wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

Challenger    4
Wiem gdzie to jest. To ten niedaleko Jezior Wielkich?

Tak dokladnie...Ale wrucmy do tematu.W pomiocie oprucz dosc duzej ilosci azotu jest rowniez dos duzo fosforu i potasu.Takze jest to mozna powiedziec nawoz wieloskladnikowy.Tylko zejest slabe wykorzystanie skladnikow w pierwszym roku.Ale efekty sa widoczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Tak w ziemniakach tak jak pisałem na słabszej ziemi dałem na część 15t a na część 10t. I przy wyższej dawce ziemniaki wyglądają lepiej ale niestety to tylko łęty, plon był niewiele niższy ale skrobia średnio o 2% niższa, a wiesz 2% to jaka różnica w kasie. W mokrym roku nie ma takiej różnicy ale jak trafisz suchy to pomiot lubi palić bo ma dużo azotu.

A jaki robisz stosunek obornika do nawozów azotowych np przy dawce obornika 15t/ha i 10t/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Ja mam większość ziemi kupionej w ostatnich latach i są one bardzo ubogie we wszystkie składniki, więc pomiot stosuje tak dodatkowo nie ograniczając NPK aby wzbogacić ziemie. Na ziemniaki wszędzie zastosowałem 300kg soli potasowej 150kg fosforanu amonu i 200kg mocznika. Pomiot miał być na całe pole 15t ale widziałem że mi braknie i zmniejszyłem na 10 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Przezimuje w tym sensie gorzej bo bedzie dosc duzy przed zima jak zastosujemy pomiot poniewaz ma dosc duze ilosci azotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Tak właśnie, jak w którymś miejscu jest grubiej pomiotu to rzepak jest wyższy nawet 15 cm. Mimo skracania nie zatrzymasz jego wigoru, ma większe liście i wtedu łatwo o kiepskie przezimiwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

U nas jest ferma kurza w której można kupić obornik kurzy za 30zł za tonę+ cena transportu lub za cały kurnik dać 8 ton słomy a z kurnika wychodzi 4 samochody ciężarowe z przyczepą o ładowności 32 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

W mojej okolicy jest duża ferma drobiu. W tym roku zaczęli sprzedawać pomiot - biorą 750zł z transportem na pole 14t rozrzutnika. Jak myślicie czy opłaca się kupić? Wcześniej czytałem, ze taki obornik ma dużo N i P. Czy wystarczy potem uzupełnić tylko potasem? Pod qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego nie warto, zobaczysz niech wezmą na wstrzymane, to za darmo będą oddawać, bo co z tym zrobią, no chyba że mają swoje pola. Ale jak nie to zawalą się tym, u nas za kamaza coś koło 15 ton na pace płaciliśmy 150 zł z dostawą na pole, wiadomo trzeba samemu rozwieść, od dwóch dni walczymy, i dopiero zawaliliśmy 2,5 ha, lecz chyba przesadzamy z nawozem z deka, bo na 1,5 ha wyszło nam 45 ton :), bo na pół ha nie szło wjechać, bo woda stoi jeszcze. Z kolei dziś rozwaliliśmy na hektar 30 ton, myślimy, że trochę za dużo, i tak się zastanawiamy czy 75 ton na trzy ha z groszem nie będzie za dużo, moje zdanie jest takie, że to odwieść na dwa ha kuku, bo tam praktycznie walniemy trochę polifoski 4 w siewnik tzn. z aplikatorem i to wszystko, tylko teraz się zastanawiam ile przyczep tam odwieźć z tych 75 ton. Z kolei mój ojciec nie chce się w to bawić, bo pod kuku mamy jeszcze poplon na kiszonkę, i szkoda go zawalić kurzakiem, choć mamy tak wygospodarowane miejsce po pryzmie starej kuku. Co poradzicie , odwieźć coś z tych 75 ton, czy zostawić, jak odwieźć, to ile ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

A ja mam za slome kuzaka :P 6 kurnikow na rok czyli jakies 540 ton na rok ;)

OD lipca sie zacznie bo remontowali kurnik jeszcze zaladuja mi na przyczepe :)

 

Moge brac jeszcze od 2 innych co sa w mojej okolicy ale tam za slome ale trzeba samemu ladowac :)

 

Tylko sie glowie ile go dawac :)

 

Najlepiej to bedzie jak porobie probki pól i tego gnoju i dam wyniki madrej glowie by mi to ladnie napisala w jakiej ilosci itd co wy na to ???


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

daj obornik do badania bo wyniki z gazet są niemiarodajne a tak będziesz znał skład % to w 1 tonie będzie tyle kg czystego składnika ile %


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wlasnie tak planuje zrobic bo nie sztuka jest przecholowac ;)

Gdzie takie badanie zrobic wie ktos gdzie w Krakowie sie tym zajmuja ???


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

panowie wiecie może czy na połowie lipca można bedzie jeszcze się zapisać na obornik kurzy w kleczewie? chciałbym zeby mi przywieźli, mają własny transport? chciałbym tak na początku listopada ten obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Będziesz miał problem. Jak zamówiłem jesienią to przywiezli mi w tym tyg. a wiadomo po żniwach każdy chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046
Wlasnie tak planuje zrobic bo nie sztuka jest przecholowac :D

Gdzie takie badanie zrobic wie ktos gdzie w Krakowie sie tym zajmuja ???

spytaj na kolowej 3 w stacji chemiczno-rolniczej i piorin tez tam jest.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

koledzy gdzie dokładnie jest ta ferma kurza w kleczewie? myśle na połowie sierpnia jechać się zapisać tk myslałem zeby w lutym przywieźli bo już na jesień to raczej nie zdążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zylaczek    0

A czy ktoś słyszał o szkodliwości sianokiszonek z traw po kurzaku dla krów ?

Stosuję kurzak od kilku lat (na łąki) i coraz częściej pojawiają się komórki somatyczne w mleku :) , bez widocznych zmian wymienia. Słyszałem już kilka razy że to od tego.

Może to być prawdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no to ja sie moge wypowiedzieć na ten temat ;) otóż ja stosuje obornik kurzy w dawce 16 ton na ha oczywiscie to są same pyry bez słomy ;)to jak dawałem to pod pszenice, to jak jak tylko wyszla z ziemi tylko taka ladna zieloniutka była że szok :P sąsiad miał obok zasianą wczećniej pszenice , to moja po oborniku szybciej wyskoczyla niz jego siana 3 dni wcześniej :D ale u niego to ostatnio ta ziemia widziala obornik ze 3-4 lata temu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze to świadczyc o tym ze zasial glębiej zboze.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A jak wytłumaczyć fakt iż moja jest zielensza i większa ?? B) jestem młodym rolnikiem (a nawet nie B) ) ale juz mam jakąś tam wiedze na temat rolnictwa B) ale brak doswiadczenia daje sobie znac B) staram sie uprawiać ziemie książkowo B) tzn. kiedy każą siać to sieje , czasami brak info w książkach , to siegam tutaj B) sam też coś daje od siebie i wypowiadam sie w tematach, z którymi mialem do czynienia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja kupowałem pomiot od niosek z fermy koło zielonej góry w kwietniu zeszłego roku po 10 zł za tonę.do tego transport to wyszło 24 zł.bo mi woził usługowo traktor z 2przyczepami po 8 ton.kupiłem 160 ton.tydzień wożenia.dawałem 25 ton na hektar.i rozrzucanie z ładowaniem też usługowo 2000zł.przyorałem dopiero po 7 dniach.a jak zrobiłem wyniki na azot w czerwcu to miałem od 600 do 1000 kg azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja ostatnio mialem sie wybrac na fermy do Kleczewa ale tak zasypalosniegiem ze nie ma szans wozic pomiot...!Ale musze sie do nich bryknac i pogadac co i jak.Jesli bede cos wiedzial dam znac!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A kolego "Challenger" masz do nich telefon? Kurcze ja mam z tamtego roku, dzwonię w tym i nikt nie odbiera! Nie wiem co jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj