wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

tofil    6

Przyjmę/kupię obornik kurzy bydlęcy koński w rozsądnych cenach powiat Janowski Kraśnicki i okolice możliwość wymiany zboża na obornik

paki18@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Wie ktoś może gdzie w opolskim lub we wschodniej części dolnośląskiego dostanę pomiot lub obornik kurzy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

@mailo1988 pewnie, że warto, w końcu tą słomę, którą mu dasz i tak przywieziesz z pomiotem, na pewno lepsze niż pocięcie i zostawienie na polu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ma ktoś jaki namiar na pomiot z Kleczewa, jaki bezposredni numer kto tym się zajmuje czy wozi? Mile widziana informacja na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Taka dawka spali nawet perz. Człowieku to może być nawet ponad 600kg N, tego żadna roślina nie wytrzyma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozne żrodła , roznie podają. Znam przypadki stosowania dużo większych dawek i kłopoty sa jedynie w wyjątkowo suchych latach. Wiadomym jest że tylko częsc składników pokarmowych jest wykorzystana w pierwszym roku i nie sądzę by cały N z tego nawozu był pobrany przez kukurydzę , choćby z uwagi na straty. A ile w nim jest tego N , trudno powiedzieć. Z tych danych wynika ze w sam raz http://sigma-not.pl/publikacja-59880-przemiany-azotu-w-odchodach-z-produkcji-drobiarskiej-przemysl-chemiczny-2011-5.html gdyż ta dawka to ok 230 kg N

Ale są i takie zródła, które mówią o 2% azotu , co jest zgodne z tym co pisze @milanreal1 podając wielkość 600kg/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

nie sprecyzowałem mowa o oborniku od brojlerów a nie czystym pomiocie zaworze 2,2 t słomy a odbieram po 6 tyg. około 30 ton obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Taka dawka spali nawet perz. Człowieku to może być nawet ponad 600kg N, tego żadna roślina nie wytrzyma.

na QQ sie nie znam ale 30ton kurzynca to nie którzy u mnie daja pod ziemniaki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mozesz sobie policzyć , masz tu dość dokładne dane. Po wyliczeniu, za dostępne możesz przyjąc 50 % otrzymanego wyniku dla każdego składnika zawartego w nawozie. Większość z reszty azotu pójdzie do dziadzi ,a pozostałe składniki zostaną na dalsze lata http://www.old.acta-agrophysica.org/artykuly/acta_agrophysica/ActaAgr_181_2010_16_1_5.pdf .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

od brojlerów jest mocniejszy. U mnie przy 20 tonach pomiotu w kwietniu wyszło średnio 1000 kg/azotu w czerwcu. Więc tak szybko nie wypłukuje. Każdy obornik wysusza glebę ale od ptaków wybitnie mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A ważycie ten obornik? Wagowo 30 ton to będzie jakieś 10, 12 rozrzutników 10 tonowych. To na ha troche dużo chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

nie każdy rozrzutnik ale załóżmy 3 i średnia dla 10 wychodzi.nie wiem czy nie lepiej dać 15 t/ha i zrobić więcej pola a uzupełnić sola i fosforanem czy przewalić 30 t ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Gospodaruję na glebach lekkich. Na moich polach od trzydziestu lat daje obornik kurzy - ściółka gromadzona na hali przez okres produkcji trwający 10 miesięcy. Najczęsciej zaraz po wywiezieniu zaorany. Na pewno w tym oborniku jest wapń - jakies 8,6 kg/t i azot - 28kg/t.

Edytowano przez Michal5245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakieś strasznie dziwne przeliczniki masz.... Azotu jest znacznie więcej niż wapnia. Wg badań z 2009 roku N 2,31%, P 0,94%, K 1,5%, Mg 0,41%, Ca 1,72%.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Jak dobrze pójdzie to będe miał dostep do pomiotu i tak czytając ten temat zastanawiam się czy ten obornik przyorany pod zboża ozime nie wpłynie na nie negatywnie. Zbyt duże pobranie azotu wiadomo jak wpłynie na rośliny i tego sie boje, że mogą nie przetrwać zimy. Jakie macie doświadczenia z oziminami na taki oborniku? Myślę o dawce około 12t/ha, dodam, że ziemie bardzo ciążkie więc nie powinno być to za duzo. Chociaż zalezy to jeszcze od zawartości azotu w 1t. Podzielcie się jeszcze swoimi spostrzeżeniami odnośnie stosowania tego obornika. I ciekaw tez jestem jakie plony osiągacie przy podobnych dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum310    0

Stosuję obornik kurzy od około 20 lat (od około 10 lat około 80 przyczep rocznie) i nieźle się uśmiałem czytając większość wypowiedzi w tym temacie. Nie będę się wypowiadał tutaj bo za chwilę jakiś "fachowiec" zacznie żarliwą dyskusję nt dawkowania lub zawartości NPK, a nie mam na to czasu. Ale czytając wypowiedzi o dawkowaniu 10t/ha lub takie, że "obornik kurzy jest 2x mocniejszy od zwykłego" - co to jest zwykły obornik?- uśmiałem się do łez :)

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć jak go stosuję - proszę o wiadomość na PW

Szacun dla znawców tematu, ja staram się nie pisać o czymś, o czym nie mam bladego pojęcia i moim skromnym zdaniem to forum byłoby o wiele bardziej przydatne gdyby inni też tak robili.... Po co zaśmiecać wątek wypowiedziami, które nic nie wnoszą? Nie byłoby lepiej żeby ten temat zajmował 2 strony wartościowych informacji niż kilka razy tyle bezsensownych wpisów...?

 

od brojlerów jest mocniejszy. U mnie przy 20 tonach pomiotu w kwietniu wyszło średnio 1000 kg/azotu w czerwcu. Więc tak szybko nie wypłukuje. Każdy obornik wysusza glebę ale od ptaków wybitnie mocno

 

 

 

 

...a czy nie jest tak, że obornik poza makro i mikroelementami, dostarcza glebie materiał na próchnicę, która to z kolei zwiększa absorbcję wody przez glebę? Moim zdaniem gleba w dobrej kulturze, z dużą ilością próchnicy wiąże więcej wody a przez to rośliny na niej uprawiane są mniej narażone na długotrwałe okresy suszy.

Dlatego m.in. tniemy słomę i przyorujemy, siejemy poplony, rozwozimy obornik. W przeciwnym wypadku wystarczałoby dostarczyć jedynie w formie sztucznej odpowiednie składniki pokarmowe i wszystko byłoby ok.

 

Na razie wniosłeś tylko 1pkt ostrzeżenia za post pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodnictwo/Nawo%C5%BCenie/Nawozy

faktycznie skład podobny i nie jest mocniejszy :D . Na temat kurzaka mam trochę pojęcia. U mnie w regionie 3/4 gnoju na polach to kurzak. Kolega stosuje na sześciuset swoich hektarach po 10 ton pomiotu co roku i próchnicę ma na poiziomie 6%. Ale on ma swoje kurniki. Nawozów nie kupuje już od paru lat a ph często przekracza 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx    1

Panowie a jak wygląda sytuacja kurzaka pod kukurydze? Zwiększy to plon?Jakich użyć nawozzów zeby dopelnic skladniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Znaczy tak na zakończenie tematu, to mi się wydaje, że jak da się pomiotu(same kurze gówna) Powyżej 5 ton to nic nie urośnie ! Bo wypali, pomiot stosuje się w dawce 3tony na ha. Mówie serio nie robie se jaj, jak ktoś pisze że daje pomiotu powyżej 10ton na ha, to moim zdaniem bajeruje,chyba że wozimy inny pomiot albo on ma wymieszany pół na pół z ziemią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dawka najczęściej zalecana jest 5-7. A wypali jak będzie susza. Bo jak opady względne to nic roślinom nie będzie

Teraz będę dawał pomiot z torfem od brojlerów. Trochę lipa bo torf kwaśny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ja dawałem około 12t na ha pod zimowe i jare. Z tym że mineralnie ograniczyłem do 0- PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

witam, mam okazje kupić kurzak za 200zł/ha z dowozem. Niewiem ile przywioza ton na ten hektar no ale ma starczać. Jak uważacie drogo? Bo trochę tych hektarow mam do wygnojenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Ja myślę że to nie jest drogo, to jest dobry nawóz bo zawiera dużo azotu tylko ma jedną wadę chybko zakwasza i zachwaszcza ziemię. Ilość ton to zależne jest czy obornik jest suchy czy zalany woda z poideł, tego zalanego będzie więcej bo ubity ( mam na myśli na ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj