Polecane posty

ROLNIK7    17

To masz chyba włączony docisk, a jak przełączysz na pozycyjne to będziesz miał obok siedzenia. Słyszałem że w tych starszych coś takiego było, u mnie już wszystko jest obok siedzenia. Pewnie zaraz ktoś z forumowiczów Ci powie dokładnie jak to przestawić, bo ja nie miałem nigdy do czynienia ze starszymi mtz-ami


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

kolego ROLNIK7 ten docisk o którym mówisz nic nie ma do tego ,że nie chce podnosić i jego się nie włącza on "pracuje" cały czas i nie koliduje z regulacją obok siedzenia.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesli nie masz reakcji podnośnika na ruch dzwignia przy siedzeniu ,ale reaguje na tą przy kokpicie ,to najczęściej przyczyna jest poluzowanie nakrętki cięgna tej dzwigni która łączy się z regulatorem siłowym(pod siedzeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silnoreki    0

Witam wszystkich . mam pewien problem a mianowicie chodzi mi o hudraulike w mtz 82 ts. Mianowicie ''brak docisku na podnosniku tuz przy mtz 82 ts. dodam ze reszta hydrauliki jest ok . Ciągnik pracuje z turem i tur dziala bez najmniejszych zażutów .. moze wie ktos coś na temat braku docisku na podnosniku????????????? prosze o jakies wskazówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Docisk jest w tek dźwigni od opuszczania pompy, neutralne położenie to jest przy dole z parę cm, a gdy chcemy docisk to ciśniemy do samego dołu ta dźwignię od opuszczania


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Pewnie wcześniej miałeś starego MTZta i był docisk. Faktycznie przyczyną braku dociśku jest rozdzielacz, ale jest to zrobione celowo w fabryce. Rozdzielaczy z dociśkiem nie ma w sprzedaży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Docisk jest w 82ts. Działa on jak się wajchę do obsługi tylnych ramion pchnie max do przodu ciągnika z tym, że działa on bardzo powoli (nie tak jak w starych). Może ktoś napisze szczegóły tego działania powolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silnoreki    0

wlasnie z tego co wiem jest otwor w tulei rozdzielacza silowego ktory obniza cisnienie docisku.moze by go zaspawac?albo zaspawac i wywiercic mniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

kolego zobacz sobie cięgiełka od wajchy do regulatora to jest najczęściej główna przyczyna a nie regulator


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silnoreki    0

cięgna sa ok.poprostu jest tak jak mowi hemi i lukasz82.w tym regulatorze byly wprowadzane zmiany ktore obnizyly cisnienie przymusowego opuszczania.trzeba by bylo zrobic tak jak przed zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Są dwa typy rozdzielaczy jeden rużni się (od tego z dociskiem) tylko dodatkowym otworem który pewnie by można zaspawać. I drugi w którym jest dodatkowe wytoczenie w korpusie dla "anty dociskacza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silnoreki    0

a wiec przez to wytoczenie nie ma silnego docisku tylko takie bardzo slabe.a ktore jest to wytoczenie mysle aby je zlikfidowac wkladajac tam taki pierscien moze by dalo rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

docisk np narzędzia np pługa gdy sucho i nie chce się wbić to dociskasz belki w dół ;[ tą dźwignią przy kierownicy co się podnosi przed opuszczaniem trochę jest właśnie docisk można podnieść ciągnik na belkach lub polamać pług :lol: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

U mnie jest chyba coś porypane bo nie podnosi na regulatorze. Tzn ustala pozycje na podziałce 1,2 itp, ale nie podnosi regulatorem siłowym. Przy pozycji przymusowe opuszczanie gdy włączymy do tego podnoszenie na reg siłowym to opuszcza dużo szybciej niż na samym przymusowym opuszczaniu. Wystarczyło rozebrać rozdzielacz i złożyć i się po...psuło:)


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Weź zrób coś pożytecznego i wypie***l ten reduktor wogóle bo przez to tylko sika ta hydraulika. Ja u siebie obeszłem ten reduktor i puściłem bezpośrednio przewody od siłownika w podnośniku do rożdzielacza pod kierownicą i każdemu moge coś doradzic aby uszelnic hydraulike w MTZ na git, no jedyna wada to rozdzielacze w których szybciutko wysiadają nie wiem jak to się konkretnie nazywa nazwe to zaworkami co siedzą w rozdzielaczu powsadzane(jabłka) takie. Tego sie niestety nie da zrobic.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Może się samo naprawi :lol: U mnie nic teraz nie ciecze, tylko to podnoszenie trochę wnerwiające bo było i ni ma


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

docisk np narzędzia np pługa gdy sucho i nie chce się wbić to dociskasz belki w dół ;[ tą dźwignią przy kierownicy co się podnosi przed opuszczaniem trochę jest właśnie docisk można podnieść ciągnik na belkach lub polamać pług :lol: :(

 

 

aha a to jak to czeba zrobic bo pare razy tak mi sie zrobiło a nie wiem jak??


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha a to jak to czeba zrobic bo pare razy tak mi sie zrobiło a nie wiem jak??

dzwignie od opuszczania ramion ta przy kierownicy dajesz mniej wiecej w polowie w kierunku opuszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

dzwignie od opuszczania ramion ta przy kierownicy dajesz mniej wiecej w polowie w kierunku opuszczania

 

 

Dzięki :lol:


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób coś pożytecznego i wypie***l ten reduktor wogóle bo przez to tylko sika ta hydraulika. Ja u siebie obeszłem ten reduktor i puściłem bezpośrednio przewody od siłownika w podnośniku do rożdzielacza pod kierownicą i każdemu moge coś doradzic aby uszelnic hydraulike w MTZ na git, no jedyna wada to rozdzielacze w których szybciutko wysiadają nie wiem jak to się konkretnie nazywa nazwe to zaworkami co siedzą w rozdzielaczu powsadzane(jabłka) takie. Tego sie niestety nie da zrobic.

szystko ladnie ale jak przjdzie pracowac z plugiem to obsluga tego pluga bez tego regulatora przy siedzeniu delikatnie mowiac jest niwygodna.Tak jak napisales jest najlepiej zrobic jak potrzebuje sie TUZ tylko do podnies opusc czyli bez regulacji pozycyjnej.Ja u siebie zrobilem na odwrot zmienilem ten regulator pod siedzeniem na nowszego typu.Teraz ta wajche co byla do podnoszenia ramion przy kierownicy mam wykorzystana do przedniego TUZa.Starszy a nowszy typ tego regulatora ruzni sie tym ze nowszy ma o dwa mniej otwory.Jedyny minus tej modernizacji to ze mam slaby docisk ramion,ale juz wiem dlaczego poprostu jest jeszcze inny typ tego regulatora z dociskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

 

jak te 2 dzwigienki co odchodzą od regulatora siłowego powinny być prawidłowo ustawione i ile powinny być skręcone ?

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy
       
      ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez jedrysekjarek
      Witam wszystkich.
       
      Mam pytanie odnosnie siłownika dwustronnego działania takiego jak na rysunku. Przepuszczaja mi uszczelnienia w nim. Wykorzystuje w nim wejscie numer 2 do podnoszenia pługa a wejscie numer 1 jest wolne . Pług opada poprzez swoja mase. Co sie stanie gdy zaslepie wejscie numer 1 zeby olej który przepuszcza uszczelniacze nie wylewał sie na zewnatrz

    • Przez glazu1991
      Witam. Czy ktoś z Was wymieniał uszczelniacze na siłowniku od podnoszenia wysięgnika i wie jak to zrobić a mianowicie jak zabrać się za rozebranie tego siłownika? Przypuszczam że jest tam jakaś nakrętka którą gdy się odkręci to będzie można wyjąć tłoczysko. Tylko zastanawia mnie to zabezpieczenie na obwodzie cylindra przy jego końcu, co to jest w ogóle, jakaś sprężyna, zabezpieczenie tej nakrętki? Za symbol tego siłownika też będę wdzięczny, nie mogę go nigdzie znaleźć.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj