Skocz do zawartości
kobra89

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bodzio1108    88

Mój kumpel zrobił takie coś z naczepy od tira, dał za nią chyba 3600zł. Wymiary jej były długa 13m, szeroka 2,5m. Z tyłu jest odcięte na długość dwóch ostatnich osi, tak że ta pierwsza tylko została. Teraz ma wymiary 9,4 na 2,5. Krant jest zrobiony z jakiejś przyczepy samochodowej na bliźniakach. Bardzo solidna konstrukcja, sianokiszonki mógłby nakłaść full. Robił mu to nasz znajomy ślusarz i dzisiaj byłem po nią, żeby ją koledze przyprowadzić bo trzeba było turem włożyć na nią te dwie ośki pozostałe i tą odciętą część i powiem szczerze że z manewrowością to jest lipa ponieważ tylna oś jest na samym końcu i jak skręcałem z drogi do niego na podwórko (dość łagodny skręt, skręcałem na lewą strone) to tylne prawe koło na zakręcie szło jeszcze dalej niż ślady przedniego lewego koła i Zetorem niemogłem w bramę wyrobić, dopiero wzioł C-360 i chyba na 6razy wjechał.

Fotki u mnie w galerii.

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Arek    122
taaa a popytaj w stacjach diagnostycznych kto zrobi ci przegląd SAM-a większego jak 1,5t tylko niektóre stacje akceptują sam-y do 3,5t dlatego po zrobieniu jakiegoś byka może być problem z rejestracją tego

Kwestia znalezienia odpowiedniej stacji diagnostycznej. Kiedyś w pewnym samochodzie zmieniałem silnik na większy, który nie był seryjnie montowany w tym modelu i na jednej stacji nie było wogóle mowy o zarejestrowaniu tego a na drugiej bez najmniejszego problemu wszystko było załatwione legalnie.

Nawet na AF jest przyczepa 6T ładowności zarejestrowana jako SAM.

arek92    1

Ja również zastanawiałem się nad taką przyczepą do bel , wcześniej pożyczałem 1 osiową przyczepę o długości 10m od sąsiada ale miałem spore problemy z zawróceniem na podwórku i trzeba było bardzo uważać na zakrętach aby nie zahaczyć jakiegoś samochodu. W zeszłym roku kupiłem barak z przeznaczeniem na przyczepę do bel o długości 7m i mogę powiedzieć , że o wiele lepiej się zawraca jak jednoosiową , łatwiej zapiąć i jest możliwość zapięcia jeszcze jednej przyczepy.

Wiadomość z agroFakt.pl

bekba    5

I jak wymyslił juz ktos cos dużego do słomy i zeby z tym legalnie smigac po szosach?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radek000111
      mam zwykłą, starą przyczepe 3 tonową, ile atmosfer powinna miec kołach żeby nie siadły opony pod ciężarem?????
    • Przez pio46
      Witam .Jaką nową  przyczepę polecacie  około 12 ton z skrzynia pow 5 metrów i ich ceny?
    • Przez Jackassiu
      Witam
      Mam zamiar kupić przyczepę z SANOKA D 45( najprawdopodobniej) wywrot na 2 str, ładowność 3,5t. Po prawej stronie nad tylnym kołem znajduje sie tabliczka znamionowa a z lewej str tej tabliczki jest jeszcze jakiś "aluminiowy pasek" (obydwie te tabliczki są nie czytelne-jakiś nalot+farba). Moje pytanie jest następujące: gdzie szukać nr nadwozia-ramy?
      Odnowienie tych numerów kosztuje "TYLKO" ok 310 zł
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez Tomsky
      Witam,
      zastanawiam się nad zakupem używanej przyczepy skorupowej SODIMAC , tandem resorowany. Jeśli na forum są użytkownicy takiej maszyny proszę o info na co zwrócić uwagę przy  zakupie , ewentualnie słabe strony czy problemy .
      Pozdrawiam