lukasz912

Polonez i Poznianiak - Unia group

Polecane posty

krycha094    7

Ja mam poznaniaka jakość dobra nic się nie urywa :) Znaczniki hydrauliczne i ścieżki elektryczne dobra sprawa. Wady wysiew rzepaku jest trochę nierównomierny ,kiepski podest i zapychające się zagarniacze [w tych nowych jest to zmienione]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

a może ktoś powie jakie są różnice między tymi dwoma siewnikami ?


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz912    0

Jakie sa roznice to nie wiem . A zagarniacze na 3 części ?? Widzisz a założyłem ten temat bo byłem ciekaw bo kurde my kupiliśmy w 2005 nom i kurde po zniwach wzielismy pol worka gorczycy tak zeby sprubowac tylko nom i po przyjechaniu do domu (po zasianiu kawałka pola ) ogladamy siewnik a tam............................................................ siewnik pekniety w dwóch miejscach ;/...........normalnie szok .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0

Ja mam poznaniaka z 2008 roku. Dokładnośc z jaką wysiewa zboża i rzepak jest zadowalająca. Wykonanie dość dobre. Jest tylko problem z redlicami (redlice talerzowe) pierwszy rząd jest przyspawany pod innym kątem niż drugi i ten drugi (tylny) ciągle się zakleja od środka ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Różnice to wielkośc zasypu.

Polonez chyba ma 550 litrów a Poznaniak 400l (pewien nie jestem).

Polonez w standardzie ma ścieżki elektryczne i znaczniki hydrauliczne.

Mam Poloneza od 2006 roku.

Ogólnie to za tą kase to kicha mam redlice zwykłe krzywią się, poza tym juz luzy po zasianiu 150 ha.

Nie polecam bo naprawde słabe wykonanie, dość ciężki na pusto 680kg, pozostają koleimy po kołach siewnika.

Chwalę schody i ławkę, bardzo wygodna sprawa.

Jakbym miał kupic jeszcze raz napewno wybrałbym coś z zachodnich firm w porównywalnych cenach np. Konsigilde.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja też mam poloneza, mój jest z 2003, ma jakieś 600-650 na sterowniku i nic się nie gnie i nie łamie,po za zużywaniem się elementów roboczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

zgadzam sie Hiltonik, jakościowo to jest totalne dziadostwo, mam poloneza z 2006r., rama w nim popękała, wymienili na sczęście na nową na gwarancji, waży na pusto 815 kg <_< , teraz na pewno dołożyłbym kasy i kupił coś zachodniego np. kongskilde albo kuhn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Dziadostwo jakich mało... obydwa, polonez i poznaniak.

Mieliśmy chyba 4 lata poznaniaka NIGDY WIĘCEJ! Albo za dużo wysiał albo za mało. Coś się co chwile rwało, pękało, łamało... Normalnie to nerwicy można było przy nim dostać. Na szczęście udało się go sprzedać i kupiliśmy Sulky i jest o niebo lepszy. To jak porównywać niebo do ziemi <_<


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

My posiadamy Poloneza od wiosny ub. roku i po zasianiu 40 ha jak narazie wszystko jest w porządku i oby tak dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Dziadostwo jakich mało... obydwa, polonez i poznaniak.

Mieliśmy chyba 4 lata poznaniaka NIGDY WIĘCEJ! Albo za dużo wysiał albo za mało. Coś się co chwile rwało, pękało, łamało... Normalnie to nerwicy można było przy nim dostać. Na szczęście udało się go sprzedać i kupiliśmy Sulky i jest o niebo lepszy. To jak porównywać niebo do ziemi :)

 

Zbierając ostatnio oferty handlowe wdałem sie w rozmowę z pewną panią na temat trwałości/żywotności ciągników. Suma sumarum doszliśmy do konkluzji że jak sie dba tak się ma :)

U nas poznaniak z 1979 nie miał nic robione - sorki - jedną oponę zmieniłem :)

Jedyne co tato zrobił to pomalował go jakoś niedługo po zakupie bo rdza skrzynię zaczynała brać.

Tato siał nim u nas i nieraz u ludzi a siał trawę, rzepak, gorczycę, zboża i nawet bobik - zawsze wyszło tyle ile miało wyjść.

W garażu wszelkie elementy (rolki, tasma do próby kręconej itp) leżą (no i parę innych elementów które ja odkręciłem lub odciąłem bo są nam niepotrzebne).

Sąsiedzi robili juz przekładnie itp a u nas nic, tato słysząc jak sąsiedzi załatwili na siewie bobiku skrzynki przekładniowe kupił wałek ktory siada i ten wałek leży w garażu bo skrzynka jeszcze smiga.

 

Jedyne co czeka nas w tym roku to trochę zabawy z ze stopkami bo są pościerane.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kiedyś Unia(Agromet) robiła bardziej wytrzymałe maszyny niż teraz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Moz etroche nie w temacie ale mam siewnik konny ( 15 lejkow) ma juz 48 lat :) I nadal sie trzyma :)

Nie ta stal co kiedys. Poza tym sadze ze unia sprawe jakosci sobie troche "olewa" :)

 

<-------- 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
Zbierając ostatnio oferty handlowe wdałem sie w rozmowę z pewną panią na temat trwałości/żywotności ciągników. Suma sumarum doszliśmy do konkluzji że jak sie dba tak się ma :)

U nas poznaniak z 1979 nie miał nic robione - sorki - jedną oponę zmieniłem :)

Jedyne co tato zrobił to pomalował go jakoś niedługo po zakupie bo rdza skrzynię zaczynała brać.

Tato siał nim u nas i nieraz u ludzi a siał trawę, rzepak, gorczycę, zboża i nawet bobik - zawsze wyszło tyle ile miało wyjść.

W garażu wszelkie elementy (rolki, tasma do próby kręconej itp) leżą (no i parę innych elementów które ja odkręciłem lub odciąłem bo są nam niepotrzebne).

Sąsiedzi robili juz przekładnie itp a u nas nic, tato słysząc jak sąsiedzi załatwili na siewie bobiku skrzynki przekładniowe kupił wałek ktory siada i ten wałek leży w garażu bo skrzynka jeszcze smiga.

 

Jedyne co czeka nas w tym roku to trochę zabawy z ze stopkami bo są pościerane.

Nikita ale kiedyś dużo lepsze robili maszyny..., wytrzymałe, jakościowo ok, tak przynajmniej z moich obserwacji wynika, nie ma co porównywać, też mam poznaniaka rocznik 88, chodzi bez zarzutów tyle lat, może nie był to szczyt techniki ale co do wykonania nie mam zastrzeżeń tyle lat chodzi i nic

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ale "Avendrion" czepia się bo się czepia - tak aby pogadać i nic mądrego nie wnieść.

Jego zdaniem poznaniak/polonez to szrot a sulky to cud miód i orzeszki. Znajomy ponad 80ha obsiewa mazurem 4m i wyrabia sie z robotą a siewnika nie naprawia bo wszystko działa jak trzeba. Czasem wkurzają mnie wypowiedzi bez poparcia w faktach. Nie raz słyszę że to czy tamto się sypie ale jak pytam kiedy ostanio zmieniał olej lub czy nasmarował tę kalamitkę to słyszę "po co?". Dopiero jak kupi zachodnią zabawkę to pilnuje przeglądów i smarowania bo wie że go kosztowała.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi900    1
ale "Avendrion" czepia się bo się czepia - tak aby pogadać i nic mądrego nie wnieść.

Jego zdaniem poznaniak/polonez to szrot a sulky to cud miód i orzeszki. Znajomy ponad 80ha obsiewa mazurem 4m i wyrabia sie z robotą a siewnika nie naprawia bo wszystko działa jak trzeba. Czasem wkurzają mnie wypowiedzi bez poparcia w faktach. Nie raz słyszę że to czy tamto się sypie ale jak pytam kiedy ostanio zmieniał olej lub czy nasmarował tę kalamitkę to słyszę "po co?". Dopiero jak kupi zachodnią zabawkę to pilnuje przeglądów i smarowania bo wie że go kosztowała.

Widzisz to nie do końca chodzi o to. Od 88 do ostatniej jesieni miałem poznaniaka. Smarowałem, pilnowałem a i tak się lejki zapychały bądź zawieszały. Raz mi kołek na kole w skrzyni scieło bez powodu. Obciążniki do redlic też w większości zostały na polu.... sprzedałęm i kupiłem Amazonke D7E 4m z 95 roku.

 

Tu nie chodzi o jakość czy wytrzymałość. Po poznaniaku też urośnie (mój znajomy do dziś sieje "lejkiem", zabronuje i też urośnie :) )

 

Dlaczego natomiast poznaniaki mają tak nieprzemyślane niektóre rozwiązania które wręcz kaleczą obsługę i psują nerwy.

Wymienie kilka: montaż rynienek, częste spadanie dźwigni ustawiania "dna", aparaty wysiewające czy otwieranie siewnika.

 

Amazonke zasypuje, ustawiam hydrauliką docisk redlic i latam po polu, nie myśląc czy przypadkiem lejek się nie zapchał, czy się na skosie nie zsuneło zboże i robie "omijaka" itp. A potem mam gęstą równomierną darń a nie jakieś paski zboża. Po co się męczyć i denerwować skoro można lekko i bez nerwów posiać i pięknie wyrośnie, równomierny plon na różnorodnej glebie i bynajmniej nie chodzi mi tu konkretnie o Amazone a ogólnie o zachodnie siewniki... Gdybym miał teraz kupić nowego poznaniaka lub używaną amazonke w dobrym stanie to nawet chwile bym się nie zastanawiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj