Zaloguj się, aby obserwować  
FarmerF10244C1

TMR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
statek    140

Witam żeby nie zakładać nowego tematu odświeżam, ze względu na brak możliwości na powiekszenie stada pracuje nad polepszeniem wydajności (która wynosi w granicach 6000) i tu moje pytanie czy wóz paszowy zwiekszy wydajność stada bazując na tych samych paszach? Wiem za na początku może być spadek zanim krowy sie przyzwyczają.

 

pewnie ze sie zwiekszy wydajnosc. Ale przed podaniem wozu musisz wziac zywieniowca, zbadac pasze i ustawic dawke. Bo mieszanie na oko to moze być gorsze niz to co teraz dajesz


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Od dłuzszego czasu przygotowuje sie do zakupu wozu ale ostatecznie postanowiłem ze jak sie nic nie zmieni to bedzie jakis zakup ale dopiero latem bo musze wprowadzic kilka przeróbek w oborze wykuć nadprorza poprawic podjazdy itd.

Wiec teraz pojawiają sie pytania jaki to ma być sprzęt, widziałem na allegro ze tanio można kupić sano 5m3 tylko czy nie bedzie mały mam 35 sztuk dojnych i oklolo 50 szt młodzieży (jałówek i opasów) które dostawały by inny TMR.

Dodam że ogranicza mie wysokosć obory 220cm w najniższym punkcie, ogladelem jeszcze wozy auto agro i euromilk te są w przystępnej cenie, bo zachodnie to troche droge,

Dysponuje sianem i sianokiszonką w belach i kiszonką z qq + tresciwe po czesci z własnej produkcji po czesci z zakupu,

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Ja mam w najniższym punkcie niecałe 2,30 a wóz z auto agro. Polecam w 100% ten wóz i podejście firmy do klienta. Mi robili dwa wozy, pierwszy okazał się za szeroki i za długi (mam w oborze lekki łuk). Zabrali go zdjęli całą michę i samym podwoziem przyjechali z konstruktorem który wymierzył jak powinno być dobrze. Musiałem poczekać miesiąc na nowy. Mam go od 4 lat. Co do pojemności to 5 zdecydowanie za mały. Ja mam ok 40 szt które dostają TMR (jałówkom nie daję) i pojemność około 8-9m3. Trudno mi dokladnie powiedzieć ponieważ w tej firmie próbują zrobić jak największy względem obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

To widze naprawde solidna firma inni to aby sprzedać i mają cie w nosie. To przya takiej pojemności ile tak w przybliżeni do niego kładziesz na jedno mieszanie np. jedna bela i 3 łyżki kuku czy jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja mam sano. Wybrałem go w ciemno, bez zadnej wiedzy i obeznania. Po prostu mieli jedyna oferta leasingowa w tamtym czasie i jest naprawde dobry.

 

Widzialem pronar, metal fach i RMH w akcji. Mysle ze moj wypada najlepiej pod wzgledem jakosci mieszania, niewywalania poza maszyne.

 

Kolego to nie jest takie proste jak Ci sie wydaje, ze niby kupisz woz i wszystko juz wrzucisz do srodka i rozdasz.

 

Majac woz musisz liczyc sie z tym ze kazdy ale to kazdy musi być doklłądnie wymieszany tak aby krowa nie sortowała paszy. Bo wybierze Ci kukurydze, zapcha sie a trawe zostawi. Istota wozu jest rownomierne pobieranie paszy.

 

Proponuje juz teraz zaprosic zywieniowca, zbadac jakość kiszonek, zawartosc NEL, białka, S.M. oraz poprosic o przykladowa dawke i pilnowac aby nie było odchylen wiekszych niż 5% przy kazdym ze składników.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Na chwilę obecną robię 1200 kg, na jedną krowę przypada ok 40-45 kg paszy. Ilość musi być taka aby niedojadów zostawało jak najmniej. Ja daję sianokiszonkę, kukurydzę, młóto i treściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja robie to rano raz na dobe


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Co powiecie o paszowozie Kuhn 470 dla 40bykow bo dla krów i jalowek to bym musiał mieszać inną pasze a krów i jalowek jest 35szt?Zauwazyliscie lepsze pszyrosty?Lub coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj