wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

e2visionamd    18

Na logikę im bardziej mokry tym powinien dalej lecieć bo cięższy - się zobaczy. A talerzówka szła dość głęboko pewnie ? Bo ja po płytkiej orce zimowej jadę cienko agregatem aktywnym 5-7 cm pod buraka będę poprostu zaczynał małymi dawkami. Kiedyś dałem przed zimową orką na poplon pod cebulę 15ton pomiotu + 15ton obornika bydlęcego i faktycznie korzeń super i szczypior , ale cebuli nie nabiło czyli wychodzi na to , że trzeba ostro z potasem ( choć dałem 300 kg soli potasowej , a w próbie rolniczej 15mg potasu ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Mokry poleci dalej ale bardzie gromadami bedzie. Suchy bardziej rownomiernie sie rozrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie wiem.

Dwa razy rozrzucałem bergmanem. Raz czysty a raz ze słomą. Obydwa razy idealnie. Ostatnimi laty tylko Joskin i Pichon bo usługodawcy blisko. Ale to nie ma co porównywać do Bergmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

W swoim mam 540 obr i troszke daje takimi gromadkami jak piesc i mniejsza dawka bo 8t/h wiec moze dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Teraz nie można przechowywać pomiotu na gruncie. Ja tak robiłem do tej pory. Czy wystarczy pod pryzme rozscielic slome? Orientuję się ktoś w tym temacie? Chce kupić niedługo pomiot i nie wiem jak go przechować.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pomiotu cały czas nie można było trzymać na gruncie. A i tak wszyscy tak przetrzymywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, majes napisał:

Teraz nie można przechowywać pomiotu na gruncie. Ja tak robiłem do tej pory. Czy wystarczy pod pryzme rozscielic slome? Orientuję się ktoś w tym temacie? Chce kupić niedługo pomiot i nie wiem jak go przechować.

Najlepiej rozwiezć na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Stasiek . Nie można o tej porze roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Mam podobny problem.

Może tak jak z pryzma kiszonki, której wg. obecnych przepisów tez nie można robić na gołym gruncie. Folia lub sieczka (raczej to drugie) na spód. Na wierzch słoma. Mysłałem tez o przykryciu tak przygotowanej pryzmy folia ogrodnicza przezroczystą. Straty i smród ograniczone do minimum. Folia może być wykorzystywana wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Wiem że nie mozna było ale od stycznia wchodzą nowe przepisy i może zaczną to kontrolować.

Ale czy przykrycie folia nie spowoduje plesnienia, przecież tam z 40 stopni będzie bez powietrza. Ja bym tylko pod spód dał slome. Ewentualnie też na wierzch.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

O ile obnizacie dawke azotu pod ziemniaki skrobiowe stosując obornik kurzy na orkę. Dodam ze zamierzam go ztalerzowac dosc glęboko. Bez obornika stosuje 500kg saletrzaku ale na polach z obornikiem chce dac ok 300kg/ha. Jak to wyglada u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ile dajecie pomiotu pod QQ na orkę? Chciałem dać 14 t/ha pod agregat, ale w tą susze to cienko to widzę. Reszta nawożenia to symbolicznie 50 kg Polidapu w podsiewacz.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Wie ktoś gdzie można dostać pomiot ptasi w okolicy Górnego Śląska z przywozem na miejsce? Chętnie bym kupił około 50 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
16 godzin temu, saszeta napisał:

Górny Śląsk czyli gdzie? 

Zagłębie okolica Dąbrowy Górniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Kolega dał legalnie ile książkowo pisze. Moim zdaniem prawidłowo. 

Ja gęsiego też dałem 16t/ha. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bo ja chce na 2 rok sie wymienic z jednym slome na obornik to nie duzo bym musial dawac tego obornika , bo z jednym rozmawialem to jak rozwalali u jednego goscia to podobno 1 tira na 1 ha jakis kurzak ale normalny slomiasty wiec tu mi sie wydawalo malo i czym to rozwalac zwykly rozrzutnik tak malo na ha by rozrzucił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Byś musiał badanie obornika zrobić, wtedy na 100% byś wiedział ile ma zawartości poszczególnych składników. 

Przecież w każdym rozrzutniku jest możliwość regulacji posuwu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj