Zaloguj się, aby obserwować  
robcio3dz

Przyczepy zbierajace

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robcio3dz    0

Chciał bym wiedziec co waszym zdaniem jest lepsze na małe gospodarstwa do 10ha

Prasa kostkujaca czy przyczepa samozbierajaca?


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

kostkująca..


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

do czego chcesz ją uzywać???bo kostką raczej sianokiszonki nie zrobisz... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Nie no chce tylko siano i słome zadnych kiszonek tylko tak słomy to wogóle sie nie da przyczepo bo pozniej jest nie dobrze brac.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

Ja bym Ci radził prasę kostkującą, wygodniej się zbiera moim zdaniem, a na pewno wygodniej zimą jest przenieść kostki niz wyrywać siano uleżałe. Do przyczepy zbierającej pewnie musiałbyś dmuchawę jeszcze użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Dmuchawe juz posiadam a do paczek to trzeba kilka osob a ja przewaznie jestem sam i przyczepa sobie sam wszystko zrobie.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

ja bym polecał przyczepe, sam planuje kupić, z kostkami to za dużo roboty, do przyczepy to jedna osoba wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

mozesz kupic kostkujaca z drabinka. fakt, do przyczepy potrzebny jest tylko operator ale kostki to wieksza wygoda w rozdawaniu siana i scieleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

swego czasu używałem przyczepy ale teraz tylko prasa. fakt, że przy przyczepie sam sobie poradzisz ale potem będziesz się cały rok wkurzał np jak nie będziesz mógł wyrwać słomy ze stogu. a kostka to wygodnie przenieść i wogóle sprasowane siano czy słoma jest mniejsza gabarytowo od tej luzem i nie robisz tyle syfu siejąc słomę po podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
Co sądzicie o takiej przyczepie samozaładowczej do słomy http://www.arcusin.com/cat/productes/autostack.htm# jest też takia prod. polskiej, chyba nie ? A może widzieliście taką gdzieś na polu ?

ten link sie nie otwiera ;) , a co do przyczep to u nas mielismy taka duza produkcji polskiej T - 010 :P i jeden czlowiek bez problemu se dawał rade przy zbieraniu a jak przywiezlismy siano czy słome to we dwóch w ok 10min. cała przyczepa wyładowalismy dmuchawy, i powiem szczerze ze nawet siano czy słoma nie byla tak strasznie ubita :P , a przy prasie kostkujacej potrzeba wiecej ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Powinien działać ten link ;) Strona warta polecenia, a przyczepy też :P Jak chcecie zobaczyć to w wyszukiwarce wbijcie "arcusin" i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
Te przyczepy to bardzo dobra sprawa, sama zbiera i sama szybko i ładnie układa. Tylko trzeba mieć dużo $$$ i koników.

Do 30'stki to był jej nie polecił ;)

 

Tu macie link to filmiku ---> http://pl.youtube.com/watch?v=FGHhdaGLbeU

fajna przyczepa :P ale w tym temacie chodzi o to co wybrac przyczepe czy prase a w tym przypadku trzeba miec to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Długie lata męczyliśmy się z przyczepą, a najgorsza sprawa to lekko wilgotne siano, bo jak zbije się to tem widałmi tego nie podasz, najważniejsze organizacja pracy, ja robiłem zawsze małe stertki w około obory i na podwurzu, tyle co ciasno wypchnąć i podrzucić to co sie rozsypało i wcale w takiej stertce mocno się nie zsiadało, a co za różnica czy weźniesz na widły paczke czy siana lub słomy, a napewno mniej nie weźniesz bo tez będzie nieźle sprasowane, z tą różnicą tylko że troche więcej naśmiecisz, pomagałem kilka lat u sąsiada z brejdakiem przypaczkach a ładowaliśmy w zbieraczke to we dwuch i sąsiad z synem naginaliśmy jak głupi, a zwieźliśmy i ułożyliśmy 4 - 5 ha, więc jeśli i tak robisz stertki na zewnątrz to zbieraczka jeśli koniecznie chcesz wszystko do stodoły to i tak radze zbieraczke i czasami najmować kostke, znajomy przerzuca luzem na tok a w góre kostki kładzie,

no i wazna sprawa jak chcesz ciapkiem ciagać a podola bo sam często ciapekiem robiłem to jeśli masz grząskie łąki to jednak odpada zbieraczka, chociaż słyszałem opinie że i z kostką też można się utopić, no ale zbieraczka lekko lgnie oprze się na podbierakach i upalowana, a ciapek ma za słaby tuz żeby na podnośnik zaczep zbieraczki czepiać i ze zrywem ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy Deutz- Fahr K-550. Bardzo dobra przyczepa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

Ja tam słomę prasuje (prasą sipmą) a siano zbieram przyczepą Metaltechu T010/5 i jestem z tej przyczepki zadowolony duzo na nie wchodzi a ciagam wszystko ursusem c-360 ale jest i minus tej przyczepy jest malo zwrotna i długa jak ktoś ma małe podwórko to ciężko manewrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Mój kolega chce kupić przyczę samozbierającą do C-330 10 tonową ;) próbowałem u przetłumaczyć że ona sobie nie da rady ale on postawił na swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JESLI TYLKO SIAno i sloma to prasa-kogos sobie na dzien wynajmiesz do pomocy,jak masz mucki to polecalbym jesli to mozliwe wziac jeszcze z min 8 ha w dzierzawe od kogos i kiszonke robic oczywiscie przyczepa z nozami tnacymi np mengele .za 6 tys zl bys mial ,zielonke potnie a jak do siana i slomy to wyjmiesz noze i zbierasz.mialbys mleka duzo wiecej-tak przyszlosciowo mowie.jak chcesz gospodarzyc mysl co bedzie za 4 czy 5 lat.niewiem jaka masz produkcje wiec zadecyduj sam.mialem kiedys ta duza landare T 010. przyczepa dluuuga jes.ale na 10ha zaduza.probowalem nia zbierac zielonke to mf255 jeczal a podbieracz tracil duty hehe ;-) przemysl sprawe.ja mysle jak napisalem .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JESLI TYLKO SIAno i sloma to prasa-kogos sobie na dzien wynajmiesz do pomocy,jak masz mucki to polecalbym jesli to mozliwe wziac jeszcze z min 8 ha w dzierzawe od kogos i kiszonke robic oczywiscie przyczepa z nozami tnacymi np mengele .za 6 tys zl bys mial ,zielonke potnie a jak do siana i slomy to wyjmiesz noze i zbierasz.mialbys mleka duzo wiecej-tak przyszlosciowo mowie.jak chcesz gospodarzyc mysl co bedzie za 4 czy 5 lat.niewiem jaka masz produkcje wiec zadecyduj sam.mialem kiedys ta duza landare T 010. przyczepa dluuuga jes.ale na 10ha zaduza.probowalem nia zbierac zielonke to mf255 jeczal a podbieracz tracil druty hehe ;-) przemysl sprawe.ja mysle jak napisalem .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj