wlascicielziemski1

Szklarnia, czy tunel co lepsze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vril    1

Powiem Ci tak na pewno ją dostaniesz w dużych hurtowniach ogrodniczych ,ale tych typowych nie jakiś marketowych czy dla działkowców z tujami .

Musi to być typowa hurtownia ogrodnicza .Poznasz ją po tym że jest zapakowana jak cukierek w taką szaro srebrną foli.

Nazwy ci nie podam bo nawet takowej nie ma w rolce jest tylko instrukcja jak zakładać tą folie bo po jednej stronie jest warstwę czegoś co powoduje że się nie skrapla woda.

Cena -hmm ostatnio płaciłem coś koło tysiąca ale jeśli te nowe robią tak samo jak te stare to na prawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiacynt    0

Witam wszystkich mam problem.Zamierzam kupić tunel 7/30 i posadzić w nim pomidory. Tylko nie wiem czy to się opłaca?A A najtrudniejsze jest to że pracuję zawodowo.Będę musiał się zwolnić z pracy?Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

to zalezy jaki wariant uprawy wybierzesz. i czy tylko ty będziesz sie tym opiekowal czy ktos tam jeszcze masz do pomocy, napisz cos wiecej ile masz zamiar zainwestowac czy to bedzie tunel zimny czy bedziesz dogrzewał.Jak masz dobra prace to nie rezygnuj z niej bo z jednego tunelu to kokosow nie będziesz miał wiec jesli juz chcesz w to wchodzic to na poczatek popros kogos o pomoc przy tym tak zebys mogł pogodzic pomidory z praca,bo samemu to ciezko ci bedzie. A co do foli izraelskiej to osobiscie nie za bardzo jestem zadowolony,moze i wytrzymała ale strasznie mi sie naciaga. a jak sie u was sprawdza ten efekt antystatyczny,czyli zeby woda sie nie skraplała ??? bo u mnie rano to mgła sie robi.

Edytowano przez krzysiek16m
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Zależy jak pracujesz. U nas mamy 4 tunele ojciec pracuje zawodowo, ja się uczę i jakoś dajemy radę. Na dodatek robimy w nich w systemie 3 etapowym: najpierw rzodkiewka potem pomidor/ogórek a na jesieni chryzantema. Jest z tym trochę roboty ale jak się wszystko dobrze zaplanuje to da się ogarnąć. Na początek jest trochę inwestycji szkielet, folia, podlewanie a później trzeba w nawozy i opryski sporo inwestować. Zależy w jakim regionie polski mieszkacie u nas w zeszłym roku z powodu śniegu kilkanaście sztuk się zarwało. @hiacynt jeżeli masz zamiar robić na zimno bez ogrzewania to tak , a jeżeli masz zamiar ogrzewać to kiepsko to widzę. Ja nie wyobrażam sobie jeśli miałbym palić non stop jedynie jak przymrozki są to palę. Lepiej szukać jakiejś gotowej metalowej nie raz za śmieszne pieniądze można coś ładnego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

U mnie w okolicy to szkielet 12 na fakture w granicach 7 tys robią na zamówienie a jak np chcesz 20m długości to cena w dół. Co do kolorów folii to ja wyczytałem że nie oznaczają one ilości sezonów ale filtry uv co by słoneczko roślinek nie przypalało, co prawda jak ma mieć mniejszą przepustowość to dodatkową warstwe musi mieć czyli mocniejsza niby...

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie chcę złączyć folię np na drzwiach musi być zakładka (folia na folię) na to kładę gazetę by żelazko nie przywarło do foli i się zgrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Koło Łęczycy mieszkam, a konstrukcje koło Leśmierza robią wiesz cukrownia której nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam do Was prośbę, otóż wskażcie mi proszę czy na postawienie tuneli foliowych (zblokowanych bądź nie) potrzebne jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie;

 

jakie są różnice między pojedynczą folią a folią dmuchaną oraz tunelami pojedynczymi a zblokowanymi, chodzi mi o koszty zakupu oraz użytkowania i jaką powierzchnię jestem w stanie obsłużyć piecem 600-800KW przy dmuchanej folii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wybaczcie, że odświeżam temat, ale:

 

ze wskazanej przez użytkownika chwastek interpelacji nr 2170, wynika iż pozwolenia ani zgłoszenia na tunel nie potrzeba:

 

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 października 2006 r. (II OSK 1099/05): ˝Tunel foliowy, niepołączony trwale z gruntem i niemający jakichkolwiek instalacji, nie odpowiada pojęciu budowli zdefiniowanemu w art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn. zm.), nie może być uznany za tymczasowy obiekt budowlany, o jakim mowa w art. 3 pkt 5 tej ustawy, i nie wymaga pozwolenia na budowę bądź dokonania zgłoszenia˝.

 

tymczasem w moim starostwie twierdzą, iż niezbędne jest pozwolenie na budowę - czyli projekt itd, dysponujecie jakimiś innymi informacjami w tym zakresie precyzującymi, że pozwolenie ani zgłoszenie nie jest wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet    0

Ja mam w swoim ogrodzie tunel. Zdecydowałem się z uwagi na cenę ponieważ można je znaleźć w lepszych cenach. Szklarni raczej nie kupi się w cenie 500 zł. Tunel już z kolei tak Druga zaleta to mobilność. Tunel bez problemu przeniesie sie w inne miejsce w ogrodzie. Obecnie można znaleźć je w dobrych cenach w sklepach internetowych. Na przykład:

http://www.meble.ogrodowe.net/szklarnia_i_tunele_foliowe 

W sumie warto jest już przygotować się do wiosny. Jest początek lutego. Lada dzień przyjedzie kwiecień. Obecnie jeszcze można znaleźć promocje na wyposażenie do ogrodu, potem pewnie nie będzie ich tak wielu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Orientuje sie ktos moze jaki jest koszt budowy szklarni powiedzmy 2000m2 ? Buduje sie je z jakimis podporami w srodku czy bez i jakie szeroki o ile sa jakies standardy? I czy jest mozliwe zainstalowanie w szklarni pompy cieplnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Pewnie tak chociaż powiem Ci,że musiałbyś się dopytać w firmie, która zajmuje się stawianiem takich szklarni. Oni powinni Ci zrobić wycenę poniewaz zależy to konkretnie od danej realizacji .

 

Sam jakiś czas temu inwestowałem w tunel na warzywka. Uznałem,że będzie to o wiele lepsze rozwiązanie niż cała szklarnia. Szczególnie,ze jest tańsze. Zamawiałem w sieci: http://www.meblobranie.pl//ogrodowe/szklarnia_i_tunele_foliowe  - konkretnie tutaj. Duży tunel kosztował mnie raptem niecałe 800 zł ( akurat jeszcze natrafiłem na promocję). Tunel ma również tę zaletę, ze bez problemu może zostać przestawiony w inne miejsce. Ze szklarnią już tak prosto tutaj nie ma. 


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Tunel ma ta wade ze gorzej przepuszcza swiatlo i ma wieksze straty ciepla :D

Za 800 zl? 5x10 m? mi chodzi o cos sporo wiekszego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Kolego, ja swego czasu robiłem z ekipą  konstrukcje pod tunele (takie jak na foto) o wymiarach 33x6, 33x7,8,9 33x12  60x7-9 80x8 i 80x12 80x16 i wieksze ale  te duże głównie pod kwiaty i  powiem ci że tunel w zupełności pod pomidory wystarczy..  Szklarnia natomiast jest idealna jako rozmnażarka bo przez  szyby się szybko nagrzewa i  dobrze też trzyma ciepło. W Styczniu na -20 przy dobrym ogrzewaniu spokojnie złapiesz 25 stopni ciepła a w tunelu ciężko ci będzie do 15 rozgrzać. Ale za te same pieniądze zamiast jednej konkretnej szklarni możesz mieć 3 fajne tunele więc to też trzeba brać pod uwagę.  Tunel 33x8 koszt solidnej konstrukcji około 5 tyś zł.

 

263304039_2_644x461_tunel-foliowy-tunel-

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro77    0

Jak ktoś by był zajnteresowany ubezpieczeniem tuneli od huraganu i gradu to udziele informacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolaHajko    0

Wydaje mi się że szklarnia jest droższa w utrzymaniu niż tunel, ale z drugiej strony folia przy tunelu może się  szybko zedrzeć. Chyba najlepiej zainwestować w coś na lata. Ja ostatnio kupiłam z firmy Tanake system nawadniania, zerknij jak jesteś ciekaw oferty http://nts.tanake.com.pl/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj