokiszonka. A co do CCM to czytałem parę artykułów i wyniki są niezłe. Trzeba również pamiętać że kuku rozrzedza tłuszcz i mięso ma inny zapach i gorsze walory smakowe, ale jest sposób należy nie podawać tej paszy przez okres 3-4 tyg przed odstawą i będzie ok ;) Dobrą metodą jest również kiszonka z ziaren(ześrutowane lub rozgiecone usypane w silos i zakiszone), ale to wszystko zależy od ceny zbóż i koncentratów na dzień dzisiejszy gdzie pszenica jestpo 450 a jęczmień 350 nie wiem czy warto kombinować, jedynym mankamętem jest wysoka cena soi co wpływa na wysoką cenę koncentratów. Jeśli ktoś ma doświatczenie praktyczne w żywieniu świń kuku to proszę o sugestię do to dobra matoda na obniżenie kosztów produkcji trzody chlewnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj