Skocz do zawartości
wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

TOME11    84

słomiasty kurzak

1 tona słomy= 2,9 tony kurzaka

ja zawożę słomę, na pole przyjeżdża kurzak

warto? jak wy się wymieniacie/płacicie?

Badylarz    13

Panowie rozrzucał ktoś z Was pomiot Piastem/RCW? Jak to idzie? Szukam jakiegoś niedużego rozrzutnika talerzowego ale ciężko jest coś znaleźć i zacząłem myśleć o wapniarce...

warchest    47

ile takiego kurzaka dajecie na ha suchy bez słomy ile ton na ha i czym to rozwalac czy rozrzutnikiem takim 4,5 tonowym czy lepiej piastem rozwalac ?

Sems    0

Mam pytanie :

jakie jest wykorzystanie składników pokarmowych pomiotu kurzego jeśli dostarczę w nim :

192 N 180 P2O5 96 K2O 288 CaO 84 MgO   to ile z tych składników będzie dostępnych dla roślin. 

warchest    47

a czym rozwalacie taki kurzak jakimi rozrzutnikami bo jak male dawki to naormalnym rozrzutnikiem ciezko rozwalic . i po ile kupujecie ten kurzak czy jak na slome wymieniacie

Sems    0

my Kupujemy Pomiot kurzy z Fermy Woźniak z tego co pamiętam to kosztuje 25kg za tonę 

w pierwszym roku jeśli dobrze pamiętam ok 40% a w drugim ok 50% lub na odwrut

Myślałem że trochę lepiej z tym będzie.  Gdzieś wyczytałem że większkość składników pokarmowych wykorzystywane jest w pierwszym roku ( jeśli chodzi o pomiot kurzy ) a z tabeli o wykorzystywaniu składników z nawozów naturalnych ( nawozy Organiczne )  N 40% P205 25% K2O 60% 

ale jest chyba różnica na czystym pomiocie bez słomy niż Obornika 

Sems    0

Tak myślałem że będzie inaczej :D bo rok temu dałem pomiot pod pszenice porosła jak las i bardzo szybko wyległa :) 

dzięki za odpowiedź 

warchest    47

Tak myślałem że będzie inaczej :D bo rok temu dałem pomiot pod pszenice porosła jak las i bardzo szybko wyległa :)

dzięki za odpowiedź 

czym rozwalałeś ? i po ile ton na ha ?

RFRV    7

Ja rozrzucalem poglownie na ozime cos okolo 7 ton a pod jare okolo 9 ton. Do rozrzucania przerobilem czarna bialostocka na talerzowy. Zdjecia i filmik w mojej galerii

RFRV    7

Podglownie tz na rosnace zboze juz i wiosna a na wiosenne siewy to pod agregat talerzowy szlo. Pierwszy rok mam pomiot i jeszcze rozpoznaje temat. Docelowo chcemy na sciernisko dac okolo 6 ton na wszystkie pola i poplon tam gdzie jare beda siane a potem na wiosne poglownie na ozime 6t/h a na wiosenne tyle samo tylko pod agregat i potem siew

machony    0

Witam ma ktoś namiar na obornik kurzy gdzieś w wojewodztwie śląskim albo gdzieś w rozsądnej cienie ??

majes    4

Na jesieni dałem 10t kurzaka pod rzepak, ten rzepak wymiękł. Co byście dali teraz pod qq? Dawać coś z PK czy tylko azot?

.

RFRV    7

Przy takiej dawce to wegetacja pewnie sie nie zatrzymala i wymarzł? Czy z innego powodu poległ

Edytowano przez RFRV

RFRV    7

Pierwszy pomysl tez mialem taki zeby piastem to robic ale koszt zakupu jego i remont bylby wyzszy od przerobienia a juz nie mowiac o tym czy zadziala

majes    4

Przy takiej dawce to wegetacja pewnie sie nie zatrzymala i wymarzł? Czy z innego powodu poległ

Przecież napisałem że wymiękł. Za dużo deszczu.

.

warchest    47

panowie pod kukurydze chcialbym zastosowac pomiot ptasi tzn na tym polu co by bylo stosowane najpierw by po zniwach zasiana zostala gorczyca na poplon a pozniej jesienia chcialbym dac pomiot ptasi bez slomy w jakiej dawce dawac na ha i czym to rozwalac czy zwyklym piastem bym to mogl rozwalic ten pomiot ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Sean
      Głupota ludzka zaczyna sięgać zenitu.
      https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/zakaz-wywozu-obornika-w-weekendy-i-swieta/?utm_source=newsletter
      Wg top agrar:

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez lulak
      Chodzi mi o to, aby sianie było jak najbardziej ekonomiczne, czyli aby rozsiany nawóz (np. saletra) nie ulatniał się.
      Czy w pogodę słoneczną, pochmurną, przed deszczem, po deszczu....( bo w trakcie chyba nie bardzo) ?
      Jakie są wasze sugestie i kiedy siejecie ?
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?