wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

Gość   
Gość

Czyli pod kukurydzę lepiej dać na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli co, lepiej jest dać na wiosnę tak w marcu niż na zimę jak ją sadzę pod koniec kwietnia? 

Czyli co, lepiej jest dać na wiosnę tak w marcu niż na zimę jak ją sadzę pod koniec kwietnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Lekkie gleby to max 12t pomiotu gliniaste 16t. Jak sie trafi mokry rok mozna wiecej. W suchym roku moze popalic.Daja po 24t i wiecej ale azotu nie spozytkuje wiecej ququ i pojdzie na zmarnowanie. Dolozyc warto soli potasowej bo pomiot ma troche go za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Miał ktoś styczność z kurzakiem ze spalarni wg badań w % s.m. 94 N org. 0,5 P2O5 6,8 K2O 12,4 Mg 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Poczytalem troche o tym pomiocie i jesli spalanie jest w temp okolo 600 stopnie to przyswajalne jest okolo 35% P2O5. Jesli w temp 900 stopni to tylko 25% przyswajalnego jest. Glownie jest to nawoz wapniowy. Brak w nim materi organicznej bo spala sie calkowicie juz w 600 stopniach

Edytowano przez RFRV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

odbierałem obornik z wielkogabarytowej fermie brojlera. zrezygnowałem po tym jak dowiedziałem się ile chemii idzie na dezynfekcje, ochronę w ściółce i antybiotyków dla kur, to wszystko zabierałem z obornikiem. zrezygnowałem, słoma z pól  idzie na sieczkę i wysiany poplon. co wy o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a przypadkiem teraz nie zabiera tego obornika ten co Ci takich pierdół naopowiadał?

Co ma dezynfekcja kurnika do gnoju?Ochrona ściółki polega na jednokrotnym gazowaniu przed wstawieniem piskląt. Co do antybiotyków to kiedyś jak nie było ograniczeń szły praktycznie codziennie. Teraz idą zawsze po wstawieniu i ewentualnie w połowie rzutu przez 3 dni na pędzenie. No chyba że chorują faktycznie to trzeba podawać żeby spełnić dobrostan.

Na pewno słoma i poplon nie zastąpi Ci obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

po dezynfekcji idzie na to ściółka a ty później ze obornikiem to zabierasz, po stosowaniu tego gówna na łąkach były problemy z zacielaniem u krów i poronienia, w ziemniakach plon ogólny nie spadł ale skrobia poleciała. w mojej okolicy tego towaru jest pod dostatkiem i nie ja pierwszy zrezygnowałem bo mają podobne spostrzeżenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

dajesz słomę odbierasz obornik, kiedyś trzeba było płacić za załadowanie i plan nawozowy 450zł. chcą teraz 40 bel słomy 120 zawozisz od razu po żniwach (mają swoje magazyny) odbierasz obornik w umówionym terminie ok100ton i chętnych na ten układ coraz mniej. to samo jest z gnojowicą od tucznika jeszcze ze dwa lata w stecz to sprzedawali cwaniaki gnojowice dziś sami ci wyleją na pole byś tylko umowę podpisał na odbiór. mieszkam w zagłębiu tucznikowym i drobiarskim pow.  żuromin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julas1990    12
Orientuje się ktoś jaki wpływ ma pomiot kurzy na próchnicę?Bo jeden z moich "somsiadow" uważa ,że kurzy nie regeneruje próchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ok, ale na pewno nie w takim stopniu jak obornik bydlęcy, jeszcze dany w dawce 40t.

Też zależy jaki masz pomiot, są same bobki a jest też słomiasty.

Tak na logikę trzeba trochę podejść, jak dużo dasz to więcej tej próchnicy się robi jak dasz mało to mniej.

Tak jak pisze saszeta, kurzak też daje próchnice ale porównując do bydlęcego na pewno dużo mniej.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie w jakiej ilosci dac pomiotu (same bobki) na wiosne na orke zimowa pod ziemniaki skrobiowe??

ile ton pomiotu?

jakie nawozy dolozyc zeby było jak najlepiej?

ziemia klasy 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
9 godzin temu, jarekzss1988 napisał:

panowie mam pytanie w jakiej ilosci dac pomiotu (same bobki) na wiosne na orke zimowa pod ziemniaki skrobiowe??

ile ton pomiotu?

jakie nawozy dolozyc zeby było jak najlepiej?

ziemia klasy 4

Będziesz woził na okrę? 

1. Czy pole nie będzie za mocno zjedzone? 

2. Trzeba to później uprawic. Jak głęboko i czy to nie przesuszy gleby? 

Dopytuje bo mam zamiar wozić pomiot na QQ. Chciałem pod okrę jesienią ale może.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

...

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Też planowałem dać pomiot kurzy na wiosnę bo mniejsze straty składników tylko jedno ale bo ten potas jak zresztą z każdego obornika jest w " formie " chlorkowej co ponoć obniża zawartość skrobi.  Jakimś wyjściem jest danie go na początek wiosny przemieszanie , odczekanie i później sadzenie.. @saszeta ty uprawiasz ziemniaki , ale chyba jadalne więc ten problem Ciebie nie dotyczy ? Tak ogólnie saszeta mądrze mówi o pomiocie tylko jak to ugryźć technicznie.. bergmann rozrzuci na 21 metrów ? O ślady się nie martwię bo i tak głęboszuje po rozsiewaczu. Wchodzi w grę jeszcze kwestia zasolenia na wschody np. w buraku więc skłonny bym był zacząć od niszych dawek na wiosnę powiedzmy 4-6 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bergmanem  12 lat temu mi rozrzucał to co 20 metrów jeździł. Może nowsze rozrzucają szerzej. To był mój pierwszy kurzak (czyste gówno).

Stosuję zawsze nie mniej niż 20 ton obojętnie czy czystego czy ze słomą. Tylko wiosną i najczęściej parę dni przed siewem. Po tym talerzówka. Sieję kukurydzę, siałem ogórka zasolenia nie zauważyłem. W tym roku kawałeczek buraczka ćwikłowego miałem a dawka kurzaka była 27 ton. Nic mu nie było

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Stosowanie powinno być zakazane ponieważ zawiera antybiotyki które zabijają mikroflorę gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

tak jest.  A do tego jeszcze śmierdzi nowo zamieszkałym przybyszom z miasta. Najlepiej nawozy sztuczne

9 godzin temu, e2visionamd napisał:

Też planowałem dać pomiot kurzy na wiosnę bo mniejsze straty składników tylko jedno ale bo ten potas jak zresztą z każdego obornika jest w " formie " chlorkowej co ponoć obniża zawartość skrobi.  Jakimś wyjściem jest danie go na początek wiosny przemieszanie , odczekanie i później sadzenie.. @saszeta ty uprawiasz ziemniaki , ale chyba jadalne więc ten problem Ciebie nie dotyczy ? Tak ogólnie saszeta mądrze mówi o pomiocie tylko jak to ugryźć technicznie.. bergmann rozrzuci na 21 metrów ? O ślady się nie martwię bo i tak głęboszuje po rozsiewaczu. Wchodzi w grę jeszcze kwestia zasolenia na wschody np. w buraku więc skłonny bym był zacząć od niszych dawek na wiosnę powiedzmy 4-6 ton 

akurat ja patrze żeby skrobi było jak najmniej. I od paru lat pod ziemniaka idzie tylko sól potasowa i mocznik. Kurzak pod przedplon czyli kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj