Zaloguj się, aby obserwować  
FarmerF10244C1

TMR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jeszcze nigdzie takiego tematu nie znalazłem... Czy zakup paszowozu i robienie dawki TMR jest opłacalne? Czy jeśli sianokiszonka jest trochę gorszej jakości to krowy nic nie ruszą?Jaka dawka byłaby odpowiednia na stado prawie 30 krów + 15 młodzieży?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem jest sporo o paszowozach i są one o danych paszowozach np. ten co dałeś o Sano. Mi chodziło, aby założyć temat o dawce TMR czyli np. co wkładacie do wozu, ile mieszacie, co się zostaje, co z tym robicie itp.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci bardzo chętnie odp na twoje pytanie.

Więc tak wóz paszowy jest bardzo dobra sprawą miej pracy oszczędność czasu większe spożycie mieszanki TMR jeden minus wiadomo ciągniki nie chodzą na wodę.

Pytałeś się czy krowy gorszą kiszonkę ruszą one tego nie odczują ale wiadomo jak na walisz samego zepsutego to sam zapach odrzuci krowę.

Powiem Ci lepiej nasza dawka dla 45 krów 1200 kg kukurydzy 600 kg trawy 50 słomy 200 młóta browarnego.

Dla 20 jałówek + zasuszonych krów jest trochę inaczej 50kg słomy 300 trawy(nie najlepszej jakości) i kukurydzy 500kg.

 

Bydło bardzo chętnie pobiera TMR zima jak i latem.

Zima mieszamy raz na 2 dni a latem trzeba codziennie mieszać wiadomo wyższa temperatura robi swoje do tego latem u nas krowy jeszcze chodzą na zielonej trawie


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 kg słomy? Czyżby doradca żywieniowy z Sano?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

40 sztuk bydła mlecznego

-150 kg słomy(tak na oko)

-400 kg wysłodków

-250 kg sianokiszonki(bardziej siana niz kiszonki ale cóż)

-700 kg kukurydzy

-240 kg młóta

-80 kg śrutu z pszenżyta

-60 kg rucor

-80 kg gotowej paszy do krów

-25 kg śruty rzepakowej

-8 kg Camisanu

Co do wyjadania TMR to na korycie zostaje najczęściej sianokiszonka i trochę słomy. Więc krowy są dość wybredne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 kg słomy? Czyżby doradca żywieniowy z Sano?

Z DOSSHE a co z SANO dają taka proporcje.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej w ogóle o słomę w TMR mi chodzi. Nie pojęte jest dla mnie z jaką determinacją ludzie ją tam ładują.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to na pewno wartościowy towar ale tak jak my w tym roku nie mieliśmy wystarczająca kiszonek z traw to słoma nas właśnie uratowała. A po za tym ma jakieś plusy nam kiedyś opowiadał żywieniowiec. Słomy wiadomo krowa samej nie będzie chlała a tutaj jak wszystko jest razem wymieszane to nie ma wyjścia.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co innego jest gdy brakuje kiszonek, wtedy faktycznie słoma może być najtańszym ratunkiem.

Za to w gadki żywieniowców na temat słomy nie wież nigdy, zwłaszcza że masz oborę ścieloną. Im chodzi o to żeby sprzedać możliwie dużo paszy którą oferują. I osiągają to poprzez dodatek słomy do TMR.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Dla bydła opasowego TMR to by była odpowiednia pasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wiem czy dobra ale my bykom też dajemy TMR, ale oczywiście inny niż dla dojnych ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mlodyrolnik7 słyszałem, ze jeśli pasza leży długo i się napowietrza jest gorszej jakości... Czy wycinakiem szczękowym da radę wyciąć trochę z balota słomy lub sianokiszonki?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Dla bydła opasowego TMR to by była odpowiednia pasza?

My trzymamy Limousine na TMR już ładne lata i wszystko jest bez problemu, przecież to tylko dobrze wymieszana i rozdrobniona pasza zadana mechanicznie. Bydło wyjada wszystko a nie tylko to na co ma ochotę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jak pasza jest za sucha? Na jednym filmie widziałem jak wodę dolewali. :( Da to coś. Jaka powinna być proporcja qq i sianokiszonki? 1:1?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My to serwatkę dajemy albo wodę ale to rzadko. My dajemy 60% QQ, 30% kiszonki a pozostałem to sorgo i nurty honey. Marchew podawana jest osobo, pasza treściwa dodawana do TMR.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

600kg sianokiszonka z traw lub lucerny, 100kg sina 50kg śruty( reszta indywidualnie z wózka) i do pełnego wozu(sano 5m)kukurydzy. Razem 2000kg na 40 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Witam. Czy opłacałoby się zakupić wóz paszowy dla 24 sztuk dojnych plus 8 szt młodzieży jeśli nie mam przejazdowych ganków w oborze. Przygotowany TMR rozwozil bym taczka. W tej chwili wydajność oceniam na około 7000 tyś litrów (obora nie jest pod kontrolą). Czy skóra warta jest wyprawki? Czy warto inwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam żeby nie zakładać nowego tematu odświeżam, ze względu na brak możliwości na powiekszenie stada pracuje nad polepszeniem wydajności (która wynosi w granicach 6000) i tu moje pytanie czy wóz paszowy zwiekszy wydajność stada bazując na tych samych paszach? Wiem za na początku może być spadek zanim krowy sie przyzwyczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Jeśli dawka będzie odpowiednio zbilansowana (ważna jest analiza pasz sianokiszonki i kiszonki z kukurydzy) to powinna wydajność się podnieść. Kupowanie wozu bez wagi i mieszanie na oko moim zdaniem mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj