wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

TOME11    174

słomiasty kurzak

 

1 tona słomy= 2,9 tony kurzaka

 

ja zawożę słomę, na pole przyjeżdża kurzak

 

warto? jak wy się wymieniacie/płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie rozrzucał ktoś z Was pomiot Piastem/RCW? Jak to idzie? Szukam jakiegoś niedużego rozrzutnika talerzowego ale ciężko jest coś znaleźć i zacząłem myśleć o wapniarce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ile takiego kurzaka dajecie na ha suchy bez słomy ile ton na ha i czym to rozwalac czy rozrzutnikiem takim 4,5 tonowym czy lepiej piastem rozwalac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki skłąd ma świeży obornik z kurnika od brojlerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sems    0

Mam pytanie :

jakie jest wykorzystanie składników pokarmowych pomiotu kurzego jeśli dostarczę w nim :

192 N 180 P2O5 96 K2O 288 CaO 84 MgO   to ile z tych składników będzie dostępnych dla roślin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czym rozwalacie taki kurzak jakimi rozrzutnikami bo jak male dawki to naormalnym rozrzutnikiem ciezko rozwalic . i po ile kupujecie ten kurzak czy jak na slome wymieniacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sems    0

my Kupujemy Pomiot kurzy z Fermy Woźniak z tego co pamiętam to kosztuje 25kg za tonę 


w pierwszym roku jeśli dobrze pamiętam ok 40% a w drugim ok 50% lub na odwrut

Myślałem że trochę lepiej z tym będzie.  Gdzieś wyczytałem że większkość składników pokarmowych wykorzystywane jest w pierwszym roku ( jeśli chodzi o pomiot kurzy ) a z tabeli o wykorzystywaniu składników z nawozów naturalnych ( nawozy Organiczne )  N 40% P205 25% K2O 60% 

ale jest chyba różnica na czystym pomiocie bez słomy niż Obornika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sems    0

Tak myślałem że będzie inaczej :D bo rok temu dałem pomiot pod pszenice porosła jak las i bardzo szybko wyległa :) 

dzięki za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Tak myślałem że będzie inaczej :D bo rok temu dałem pomiot pod pszenice porosła jak las i bardzo szybko wyległa :)

dzięki za odpowiedź 

 

czym rozwalałeś ? i po ile ton na ha ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Ja rozrzucalem poglownie na ozime cos okolo 7 ton a pod jare okolo 9 ton. Do rozrzucania przerobilem czarna bialostocka na talerzowy. Zdjecia i filmik w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Podglownie tz na rosnace zboze juz i wiosna a na wiosenne siewy to pod agregat talerzowy szlo. Pierwszy rok mam pomiot i jeszcze rozpoznaje temat. Docelowo chcemy na sciernisko dac okolo 6 ton na wszystkie pola i poplon tam gdzie jare beda siane a potem na wiosne poglownie na ozime 6t/h a na wiosenne tyle samo tylko pod agregat i potem siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam ma ktoś namiar na obornik kurzy gdzieś w wojewodztwie śląskim albo gdzieś w rozsądnej cienie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Na jesieni dałem 10t kurzaka pod rzepak, ten rzepak wymiękł. Co byście dali teraz pod qq? Dawać coś z PK czy tylko azot?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Przy takiej dawce to wegetacja pewnie sie nie zatrzymala i wymarzł? Czy z innego powodu poległ

Edytowano przez RFRV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Pierwszy pomysl tez mialem taki zeby piastem to robic ale koszt zakupu jego i remont bylby wyzszy od przerobienia a juz nie mowiac o tym czy zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Przy takiej dawce to wegetacja pewnie sie nie zatrzymala i wymarzł? Czy z innego powodu poległ

Przecież napisałem że wymiękł. Za dużo deszczu.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie pod kukurydze chcialbym zastosowac pomiot ptasi tzn na tym polu co by bylo stosowane najpierw by po zniwach zasiana zostala gorczyca na poplon a pozniej jesienia chcialbym dac pomiot ptasi bez slomy w jakiej dawce dawac na ha i czym to rozwalac czy zwyklym piastem bym to mogl rozwalic ten pomiot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj