wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

Pawell18    13

200zł/ha to dobra cena jak za kurzak. tylko teraz kwestia jaką przyjęli dawkę - 10,20,30...ton/ha. To pomiot czy obornik spod nioski albo brojlera?


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Opłaca się kupić tira pomiotu kurzego za 1600zł ok 28ton (cena wraz z transportem 50km)? Ma ktoś do sprzedania w woj łódzkim pomiot lub obornik ptasi, lub ewentualnie wymiana na słome....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@the1mati1 drogo. U mnie chca 1000zl za auto ale ciezko dostac


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek89    0

Witam!!

 

Jestem Rolnikiem z Lubuskiego, okolice Gorzowa WLKP chętnie wymienie słome za pomiot,  obornik obojętnie jaki. kazda ilość, słoma do dogadania.

 

pisać na e-mail . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omalagro    0

wie ktoś gdzie w okolicach zyrardowa/mazowieckie kupic pomiot kurzy? Większosc ferm jest  daleka i koszt transportu zabija oplacalnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andre6704    0

Jeśli chodzi o zdrowotność pomiotu to jest temat bardzo dyskusyjny.Napewno katastrofą dla bydła może okazać się stosowanie pomiotu na łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Dlaczego tak twierdzisz? Rozwiń to stwierdzenie jakoś ponieważ w przyszłym roku chciałem tego użyć zamiast nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Znam sytuacje że pomiot przyczynił się do poważnych chorób stada. Rolnik zastosował pomiot na łąki, z trawy robił sianokiszonkę i w niej rozwijała się taka mikroflofa która poważnie zagroziła opasom. Ale to skrajny przypadek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andre6704    0

Pomiot często ma przetrwalniki jadu kiełbasinego bakterii beztlenowej która własnie rozwija się w balotach .Skutki są takie że jeśli jakaś sztuka zje odpowiednią dawkę to zalega i w kilka dni pada i nikt tego nie wyleczy.Czym młodsza sztuka tym bardziej podatna.Przyjeżdża wet.stwierdza uszkodzenie kręgosłupa sztuka zostaje sprzedana i nikt ni wie co było tylko problem jak po jakimś czasie legną następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie czym rozwozicie pomiot kurzy? Chciałem wozić rozrzutnikiem ale teraz słyszałem opinie, że najlepiej i najdokładniej rozrzuci go Piast, tyle, że to dużo więcej roboty i czasu zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Znam sytuacje że pomiot przyczynił się do poważnych chorób stada. Rolnik zastosował pomiot na łąki, z trawy robił sianokiszonkę i w niej rozwijała się taka mikroflofa która poważnie zagroziła opasom. Ale to skrajny przypadek.

To chyba nie prawda, wywoziłem ten pomiot przez parę lat i nigdy nie było żadnych problemów, dodatkowo bydło bardzo go lubi i potrafi to naprawdę jeść z pola. a w belach też się znajdowały kawałki, ale nic tam nie było więc nie ma co straszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli chodzi o zdrowotność pomiotu to jest temat bardzo dyskusyjny.Napewno katastrofą dla bydła może okazać się stosowanie pomiotu na łąki

 

 

Znam sytuacje że pomiot przyczynił się do poważnych chorób stada. Rolnik zastosował pomiot na łąki, z trawy robił sianokiszonkę i w niej rozwijała się taka mikroflofa która poważnie zagroziła opasom. Ale to skrajny przypadek.

 

 

Pomiot często ma przetrwalniki jadu kiełbasinego bakterii beztlenowej która własnie rozwija się w balotach .Skutki są takie że jeśli jakaś sztuka zje odpowiednią dawkę to zalega i w kilka dni pada i nikt tego nie wyleczy.Czym młodsza sztuka tym bardziej podatna.Przyjeżdża wet.stwierdza uszkodzenie kręgosłupa sztuka zostaje sprzedana i nikt ni wie co było tylko problem jak po jakimś czasie legną następne

chyba  z  10  lat  albo i  wiecej  daje  na łąki  obornik  indyczy ,  robię  sianokiszonke  ,  zdarza  sie  że  w  balotach  są  resztki  obornika  ,  ale nie  zauważyłem żadnych  skutków  ubocznych ...  zjadają  też chętnie .

Rozwożę  późną  jesienią- listopad  

więc  to że  ktoś  coś  słyszał,  nie  znaczy  że  to prawda...  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W moim przypadku to nie zasłyszana a znana z praktyki. To przypadek 1 na 100. Jestem doradca agrotechnicznym w jednej firmie i już nie jeden "ciekawy" przypadek mnie spotkał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy można rozrzucić wiosną pomiot kurzy na zaorane pole jesienią, a następnie wymieszać agregatem i zasiać kukurydzę? Dawka 18t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Znajomy rozrzucił pomiot na wiosne pod ziemniaki i przeleciał tylko gruberem.Ziemniaków na tym polu było 5 ton z ha.Na polu ,,przez miedze,, rozrzucił obornik ale przyorał tez na wiosne i ziemniaków było 25ton. Ziemia piaszczysta na obydwu kawałkach.Jak bedzie suchy rok to popali ten pomiot nie przyorany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

To chyba nie prawda, wywoziłem ten pomiot przez parę lat i nigdy nie było żadnych problemów, dodatkowo bydło bardzo go lubi i potrafi to naprawdę jeść z pola. a w belach też się znajdowały kawałki, ale nic tam nie było więc nie ma co straszyć

 

wystarczy że na kurniku wystąpiła salmonella....

 

Oczywiście że można, tylko potem trzeba będzie pryskać od chwastów

 

a jak nie rozrzuci to na chwasty nie musi pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

a zdarzyła Ci się kiedyś salmonella? Mi nigdy, a warunki nie w każdym chlewie są super. Od jakiej obsady wychodzi tyle nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

w chlewie czy chyba kurniku? Bo temat o pomiocie. Trzody na salmonellę nie badają a kury zawsze

160 tyś brojlera w rzucie. Salmonella jest bardzo często w kurnikach tylko nie zawsze jest wykryta. Zależy od szczepów. Nieraz będzie u kur a w oborniku nie wykryją. Albo odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj