Polecane posty

limusine    9

Witam. Jak widze mam podobny problem co niekorzy bo sterowanie podnosnika nie mam przy siedzeniu tylko kolo kokpitu ta 1 wajcha od prawej. dzis wykrecilem z rozdzielacza tego pod kierownica taki "zaworek" do ktorego wkreca sie srube pod katem nie wiem czy wiecie o co chodzi ;P ale on jest dobry nie zuzyty i skonczyly mi sie juz pomysly ma ktos jakis ?? dodam iz docisk rowniez nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

koledzy mam pytanie bo mam MTZ-a 82 w małej budzie i mam taki problem niech mi ktoś napisze od czego jest która wajcha koło kierownicy z prawej strony bo nie mogę się połapać a nie długo go mam tzn mam go juz z 6 lat ale cały czas czekał na remont i się doczekał ale chce go wziasc do prasy rolującej a nie chce czegoś przy prasie rozwalić i chce wiedzieć od czego która wajcha jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Ja mam od nowości MTZ-82 z 90r. i tą wajchą przy siedzeniu nie dało się podnosić sprzętu do góry . Nie wiem czy tak miało być czy po prostu było coś źle ustawione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Już ktoś na AF założył taki C125 do mtz 82.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

nie wiem czy mocowanie wytrzyma, bo C125 dopiero mocowali w Pronarze 1025a.... Więc to może być trochę ryzykowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

to ja nie mówie zeby odrazu 4t podnosić tylko zeby był lepszy udzwig i nie bać się o siłownik ze dostaje w dupe np. przy gruberze czy pługu obrotowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Mój MTZ82 z 96 roku na oryginalnym siłowniku unosi na wolnych obrotach grubera(zabezpieczenia kołkowe),pług obrotowy(waga ponad 1 t) i agregat uprawowo siewny 3 metrowy(ok.1 tona + zasypana skrzynia).Wy może dźwigacie 3 obrotowe,ale na zabezpieczeniach hydraulicznych,sprężynowych,albo resorowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin389    0

-- połączono --

 

Witam, problemem jest cieknacy silownik. W jaki sposob mozna go wyjac by zalozyc zestaw naprawczy?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

jak wkładałem nowy siłownik to wyjąłem cały fotel z blachami do których był przymocowany potem z jednej strony popuszczałem opaski z jednego z baków aby mieć lepszy dostęp do wybicia bolca zabezpieczającego oczywiście wcześniej wykręciłem przewody i tyłem normalnie wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam Panowie mam problem z moim mtz 82 rok 1996 cały olej z hydrauliki uciekł mi do skrzyni biegów jak wyciągnąłem miarkę od poziomu oleju to wylewało się, co może być przyczyną tego problemu. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaman194    0

Witam. Mam pewien problem z moim MZT 82 80r. Traktor mam od niedawna. Problem polaga na tym, że gdy zapinam go pod przyczepę z kiprem i chcę coś wykiprować to podnoszą mi się ramiona od podnośnika, Wie ktoś czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Teraz nie nie jestem pewny ale daj dźwignie od podnoszenia podnośnika tą przy kierownicy albo na stop albo na pływającom. Powinno pomóc.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Możliwe, że ktoś coś dłubał w hydraulice i przekombinował. U znajomego też jest tak namieszane że jak podnosi ramiona do góry to pojawia się ciśnienie w jednym wyjściu hydraulicznym z tyłu. Czasem tak mogło być coś przed sprzedażą na szybko zrobione żeby ukryć niedomagania układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentol54    0

panowie mam pytanie co zrobić aby mtz 82 nie opuszczał??? mam agregat uprawowy 4m i gdy trochu dłużej popracuje podnośniekiem olej robi sie strasznie gorący i wgl nie mogę podnieść :( bardzo prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam według mnie problem tkwi w siłowniku zużyły się manszetki i wszelkie próby naprawy zaczoł bym właśnie od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Najczęściej za opadanie odpowiada regulator pod siedzeniem. Siłownik jak nie przecieka na zewnątrz obok tłoczyska to mało prawdopodobne żeby puszczał choć jest to możliwe.

Kolega Seweryn kilkakrotnie w tematach o hydraulice w MTZ i pochodnych podawał linki do kwartalników pronara. Był tam opis jak sprawdzić siłownik bez wyjmowania go oraz które zaworki w regulatorze trzeba sprawdzić i jak to zrobić. Jeden na pewno jest pod kolankiem z którego wychodzi olej na siłownik, przewód od podnoszenia.

Co do grzania oleju to może przeciążasz hydraulikę? Mógł też się przyciąć zawór przelewowy w rozdzielaczu pod kierownicą i nie otwiera się wystarczająco dużo. Zależy czy olej grzeje się przy pracy z każdą maszyną czy tylko z tym agregatem. Zużycie pompy też ma wpływ na grzanie oleju.

Jedno jest pewne - musisz się dobrze zastanowić czy chcesz rozpocząć nierówną walkę z hydrauliką MTZ-ta. Wielu poległo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Jeżeli nie możesz podnieść maszyny przy rozgrzanym oleju a na zimnym CI podniesie to może być pompa winna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentol54    0

właśnie pompa jest nowa :D mi sie wydaje że coś w regulatorze miesza olej i sie grzeje ale nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja te oryginalne wyrzuciłem i założyłem uszczelni manżektorawe. 90x5, ale chyba trochę rowek roztoczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr67    0

Witam,

pozwolę sobie odświerzyć wątek. Mianowicie kupiłem pronar MTZ 82 z 1999 roku i w związku z tym mam pytanie - czy sterowanie, podnoszenie i opuszczanie ramion jest tylko z boku czy można też sterować nimi przy kierownicy? Wcześniej miałem MTZa z 1988 roku i sterowanie było możliwe w obu tych miejscach. A w nowym jest tylko z boku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Są mtz-ty w których nie ma możliwości sterowania podnośnikiem wajchami koło kierownicy. Musisz sprawdzić jak lecą przewody. Jeśli jest możliwość to z trzeciej sekcji przewody idą do regulatora.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy
       
      ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez jedrysekjarek
      Witam wszystkich.
       
      Mam pytanie odnosnie siłownika dwustronnego działania takiego jak na rysunku. Przepuszczaja mi uszczelnienia w nim. Wykorzystuje w nim wejscie numer 2 do podnoszenia pługa a wejscie numer 1 jest wolne . Pług opada poprzez swoja mase. Co sie stanie gdy zaslepie wejscie numer 1 zeby olej który przepuszcza uszczelniacze nie wylewał sie na zewnatrz

    • Przez glazu1991
      Witam. Czy ktoś z Was wymieniał uszczelniacze na siłowniku od podnoszenia wysięgnika i wie jak to zrobić a mianowicie jak zabrać się za rozebranie tego siłownika? Przypuszczam że jest tam jakaś nakrętka którą gdy się odkręci to będzie można wyjąć tłoczysko. Tylko zastanawia mnie to zabezpieczenie na obwodzie cylindra przy jego końcu, co to jest w ogóle, jakaś sprężyna, zabezpieczenie tej nakrętki? Za symbol tego siłownika też będę wdzięczny, nie mogę go nigdzie znaleźć.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj