darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

tomek73    576

Nie prawda. On był tylko w Case i tak mu nagadali że uwierzył. MI też dokładnie takie kity w Case wciskali. Aż Case mi się odechciało. Zwłaszcza że jednego dnie sprzedawali za 105 tyś, a drugiego podnieśli się o 2700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

wiadomo że czerwony kolor drogi i za czerwoną farbę trzeba 10-20tys więcej wyłożyć heh:) bo sam diabeł ją w piecu miesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagtra    2

Witam. Jeśli chodzi o Case Maxxum np. 125 lub 130 ma jakiś odpowiednik w New Hollandzie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

seria t6000 sa rózne wersje wyposazeniowe mozna cos takiego wybrac zeby było identyczne :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

mateuszursus3454 napisałes chyba najgłupszą wypowiedź na tym forum niczym typowy przedstawiciel Case. Jak może być Case oszczędniejszy skoro montują te same silniki w New Holland jak i Case?

 

Moim zdaniem (w moim rejonie) dilerzy Case maja słaby serwis, postawili jedynie na wciskanie kitu małym drobnym nieobeznanym ludziom i sprzedają proste JX i nic wiecej. Swego czasu przyjechał do mnie przedstawiciel Case to jedynie co opowiadał to bajki twierdząc, że w dużym NH nie ma nawet haków - cbm co było kłamstwem. Chwytanie się tanich kłamstwek jest niepowazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wysoki24

Mój znajomy ma koparkę case, a drugi new hollanda koparkę moją tą samą moc i są podobne we wszystkim do siebie . Case jest starszy o 2 lata i łycha się nie gnie , a w new hollandzie się gnie i był już naprawiany parę razy. Chyba Case ma mocniejszy materiał niz New Holland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mateuszursus3454 napisałes chyba najgłupszą wypowiedź na tym forum niczym typowy przedstawiciel Case. Jak może być Case oszczędniejszy skoro montują te same silniki w New Holland jak i Case?

 

Moim zdaniem (w moim rejonie) dilerzy Case maja słaby serwis, postawili jedynie na wciskanie kitu małym drobnym nieobeznanym ludziom i sprzedają proste JX i nic wiecej. Swego czasu przyjechał do mnie przedstawiciel Case to jedynie co opowiadał to bajki twierdząc, że w dużym NH nie ma nawet haków - cbm co było kłamstwem. Chwytanie się tanich kłamstwek jest niepowazne.

 

a skąd jesteś jeżeli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja też potwierdzam wypowiedź wysoki24. Miałem takie przypadki parę razy.

Zadzwoniłem po serwis Case bo nie miałem powietrza z tyłu ciągnika na przyczepę. Przyjechał mechanik położył się pod ciągnikiem i po 2 godzinach leżenia, na ziemi, i kombinowania stwierdził że poszedł zawór, i koszt 1300 zł. Pojechałem na serwis i spytałem się ile kosztuję zawór, kosztował 550 zł. Usterka nie została usunięta. Sam zmieniłem membrany i dalej nic.

Byłem w NH i poprosiłem mechanika żeby przyjechał i zobaczył. Na drugi dzień przyjechał, ale był przy okazji na serwisie. Po 2 minutach patrzenia przełożył jedną rączkę przy zaworach i było dobrze.

Dziwny przypadek.

Jestem niekiedy na serwisie w Legnicy i widzę że te same ciągniki stoją po 4-6 miesięcy nie zrobione.

Znajomemu padł Maccornik to stał 4 miesiące.

Serwis tragedia.

Co do wciskaniu kitów że Case to coś całkiem innego niż NH to też słyszałem w Legnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samba81    0

Potwierdzam, przedstawiciele case u mnie to porażka, jako chyba jedyni dość że sami nie wiedzą co do końca mają do zaoferowania to próbują wmówić że NH jest gorsze, że czegoś nie ma - a to nie prawda. U mnie jest wiele dużych NH i to o niebo nowocześniej wyposazonych od casejów. Pozatym wystarczy zobaczyć jak duzo NH ma ciągników roku, maszyn roku, jaki komfortowe mają podłokietniki a wykonanie w niczym nie jest gorsze. Podejrzewam, że to desperackie zachowanie sprzedawców case którzy mając słabą wiedzę i słaby serwis probuja wciskac kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co takiego NH ma o nibo nowocześniejszego od case?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zanim kupilem swojego maxxuma ogladałem jego niebieskiego odpowiednika, mechanicznie niczym się nie różnia wszystkie podzespoły te same. Jedynie niewielką róznice widać w kabinie na korzyśc case nieco lepsze materiały i lepiej spasowane za to Cena pare tysięcy wyższa jednak bardziej ufam austyjackiemu wykonaniu nisz angielskiemu i ogólnie bliżej mam do zaufanego serwisu case pewnie żebym miał bliżej do dobrego serwisu NH to brałbym niesieskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ta a z tym spalaniem to śmieszna sprawa jak pisał Mateusz. Już jako dziecko wiedziałem....postaw dwie identyczne 60-tki koło siebie i też nie będą miały identycznego spalania :) Generalnie to kwestia pompy. Niby taka sama a jednak inna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To co lepsze: NHT8 czy Magnum? Pod względem samej maszyny oraz serwisu Osadkowski vs. Osadkowski-Cebulski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

w tych modelach kolego to już jest różnica i musisz sam ocenić co bardziej potrzebujesz dla siebie i gdzie ci wygodniej. Co do tego serwisu Ci nic nie powiem bo nie znam ale z nazwy widać że to jest rodzinna firma jedna case druga nh więc serwis mogą ale nie muszą mieć ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i tak się przyglądam waszej dyskusji to czasem tak się uśmiałem jak w dobrym kabarecie. Niektórzy nie mają kompletnie żadnego pojęcia o maszynach a próbują je porównywać. Obecnie w gospodarstwie posiadamy cztery maszyny CASE IH kombajn zbożowy CF80, prasa RB 464, ciągniki MXM 190 i puma 210.

Powiem wam, że nie da się jednoznacznie powiedzieć która marka jest lepsza CASE czy Newholland.

Ponieważ należy każdy produkt danej marki porównywać oddzielnie i z takim samym odpowiednikiem Case Puma do Newholland T7000 itp.

Prawdą jest że Case są droższe od Newholland.

Dlaczego tak jest to należy się zapytać nie dealera tylko prezesa całego koncernu CNH (CaseNewholland) po prostu ktoś sobie u "góry" za biurkiem ustalił, że CASE ma być droższy i tyle. Równie dobrze mogli ustalić że droższy będzie Newholland.

Może gdy połączyli te dwie marki chcieli stworzyć coś na wzór Audi i Volkswagena lub Volkswagena i Skody przecież jedni i drudzy mają swoje odpowiedniki ale różnice w cenie są. Może Case miał być bardziej markowy - ekskluzywny od Newhollanda.

Prawdą jest taką że w Polsce dystrybucją CASE zajmowała się firma Interhandler z Torunia która za główny cel swej działalności miała maszyny JCB a CASE to była dodatkowa gałąź sprzedaży w firmie mało znacząca przez co CASE jest dzisiaj dużo mniej popularny w Polsce od Newhollanda.

Ale wystarczy pojechać do Niemiec, Czech i tam już nie ma takiej dominacji Newhollanda.

Są miejsca i regiony gdzie jeżdżą prawie same CASE. A jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości to proszę się udać do USA i tam poszukać Newhollanda. Oczywiście też jest ale tam to jeżdżą praktycznie wyłącznie Case i John Deere.

Reasumując w naszym gospodarstwie zdecydowaliśmy się na maszyny Case i teraz już tak zostało (ale był to czysty przypadek równie dobrze mogliśmy mieć dzisiaj Claasa lub Newhollanda). Ale plusy są tego ogromne, bo jak masz już kilka maszyn to serwis Cię nigdy nie zlekceważy, a jak mamy większy problem to potrafią przyjechać nawet z Płocka z siedziby Case w Polsce i problem zawsze zostanie usunięty.

Słuchajcie maszyny zawsze będą się psuły i tak już będzie nieważne czy macie NewHollanda czy Case czy JohnDeera bo w jednej marce wysiada to a w innej coś innego.

Najważniejsze jest zawsze pytanie do czego ma ta maszyna służyć, na jakim areale będzie pracować, prace transportowe a może głównie do orki, a może wszystko po trochu, ile Mtg będzie pracować rocznie (może będzie robić 200 Mtg rocznie a może 1500Mtg rocznie i ten co pracuje maszyną która robi 200Mtg rocznie powie ze mu się nie psuje a ten co robi 1500 Mtg powie że jednak tak i teraz po 10 latach użytkowania pierwsza maszyna będzie miała 2000Mtg a druga 15 000 Mtg) i jak tu je porównywać?

Generalnie jesteśmy z Case zadowoleni i na pewno następne zakupy zrobimy też w Case. Ale nigdy nie powiem, że nasze maszyny sie nie psują bo psują się tak samo jak każda inna i ten kto mówi że jego się nie psuje to albo kłamie albo robi nią 100-200 Mtg rocznie.

I na koniec jeśli mam być szczery to powiem że trochę bardziej podoba mi się stylistyka maszyn Case wewnątrz i na zewnątrz. A co do wyposażenia to wszystkie maszyny Case ora Newholland mogą mieć to samo w zależności od specyfikacji w jakiej zostanie zamówiona w fabryce dana maszyna.

I Jedno zdanie na temat serwisu. Dealer ma swoich pracowników ale jak sobie nie radzi z problemem to ma wsparcie od góry z koncernu CNH i wówczas przyjeżdżają z Płocka mechanicy i w zależności do jakiej marki jadą taki ubierają u klienta kombinezon raz ubierają Case innym razem Newhollanda wiem bo widziałem na własne oczy (oczywiście mają schowany tak aby klient nie widział) ale znam tych ludzi już od siedmiu lat i nie ma różnicy do jakiej marki jadą bo jeżdżą wszędzie i do każdej z koncernu CNH.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

U Cb @lukasko case znalazł się na pierwszym miejscu bo jesteś jego użytkownikiem ich sprzętów ipt. dla CB najlepszy wydaje się Case i ja to szanuje ale dla drugiego NH będzie lepszym traktorem niż Case bo będzie mieć stajnie sprzętu NH dla mnie te dwa traktory są z równej półki prawie jak bliźniacy róznią je kolory i stylistyka budowy a tak siedzą podobne w nich podzespoły komponenty i pochodzą z tego samego koncernu ale widać Nh jakoś odegrał kluczową konkretną rolę na polskim rynku skoro mamy najwiekszą liczbę zarejestrowanych traktorów tej marki, ja tak wnoskuje z calego podziału traktorów na najlepsze to Fendt stoi na pierwszym miejscu u wielu gospodarzy , Case , Nh i JD i stoją na drugim miejscu , zgadzam się z tobą żę wypowiedzi po 200mth że ciągnik nie ma awarii jest super trochę wprowadzają w błąd przeciesz w niektórych markach jest dopiero dotarty albo pierwszy przegląd ma za sobą to jak ma on pokazać swoje prawdziwe oblicze jakieś awarie usterki sprawdzenie czy maszyny są żywotne i moce mozna określić po długiej eksploatacji uzytkowaniu i testowaniu tych maszyn i jeśli sie okaże żę ta maszyna spełnia wymagania jest żywotna mało awaryjna to można wtedy inwestować dalej w tą markę bo sie sprawdziła dla jednego NH pasuje dla drugiego Case trzeci Fendty tylko widzi czwarty John Deery, każdy bierze to co mu pasuje w odpowiednim dla niego wyposażeniu przedziale mocy i Cenie możemy sie tu kłucić spierać ale każdy w swym gospodarstwie decyzje podejmuje sam my mozemy dawać tylko rady nie zawsze koniecznie wiarygodne ale są ale później sami MY kupujący musimy wyciągnąć z tego wnioski która rada jest dla nas pomocna i w niej jest zawarta prawda i wiarygodność a w której są zawarte puste słowa i poprosu żart a co do ciągników w mojej okolicy widuje kilka Case i Class Ciągników trochę więcej New Hollandów ,Zetorów jeszcze większa liczba a największą liczbę John Deerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Handlowcy się różni mogą trafić. Sam producent sprzętu przecież za nich odpowiedzi nie udzieli. A jak taki ściemniacz jakimś cudem się do Case czy do NH dostanie do pracy to potem tylko im opinie psuje. Z serwisem podobnie - jeden mechanik się zna na rzeczy drugi nie do końca i tylko udaje że wie o co chodzi. Najważniejsze to żeby dealerzy wychwytywali tych niekompetentnych pracowników i wymieniali ich na lepszych. Wtydy my, zwykli urzytkownicy, będziemy mięli też łatwiejsze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

to jescze zależy jak w fabryce pracownik spasował części:) może być tysiąc użytkowników którzy chwalą a jeden kupi i kaszana bo będzie mu się psół ciągle. Dlatego gwarancja powinna być chociaż na 3 lata albo do ilości mth w ciągniku i usterki fabryczne pogwarancyjnie powinny być usówane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Dokładnie gwarancje powinni dawać na mtg ( powiedzmy minimum 200mtg na rok) tak ze 1000 mtg chociaż .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romank1975    1

Witam wszystkich.

 

Chciał bym zaprosić do dyskusji na temat tych dwóch Marek (a niby zarazem tych samych) zamierzam kupić dwa ciągniki jeden około 90 KM a drugi 170 KM.

U sąsida są 3 caseje :) jx75 i 1 NH TD5040 i 1 JD , zachwala mi Caseje twierdzi że wykonanie i jakość jest lepsze i oprócz urywania się linek i potłuczonej szyby niema żadnych problemów a w NH w krótkim czasie rozleciała mu się skrzynia i miał naprawianą w servisie i niby jest dobrze ale wyje.

 

Chciał bym posłuchać waszych opinii gdyż NH jest tańszy ale czy wykonanie jest takie samo jak w Case? Czy spadek ceny nie wiąże się z ze spadkiem jakości? Słyszałem też że w NH są starsze rozwiązania z Case czy to prawda ? Jak się Kalkulują koszty utrzymania obu marek ?

 

Czekam na wasze opinie i doświadczania związane z NH i Case

 

Pozdrawiam :)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wiesz skrzynia w tym zdazeniu to moze byc przypadek . Case ma swoj odpowiednik w nh . Co do jakosci Mają nh i case i nie słyszałem o zadnych problemach z tymi ciagnikami . Fakt nh jest znacznie tanszy chociaz wszystko zalezy od wyposazenia


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja posiadam case jx95 i w wiosce jest jeszcze pare takich modeli. Sąl tez odpowiedniki nh i moim zdaniem to jest to samo, a z tą skrzynia to tak jak kolega wyzej napisa poprostu przypadek.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix    0

według mnie case jest lepszy ciągnik nie do zajechania Pozdrawiam.

 

Post bez uzasadnienia

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj