Skocz do zawartości
wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

RFRV    7

Ja dla testu ztalerzowalem jeden kawałek pola pod pszenżyto i wygląda dużo lepiej od tego co była orkapost-169779-0-53555400-1494490623_thumb.jpgpost-169779-0-01081800-1494490696_thumb.jpg

prezes11    0

Jak się zachowa pszenżyto ozime po kurzku pewnie będzie siane koło 20 września z racji tego że to pszenżyto to nie opóźnie siewu czy darować sobie i zasiać owies na wiosnę?

RFRV    7

Boje sie ze moze nie przezimowac. Ciekawe jaki byly by straty N i K gdyby późną jesienią wywieźć kurzaka?

Wiadomość z agroFakt.pl

RFRV    7

Hm. To zaryzykuje na jednym kawalku i dam pod siew.

RFRV    7

Tak wyglada teraz. Dawka 6t/h pomiotu wiosna i dodatkowo 50kg mocznika. Przedsiewnie byla polifoska 6 20 30 200kgpost-169779-0-49984000-1497291060_thumb.jpg

saszeta    73

bez różnicy. Tyle że u nas siane koło połowy października

prezes11    0
Napisano (edytowany)

Pszenżyto ? A może to przewódkowe było ?

Edytowano przez prezes11

globus512    17

Witam, jest ktoś zainteresowany kupnem dużych ilości pomiotu kurzego bez słomy? Województwo dolnośląskie, lubuskie może być i opolskie lub wielkopolskie. Szczegóły na priv jak ktoś zainteresowany.

Mario81    4

Witam. Pierwszy raz  chce zastosowac pomiot (same bobki) i mam klika pytan. Czy lepiej zebrac słome i sprzedac(nie jest mi potrzebna) czy ją pociac i na to pomiot i przeleciec gruberem? czy moze w innym terminie go zastosowac? pomiot mam zamiar dac w dawce 10ton pod ziemniaki skrobiowe i buraki

RFRV    7

Słoma to potas a w pomiocie jest jego za malo i trzeba uzupełniać więc jeśli gotówka nie jest niezbędna to bym pocioł. Pod ziemniaki bym dał wczesną wiosną a pod buraki jesienia. To moje zdanie

machony    0

Witam będę pierwszy raz stosował obornik kurzy tzn ściółka z kurnika jest pellet i moje pytanie dotyczy ile stosuje się takiego obornika na hektar dodam że obornik pójdzie po zboże i kukurydze na przyszły rok i czy ktoś taki nawóz stosował ???

machony    0

koszt za bardzo nie wiem zamieniłem za słomę 

ok dzięki za info a stosował ktoś taki obornik 

saszeta    73

20 ton pod qq. Dawaj na wiosnę ze 3 tygodnie przed siewem. Więcej nie bo później kukurydza ma wysoką wilgotność podczas zbiorów.

Od paru lat jadę na kurzaku i gnojowicy. Nie kupuję żadnych nawozów

ja płacę 30 zł, 10 zł transport, 10-12 zł rozrzucenie. Wszystko za tonę. Pełne nawożenie 1000-1100zł/ha. Nawóz by mnie drożej wyszedł gdybym chciał podobnie składników nasypać. I nic przy tym nie robię

Edytowano przez saszeta

machony    0

kolego saszeta to myślisz że jak dam 20ton to jeszcze dawać jaki nawóz sztuczny czy sam obornik wystarczy ???

saszeta    73

w kurzaku brakuje potasu. Ale ja nie daję bo w resztkach dużo zostaje. A u mnie monokultura.

Na pewno azotu wystarczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się