kobra89

Platforma do bel, Jaka lepsza jednoosiowa czy dwu na obrotnicy??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

Prosze was o pomoc gdzyz kazdy z nas uzytkuje jakas fure albo platforme do bel i w zwiazku z tym chcem abyscie mi pomogli. Bo tak jak w temacie chem zrobic platforme na 30 bel i ponad. I nie wiem jaka jest lepsza czy jednoosiowa czy dwu na obrotnicy jak to jest?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Na 30 bel to sporo, jesli chcesz ładować tyle sianokiszonki to musi to być solidna konstrukcja. U nas mamy lawete zrobiona z przyczepy samozbierajacej (odcielismy to co niepotrzebne i poszerzylismy ją do 2,35m). Niestety jest ona na jednej osi, dlatego zielonych belek nie ładujemy wiecej niz 10 sztuk, słomy maksymalnie ładowalismy 20 sztuk. Więc moim zdaniem najlepszy sposób i jeden z tanszych to przerobic starą samozbierająca, poszukja takiej na tandemie i bedzie dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie no co ty ja sianokiszonki to bede kladl maks 15 sztuk moze 18, ale mam 20 km w jedna strone do elektrocieplowni zeby wozic bele slomy wiec musze cos wymyslic dorzecznego. Bedzie przewozic rocznie okolo 1000-1500 belek slomy. A z ta osia to chodzi mi o to czy bedzie wywrotna.

Bo mam na oku juz os z naczepy od Tira na blizniakach dosc zdrowo wyglada. No na rame bedzie sie skladac dwuteownik 24cm, dosc zdrowy wiec mysle ze nie bedzie mocy aby ja wygiac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

zwróć uwagę na to czy będziesz robił kursy jednym ciągnikiem czy dwoma bo jak jednym to myślę że dwu osiowa będzie wygodniejsza bo tylko wysiadasz i odpinasz i zwalasz z jedno osiowo to nie tak szybko odepniesz itd. <_<

a co do stabilności to chyba dwu osiowa będzie stabilniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Prosze was o pomoc gdzyz kazdy z nas uzytkuje jakas fure albo platforme do bel i w zwiazku z tym chcem abyscie mi pomogli. Bo tak jak w temacie chem zrobic platforme na 30 bel i ponad. I nie wiem jaka jest lepsza czy jednoosiowa czy dwu na obrotnicy jak to jest?

u nas to robiło sie tak, kupujesz przyczepe samozbierająca gdzies z krzaków tak do 1000zł, złomu sprzedajesz tak za 600zł, lepszego biznesu nie potrzeba, tylko teraz pewnie złom spadł z ceny <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No tak i masz rame jak zapalka, naloz na nia prawie 40 bel slomy a wtedy pogadamy,

 

 

A odnosnie tej dwuosiowej to tez tak myslalem ale wiecie kazdy mowi co innego. Kurcze bedzie jednak chyba ta dwuosiowa, bo rzeczywiscie jak naloze na nia tyle kulek to z zaczepieniem bedzie niezly problem;


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A co bys chcial za te parę groszy? 14szt wchodzi na nia jak u góry kładziesz jedna warstwe, ale na dwie takie dziennie tez idzie duzo zwiezc, zrób taka landare na 40szt to znaczymy gdzie nia wjedziesz... <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

zdecydowanie dwu osiowa ja mam jednoosiową samozbierającą warfamy ma 8 szt jak turem wrzuce na góre i zrobie 12 ciężkiej sianokiszonki to ciągnik ma co na zaczepie nosić a jako drugi zestaw ma dwie d47 z podwiązanyni bortami na łańcuszkach biore po 9 na sztuke i jest ok zwozi sie w miare szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No kurcze ja nie chcem zrobic jakiegos tam wagonu ale platforma miala by wymiar jednak 7 metrow dlugosci bo jak bylaby dluzsza to nie mam zabardzo gdzie jej postawic,

 

Mam juz na oku os od naczepy od tira na blizniakach, a rame to juz tam dorzeczna zrobieloby sie no i jeszcze Skad wytrzasnac obrotnice na przod??,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

też myśle nad taką lawetą ale myślałem kupić jakąś sztywna dwuosiową przyczepe i ją przerobic. Z przyczepy chyba by była najlepsza i dwuosiowa jest wygodniejsza do zaczepiania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Mi się wydaje że jedno osiowa


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ale ja jakos slabo widze jak poloze 2 rzedy kulek to czy jednoosiowka ne fajtyknie na bok, bo to bedzie jak rozrzutnik naladowany az po siatke to jak wywrotka wtedy jest, a wez daj jeszcze szersza podloge i bedzie sie wywracac. A jeszcze ta szerokosc 7 metrow, to strasznie bedzie cisnelo na zaczep w ciagniku, wiec chyba bede cos myslal nad dwuosiowka, tylko jak ja zrobic moze ktos z was ma jakies dokladne fotki jak wyglada cala rama w takiej platformie:D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym proponował jednoosiową albo tandem. W ciężkich warunkach ciągnik radzi sobie o wiele lepiej(ma lepszy uciąg). Do odhaczania zrobiłbym hydrauliczną nogę, taką jak np. w rozrzutnikach Warfamy, koszt nieduży(na pewno mniejszy niż obrotnicy) a ułatwia prace. Koła rozstawiasz szeroko i nie ma obawy o stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No dla mnie owiele szybciej by to bylo zrobic taka jednoosiowke, no i mniej stali idzie ale czy bedzie stabilna, bo to bedzie do transportu po szosie a nie po polnych drozkach tak miedzy miejscowosciami, mysle ze od tira bedzie stabilna bo jeszcze blizniaki,

No i teraz jaka rama bylaby dobra??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czym chcesz ciągnąć tą przyczepę? Jak duży ciągnik to można próbować z dwuosiową, ale ja jestem zwolennikiem jednoosiowych(są dużo niższe od dwuosiowych). Ramę najlepiej zrobić z walcowanego ceownika albo dwuteownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja bym proponował poszukać jakiejś ramy od barakowozu takiej jak ta: http://www.agrofoto.pl/forum/Rama-przyczepy-image58841.html, wówczas mógłbyś ciągać tą jedną + jakoś pojemną przyczepę z przodu, ja mam taki skład: http://www.agrofoto.pl/forum/Przyczepy-image70343.html , ale na tylną ładowałem tylko 1 warstwę na górę, bo z przodu mam wysokie koła i przy ostrym skręcie łapało ono ramę, no i po drugie nie chce mi się pasy zakładać, a na hw czasami bez pasów woziłem po 2 warstwy.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gdybym miał budować coś takiego to jedynie 2 osiowa z obrotnico. Jednoosiowa nie dość ze jest mniej stabilna to jeszcze problem z przypięciem/odpięciem. W dodatku nie przypniesz jej do innej przyczepy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego, pamiętaj że wszelkim sprzętem co miał twoją ingerencje w jej budowe nie możesz poruszać się po drodze, ponieważ autowatycznie traci ona homologacje. A jak wybulisz 2000 zł z miejsca to odechce ci się tej przyczepy <_< Najlepiej kupić takie coś po barakowozie, albo przyczepe samochodową, mój sąsiad ma na sprzedanie takową 6 metrów długości, szerokośc 2,5m , sam worze nią bele, to takich 150 x 120 ładowaliśmy 18 na raz , bez niczego, ale można zrobić odciągi i wejdzie na nią 22, szczerze to sami mamy na nią chrapke. Sąsiad chce za nią 3 tyś z papierami, burt nie ma, jest typowo pod słome zrobiona, my wozimy nią duuużo słomy, i to w promieniu 15 km, przez cały czas śmiga z MF 255, jak naładowaliśmy 18 bel siana po 400 - 500 kg, to podrapał troche, alej jak wydarł to cała droga moja :lol: Przyczepa ogólnie lekko idzie, przydała by się zmiana opon, ale nie koniecznie, bliźniaki są ściągnięte, ale w słomie nawet słabe opony wytrzymują, ale jak sianokiszonka to jednak przydał by się bliźniak, choć tak wytrzmują 10 bel sianokiszonki po 600 kg. Nośność ładunkowa wynosi 10 ton. A jak masz 20 km wozić słome, to nawet głupi policjant cię dorwie prędzej czy później, no chyba że zrobisz i dasz do homologacji, ale koszta nie małe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zamiast robić ramę to lepiej kup ogoloną ramę od stara skrzyniowego, dobra stal, lekkal i długość podobna od pożądanej. W Białymstoku na ulicy Wiadukt( przed wiaduktem w Kleosinie) jest firma która kasuje ciężarówki i sprzedaje takie ogolone ramy na potrzeby rolników. Mogę zapytać o koszt, bo dobrze znam właściciela. Tam dostaniesz koła osie. Ja sam dysponuję zbędną, jedną kpl. osią od naczepy ale jest na pojedynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Mam ten sam problem, który już poruszyłem w swoim temacie, tylko że ja zastanawiam się nad zakupem naczepy i zrobienia do niej zaczepu. Oczywiście pojawia się problem poruszania po drodze - problem urzędasów, którzy nie potrafią solidnie napisać prawa. W USA każdy pojazd wymyślony, który przejdzie odpowiednie badania techniczne może poruszać się po drodzę a u nas... ???


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Rejestrujesz przyczepe i piszesz ze SAM czyli samoroba i juz musza ci zarestrowac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zorzyk mam do ciebie sprawe napisz do mnie na GG bo twojego gadu nie ma, ja akurat codziennie przejezdzam na kleosin do szkoly:D, i moglbym wpasc i zrobic rozwiedke z ta przyczepa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Rejestrujesz przyczepe i piszesz ze SAM czyli samoroba i juz musza ci zarestrowac.

 

Tylko musi spełniać pewne wymagania :) Np. max szerokość 2,55m i nie dłuższa niż 12m

 

http://www.ciop.pl/13861.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

taaa a popytaj w stacjach diagnostycznych kto zrobi ci przegląd SAM-a większego jak 1,5t tylko niektóre stacje akceptują sam-y do 3,5t dlatego po zrobieniu jakiegoś byka może być problem z rejestracją tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj