wlascicielziemski1

Szklarnia, czy tunel co lepsze?

Polecane posty

rastafarmer    0

Hmmm... zależy jakie warzywa i na jaką skale... Ja mam tunel foliowy 5x12 metrów na użytek własny + nawadnianie kropelkowe. Szklarnia to raczej na większą skale a niżeli własne potrzeby.... Osobiście sieję pomidory, paprykę, ogórki szklarniowe itp. i spoookojnie mi taki tunelik wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Minusem szklarni są szyby które lubią się zbić i brak możliwości przeniesienia ale za to chyba łatwiej ja ogrzać. Plusem tunelu jest możliwość przenoszenia w inne miejsce.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kiedyś na allegro widziałem. Możesz również samemu zbudować.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Kup sobie jakąś gazetę z ogłoszeniami na pewno będzie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

7tys to chyba nie majatek za tyle rurek? tylko ze te rurki przydao by sie wyczyscic i pomalowac a to jest troche pracochlonne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Łatwiej czyścic i malować niż najpierw ciąć, giąć, spawać czyścic i malować. Poza tym to cena wraz tymi rurami od ogrzewania. Pytanie jest czy było by to potrzebne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

mielismy kiedyś takie tunele foliowe ale zostały sprzedane :) teraz ma szklarnie która wymaga remontu bo zamierzam w niej kiełkować ziemniaki :) szyby juz kupione teraz tylko oszklić i gitata :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Łatwiej czyścic i malować niż najpierw ciąć, giąć, spawać czyścic i malować. Poza tym to cena wraz tymi rurami od ogrzewania. Pytanie jest czy było by to potrzebne.

Tunel z drzewa wychodzi gdzies tak okolo 3tys z folią, robocizną, mozna samemu zrobić, nie warto kupowac foli 2-3sezonowych, lepiej dołozyć ze 150 czy 200zł i kupic czerwoną pięciosezonową, -550-600zł wyjdzie o wymiarach chyba 35X12

 

 

U mnie stoją 3sztuki 31X8m, w jeden wchodzi okolo okrągłych 100 okrągłych balotów siana/słomy,

 

W jednym mam słomę, w drugim miałem siano, obecnie pług wstawiłem tam

a w trzecim troche skrzynek, agrowłóknine itd :)

 

najpóźniej do polowy kwietnia muszę uporządkować je bo bedą potrzebne, ale siano/słoma dosłownie bajka, zero deszczu, jak z pod dachu :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

Ziemia do szklarni...? Chyba raczej maty uprawowe... firma Ceres w Pyzdrach tel. 063 276 83 10 e-mail. ceres@ceres.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Z własnego doświadczenia wiesz?

 

 

My tam nie odśnieżamy i spoko jest...

 

 

U nas w regionie większość usytuowana jest wschod-zachód, zresztą nie słyszy sie zeby komuś zarwało tunel od sniegu...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wlasnie jak jest Slabo naciągnieta to pęka. Dla czego? O mrozie jest bardziej krucha i jak jest luźna to pęka od trzepania wiatrem a jak sztywno to sztywno. My jak mamy zakładać folię to wyczekujemy bezwietrzną pogodę rozwijamy na tunelu, niech sobie 2-3godz polezy, potem rozkładamy na boki, naciągamy i fastrygujemy a dopiero następnego dnia w południe przysypuje sie, ale nie ugniata, niech to samo w sobie siada... Nigdy od mrozu folia mam nie pękla ale od wiatru owszem:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Od spodu deska a z góry listeweczki i sie przybija -a jak pojdzie po długości to wymiana folii...

 

 

Na folii nie ma co oszczędzać -lepiej dać 550zł za 5-cio sezonową (czerwona) jak 400 za 3 sezonową (zielona) -są niebieskie jeszcze tansze i cieńsze...

 

 

 

Podczas 0o gdy na zielonej/niebieskiej jest szron od środka to na czerwonej jeszcze kople... wnioski? Wyciągnijcie sami ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Jak bedzie za mocno naciągnięta to w zimę też trochę popęka. Sam mialem taki przypadek że prawie na każdym pałąku było peknięte.I później sie naciągneło

drugom folię na tamtą i teraz wiatr tak nią nie wali i już tak nie przemarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Panowie oprócz produkcji polowej mamy około 1 ha pod osłonamiz uprawą pomidora szklarniowego .Szklarnie ,tunele metalowe i drewniane .

Jeśli ktoś chce na małą skale produkcje lub dla siebie to proponuje konstrukcje drewnianą tylko jeden warunek musi ona mieć co najmniej 3 m wysokości .

Lepsza cyrkulacja powietrza i nic się nie kisi przez co mniej mamy chorób. Szklarnie to tylko na masową producje i najnowsze technologie uprawy.

Folia -panowie dajcie sobie spokój z tymi naszymi czerwonymi ,zielonymi foliami ,niby 4-5 sezonowa a czasmi 2 nie wytrzymuje .Ja stosuje folie

izraelskie (jak ktoś chce to się dowiem nazwe) folie te są naprawdę bardzo dobre tyle że kosztują prawie 2 razy tyle co nasze .Na pięciu tunelach leżą już

około 10 lat i nic nie wskazuje że się nie długo rozlecą -naprawdę polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj