wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

david697    0

kilku ton to nikt ci nie przywiezie. Może jedna wannne przywiozą ale nie gwarantuje. Ja sobie sam transportuje ciągnikiem bo mam 5 kilometrów na ferme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jklublin    0

Myślałem o jednym samochodzie lub przyczepie,ale nie pogardze wiekszą ilością

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinjwe03    0

Witam posiadam kurzeniec na handel jezeli sa osoby zainteresowane podaje swojego maila:

marcinjwe03@wp.pl

Chcialbym dodac ze jestem z wielkopolski i szukam stalych odbiorcow w woj wielkopolskim, zachodnio pomorskim, pomorskim.

Cena do uzgodnienia

Edytowano przez marcinjwe03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawgar    0

Posiadam na sprzedaż pomiot kurzy(czyste odchody bez słomy) zainteresowanych prosze o kontakt na poczte dawgar92@gmail.com albo gg 3577545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawgar    0

Posiadam na sprzedaż pomiot kurzy(czyste odchody bez słomy) zainteresowanych prosze o kontakt na poczte dawgar92@gmail.com albo gg 3577545

Edytowano przez dawgar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo2    0

Jestem zainteresowany kupnem pomiotu kurzego lub obornika kurzego.Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt mój mail robo2@buziaczek.pl jestem z województwa kujawsko-pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

przyjme obornik kurzy w woj.Pomorskim,okolice Pucka.Najlepiej bez sciolki-sam pomiot


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Witam. Stosujecie pomiot kurzy pod zboza ozime pszenice, pszenzyto? Jak wyglada nawozenie upraw?Jaki efekt plonu?

Zakladam dac tak okolo 12t pod pszenzyto klasa 4a.b i 5 (teraz jest tam mieszanka owies jeczmien 50- 50%) Trzy lata temu byl tam obornik swinski okolo 20-25t/ha. Orka poczatek wrzesnia, siew okolo 25 wrzesnia zaleznie od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

jak dacie dużo pomiotu kurzego to zboże wyrośnie wam bardzo wysokie. (u mnie żyto 2,5m) ciężko później wykosić bo się kładzie na ziemi..

a pod ziemniaki nie polecam bo później czuć to z ziemniaka- takie mamy stwierdzenia we wsi odnośnie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja dawałem pod ziemniaka w dawce 20ton 3 dni przed sadzeniem. Nic nie czuć. Łęty równo z maską. Ale musi często padać bo wypali za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Witam, chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób przechowywać pomiot kurzy (same kupy) tak aby nie starcił on na swojej wartości? Leżał by około 3-5 misięcy na pryzmie i nie wiem czy lepiej go przykryć czy zostawić pod chmurką. Kiedy najlepiej zasosować go na pole pod podorywke na ściernisko czy przed orką zimową lub siewną? Część chce dać pod buraki, a reszte wykorzystać pod zimowe zasiewy zbóż. Czy dając pomiot pod zboża ozime wiosną trzeba jeszcze zastosować jakieś nawożenie pogłówne azotem? Sorki że tyle pytań ale pierwszy raz będe miał do czynienia z tego rodzaju obornikiem i chcę go wykorzystać jak najlepiej, troche o nim czytałem ale potrzebuje jeszcze paru wskazówek. Pozdrawiam

Edytowano przez mezik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Sprzedam obornik kurzy ze stad reprodukcyjnych kur miesnych. Obornik ze sciołki glebokiej po 40 tygodniach produkcji, Jestem z poludiowej czesci powiatu koninskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Ja stosowałem ok 30 t/ha pod pszenice i kukurydzę. Pod kukurydze dawałem na jesień i na wiosnę i zauważyłem że lepsze efekty można uzyskać gdy daje się go na wiosnę.Kukukurydza daje większy plon a było to na tej samej działce Może ktoś będzie się kłócił że pomiot składowany na pryzmie traci na wartości szczególnie zimą ale w moim przekonaniu lepiej dawać go na wiosnę ponieważ szybko się rozkłada, tylko później ciężko z dojrzewaniem kukurydza wiecznie zielona .

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

dlatego, że ten obornik szybko działa i stąd kukurydza z niego już czerpała. Z drugiej strony orka na wiosnę nie wskazana, bo między innymi przesusza się ziemię itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mailo1988    0

a dostałem jeszcze od goscia taka propozycje

on dostarcza mi cały "kurzyniec" jaki wyprodukuje przez rok a ja mam mu dostarczyć słomę na cały rok. czy to opłacalna wymiana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bardziej jak 40zł za tonę. U mnie są kurniki to z każdego z jednego rzutu czyli 6 tyg jest 100 ton a słomy potrzeba 300-350 kostek na rzut.

Pomiot z klatek brałem po 10 zł/ tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Kupię pomiot kurzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lub bydlęcy albo zmienie na słomę z jęczmienia(z 25 ha). Jestem z okolic Torunia lub Iławy potrzebuję w te dwa miejsca.

 

Może macie jakieś namiary na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy macie doświadczeni z tym typem nawożenia? Czy jest on lepszy czy słabszy od krowiego?

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Doświadczenia nie mam-obornik ten to przedewszystkim azot,dawki daje się mniejsze od np bydlęcego. I raczej nie co roku,niby zakwasza ziemie-niech wypowiedzą się ci co go dają na pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj