Skocz do zawartości
darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    189

To dziwne, bo to zawsze Case są droższe.

Jak ja kupowałem NH 5060 to ten sam Case JXU 105 było droższy o 5 tyś.

Ale u drugiego dilera NH z 10 km dalej to ten  był droższy  o 13 tyś niż ja kupiłem.

Edytowano przez tomek73

Za Case farmalla 85 C dostałem o 5 tyś lepszą ceną niż za NH T4.85 w tym samym wyposażeniu.

A Steyr zaproponował o 2,5 tyś. mniej niż Case ale już po fakcie...

Jarecki88    183
Napisano (edytowany)

Jak pytałem w lecie to różnica między identycznym względem wyposażenia Case Farmall 95U Pro a T5.95 wyniosła 15kPLN. Uważam, że finalnie byłaby nawet większa bo o Case była luźna rozmowa z handlowcem a z gośćmi z NH już na poważnie. 

Edytowano przez Jarecki88

Wiadomość z agroFakt.pl

macin87    42

NH nie ma odpowiednika w serii U PRO (jedyny odpowiednik z tej grupy to steyr jako MULTI). Dla NH t5 ec jest case farmall U- i dlatego stąd ta rożnica w cenie wersja pro jest lepiej wypasiona

macin87    42

NH nie ma odpowiednika w serii U PRO (jedyny odpowiednik z tej grupy to steyr jako MULTI). Dla NH t5 ec jest case farmall U- i dlatego stąd ta rożnica w cenie wersja pro jest lepiej wypasiona

Poszukuje kogoś kto dobrze się zna i doradzi mi. Co by było lepsze na 80 hektarowe gospodarstwo. New Holland t7 210 czy Case Puma 150. Proszę opisać trochę te ciągniki jak one się zachowują w polu.

bialy2005    193

bez urazy ale to porównanie nie ma sensu przeciez to takie same ciagniki :) Nie wiem jakie rónice w mocy ale  różnia sie tylko wyposażeniem jesli sobie nie wybierzesz takiego samego kolorem i wygladem maski :) 

darolee    3
Napisano (edytowany)

Co by było lepsze na 80 hektarowe gospodarstwo. New Holland t7 210 czy Case Puma 150

Co do marki to się nie będę wypowiadał, bo są zwolennicy jednej i drugiej. jeśli chcesz porównywać te 2 modele to zdaje się, że odpowiednikiem T7.210 jest Puma 165 - tak na marginesie. Jeśli masz już wybrane dwie marki, to skupiłbym się na silniku i masach. Skupiając się na silniku seria T7.170-T7.270 ma ten sam motor, ale patrząc na masy samych ciągników i udźwigi z tabeli łatwo zauważyć, że  seria T7 dzieli się na grupę T7.170-T7.210 i grupę T7.220-T7.270. w tym momencie zastanowiłbym się na przeskoczeniem do wyższej grupy to jest w NH celowałbym w model T7.220 - znamionowo ma tylko 2KM więcej od proponowanego przez Ciebie, ale udźwigi i masy takie same jak największy model 228 KM. Będziesz mógł bezpiecznie sobie podkręcić koniki przyszłościowo, a jeśli nie to na pewno nie będą tak obciążone podzespoły pędne (skrzynia np.).

Analogicznie sprawa się ma w Case. Choć sytuacja jest gorsza bo są również dwie grupy Pum: 150-165 i 185-240. Tu sprawa się komplikuje bo wybierając model najniższy z grupy drugiej tj. Puma 185 przeskakujemy już o 20 KM. Więc gdybyś upierał się przy wybranym zakresie koni wybrałbym NH T7.220.

A co do tego która marka lepsza to się nigdy nie dowiesz. Jedni mówią, że NH drudzy Case, a jeszcze inni ze to to samo. Ja się zaliczam do tej 3 grupy :) mam Case bo mi się bardziej podoba wizualnie, i nie sądzę, że jest inaczej - zwłaszcza że jak poszperać to części zamienne Case i NH różnią się tylko nr katalogowym, a to te same części, wiem bo kumple pracują w Case na serwisie i jadąc na fuchy kupują części w NH bo podobno taniej i nie chcą zamawiać u siebie, a to te same części.

Edytowano przez darolee

Po 5 latach użytkowania 210 nie zmienił bym nic poza zmianą na 220 :) (mowa o T7) w 12 roku myślałem że 210 będzie na wyrost ale lepszy najmniejszy z większej serii niż na odwrót...

stajniaomega    11

Witam. Kupiłem ostatnio nowego Case Farmall 85 C. Mam problem z kupnem ładowacza czołowego a raczej samej konstrukcji wsporczej. Sprawa wygląda tak. Mam ładowacz Metal Fach T 229 i chcę go założyć do Case ale nie ma takiej konstrukcji. Chodzi mi po głowie taka myśl, chce kupić konstrukcję od NH T4.85 lub Steyr 4085 Kompakt. Takie konstrukcje są w Metal Fachu. Powiedzcie mi zatem czy Case Farmall 85C , NH T4.85 i Steyr 4085 Kompakt to te same ciągniki ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez international856XL
      Witam wszystkich zakladam ten temat ponieważ chcialbym sie cos dowiedziec na temt ciagnika international 856XL.
      Ostatnio sobie takowy kupiłem.Czy moglibyscie sie podzielic opiniami na temat tego ciagnika..?A dodatkowo mam kilka pytan do was..
      -jaki olej stosuje sie w tych ciagnikach
      -przymierzam sie do zakupu pługa obotowego i mam dylemat jaki wybrac 3 lub 4 skibowy..tylko pytanie czy z 4 skibowym da sobie rade czy to nie bedzie zbyt duze obicazenie
      -ile pali to stworzenie :lol:
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez koda92
      Witam 
      Co może oznaczać błąd L 5 w Case MXM 140? W książce serwisowej ten błąd oznacza niby '' Próg zadziałania potencjometru przedniej osi jest niższy niż ustawiony poziom'' ale ja nie mam zawieszanej przedniej osi. Mam zwykłą mechaniczną oś. Miga już od dłuższego czasu i nie wiem co z tym zrobić. 

Pozdrawiam

Skoro nikt nie wie o co chodzi z tym błędem to może ktoś wie jaką temperaturę silnika powinien pokazywać wskaźnik ( ile kresek)? Pokazywało mi 3 kreski i bez obciążenia szybko spadało do 1. Wymieniłem termostaty i teraz pokazuje 5 kresek i tyle jest nawet bez obciążenia. Czy to jest dobra temperatura czy może czujnik temperatury jest wadliwy?
    • Przez SawekOcha
      Witam. Poszukuje posiadaczy ciągnika case cs 86. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak sprawują się te ciągniki i co jest w nich wadliwe. Ile pala.