darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

bialy2005    581

oj ergonomia to pojecie wzgledne. jednemu pasuje takie rozwiazanie drugiemu całkiem inne :) podbnie jak kolor i znaczek na masce :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseMG    0

nie wiem ile masz lat i jak z twoja orientacja w dziedzinie maszyn ale nh zawsze jest tanszy od odpowiednika case !!!!!!! po drugie ciagniki sa identyczne konstrukcyjnie moga sie różnic wyposazeniem i detalami. Wiec moc czy to w case czy odpowiedniku NH jest taka sama :) Jedyna różnica dość znaczaca to to ze niektóre ciagniki case sa montowane w Austrii a nh w Anglii

Mam 14 lat i na pewno moja orientacja jest większa..

To powiedz ile kosztuje NH o mocy 210 CVX. skrzynia ma byc bezstopniowa!!!!

To jest moj traktor. i dałem 350tys zł

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/249410-case-cvx-210/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jak juz to twojego taty :) a samo cvx mkówi ze to bezstopniówka. Co do ceny akurat tych wiekszych modeli to sie nie orientuje bo mnie nigdy nie interesowały ale jakby nie patrzec zawsze nh był tanszy w kazdej seri orintuje sie od jx do pumy do 155


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nie dokonca taka prawda. Mnie JX wyszedł dużo taniej niż jego odpowiednik TD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

A to ciekawa sprawa. Nasza Puma 215 kosztowała 365 tys. zł netto. CVX był o 30 tys. zł droższy. Bardzo dobrą cenę za niego uzyskałeś. Bo tak to prawie 400 tys. kosztuje. NH zawsze będzie trochę (ale niewiele) tańszy od Case. Dużo zależy od dilera.

Edytowano przez xsysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Najpierw napisz kiedy dałeś te 350 tyś. Z rok temu? Gdzieś tak będzie.

Ja kupiłem NH T i taniej niż za Case JXU mi powiedzieli. Najpierw szukałem TD lub JX ale od Case odszedłem bo był o 2,7 tyś droższy. W jeden dzień kosztował 106 NH i Case, a na drugi trzeba było w Case za obciążniki dopłacić. A różnica tylko w kolorze i maskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

zależy jak diler NH chce naciągnąć a diler Case chce dać duży upust to wyjdzie taniej może ale przeważnie jest Case droższy. Ja w grudniu zeszłego roku miałem ofertę na NH T5040 za 130 netto w full wypasie z tuzem nawet bez wom przedniego ciągnik stał na placu a Case JXU taki 30tys więcej i bez tuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

na pewno moja orientacja jest większa..

To powiedz ile kosztuje NH o mocy 210 CVX. skrzynia ma byc bezstopniowa!!!!

To jest moj traktor. i dałem 350tys zł

Z tą orientacją nie bądź taki do przodu, bo trochę to spalanie wyssane z palca. Tak teoretyzując CVX ma dwu-zaworowy silnik a zdaje się, że NH ze skrzynią Auto Command szły już wszystkie czterozaworowe, więc (teoretycznie) spalanie ok 0,5-1l większe na dzień dobry. Poza tym dużą sprawą jest pompa! Identyczne dwie pompy mogą się znacznie różnić spalaniem. A ta cena to rozumiem netto :)

 

A to ciekawa sprawa. Nasza Puma 215 kosztowała 365 tys. zł netto. CVX był o 30 tys. zł droższy. Bardzo dobrą cenę za niego uzyskałeś. Bo tak to prawie 400 tys. kosztuje. NH zawsze będzie trochę

Zawsze traktor z bezstopniówką będzie droższy więc nie dziwota.

 

Ale co tam, CVX już nie do kupienia, chyba że gdzieś z placu od dealera, bo fabryka już nie produkuje, więc teraz można tylko mówić o Pumie CVX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no to włsnie to jest twoje zdanie i nie wyskakuje ze case jest naj naj i ty wiesz najlepiej. kazdy ma swoje upodobania i moga sie rónic od twoich. Ja mam case, NH i zetora ale nie wywyższam żadnego z nich.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

CVX 150 przedni tuz , amortyzowana przednia oś, amortyzowana kabina , 5 par hydrauliki pompa 130 litrów , power bayond( czy jakoś tak) za 290 tyś netto poszedł.

Edit : Tak sobie pomyślałem > A zobacze .... no i masz nie ma czegoś takiego jak cvx 210 największy cvx to cvx195 :mellow: To ja nie wiem o jakim ciągniku kolega CaseMG pisze ( no chyba że dawniej takie produkowali to sorki)

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseMG    0

CVX 150 przedni tuz , amortyzowana przednia oś, amortyzowana kabina , 5 par hydrauliki pompa 130 litrów , power bayond( czy jakoś tak) za 290 tyś netto poszedł.

Edit : Tak sobie pomyślałem > A zobacze .... no i masz nie ma czegoś takiego jak cvx 210 największy cvx to cvx195 :mellow: To ja nie wiem o jakim ciągniku kolega CaseMG pisze ( no chyba że dawniej takie produkowali to sorki)

Do twojej wiadomości to największy cvx to 225! Sb zobacz na www.traktorpool.pl

http://www.traktorpool.pl/u%C5%BCywany/a-ci%C4%85gniki/24/b-ci%C4%85gniki/95/c-Case-IH/155/model/puma+225/netgross/1/page/1/sort/ASC/sortby/price/

zobacz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Tylko to co podajecie to Puma CVX a nie CVX ;) Różnica jest...

 

Ja postawiłem na Case z prostego powodu-odległość od dilera. Miałem ofertę na odpowiednik w NH, oferta pomogła mi zbić cenę na Case, zrobiła się tak mała różnica że mogłem sobie pozwolić na wybór na podstawie koloru i różnicy w odległości od dilera ~50km ;) Ponadto jakoś podejście handlowca od NH mi się nie podobało, miałem wrażenie że uważał że jeśli kupię to dobrze, a że jeśli nie kupię to będzie miał problem z głowy....

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Przecież to jest Puma CVX a nie CVX


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Do twojej wiadomości to największy cvx to 225!

zobacz sobie.

Nie ciskaj tak tymi wykrzyknikami, bo najwieksza to Puma CVX 230 EP :)

A sam nie zakumałem, że to Puma CVX a nie CVX.

 

Jak piszecie to piszcie, że Puma...bo CVX to CVX a Puma CVX to Puma CVX :D

A te dwa zaworki co pisałem to właśnie w CVX a nie w Pumie CVX. PumaCVX ma 4.

Ale i tak nadal nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz o tym spalaniu, skoro w tym momencie w stosunku do HN zbliżyliśmy sie do jednolitości jednostek napędowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzabkox    0

zależy o jaki ci chodzi case i nh. wiem ze na 100% case jx i nh td jest to samo różnią się jedynie kolorem wiem bo u nas we wsi ma nh td a ja mam jx i wszystko to samo może oświetlenie w nh jest lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek100    0

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie ciągnika nh td 5030, a mianowice czy do tego ciągnika można założyc opony 420 przód i 480 tył tzn czy oferuje takie ogumienie producent?

Bo zastanawiam sie nad kupnem takiego ciągnika i przedtawicel powiedział mi że jesli wezme opony 480 tył to z przodu mogą byc tylko 320, a jeśli wezmę 420 tył to na przodzie bedą 340 czy ktos sie orientuje czy to prawda czy tylko przedstawiciel tak mówił bo może miał jakieś widzi mi się?

Będę wdzięczny za odpowiedź

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jak widze TD5000 ma tak jak piszesz. w standardzie td5030 ma przód 280 tył 420 r30, kolejna kompletacja standard td5040 to 12,4 (315) i tyl 18,4(460) R30, W td5050 w standardzie jest to co w Td5040 tylko na R34 tył. Zapewne sa tez inne kompletacje ale to trezba miec cennik i specyfikacje poszczególnych grup.

 

http://agriculture.newholland.com/poland/pl/Products/Tractors/TD5000/Pages/TD%205030_modelversion.aspx


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek100    0

To dziwnie jakoś oni to robią i jakies strasznie wąskie te opony montują. Mnie najbardziej interesowały by opony 480 tył i 420 przód, ale jeśli sie nie da takich załozyc to trudno trzeba bedzie brać z takimi jakie będą :)

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

takie zestawioenia jak pisze to chyba jedynie DF, same, lambo robi. wiekszosc marek ma zawsze tak ze tył jest duzo szerszy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case i New holland to dwa inne światy. Case ma stosowane lepsze materiały, a New holland ma stosowane słabsze materiały. Case to już jest stara firma ma lepsze doświadczenie i osiągi . Case jest oszczędniejszy i lepsze wykonanie niż New holland .

Polecam Ci Case i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Udowodnij drogi kolego jakoś swoją teze , bo puki co to Twój post znaczy bardzo mało żeby nie powiedzieć że nic. Cena wyższa ? Moim zdaniem to świadczy o pazerności a nie o jakości (spróbuj mi udowodnić że się myle :) )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mam Case i NH z tym ze case to inna pólka. A co do twojego wywodu to nigdy sie nie zgodze :) Patrzac na dawne serie td i t 5000 oraz jx i jxu to jak pewnie wiesz sa klepane na jednej lini raz niebieski raz czewony :) zero różnic poza wykonczeniem kabin i wyposazeniem. jakby nie liczyc to case identycznie wyposazony kosztuje sporo wiecej od NH. Co do wiekszej seri case i Nh ja zdecydowałęm sie na case bo montowany w austri a nh w anglii i to mnie przekonało na droższa maszyne no i stylistyka, sterownie mi bardziej pasowało w case.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekSam    1

dwa rożne światy :)))))) no w sumie racja . niebieski i czerwony..

 

A oprocz tego elementy typu inna stylizacja joysticka itd.... reszta łeb łeb ..a jak ktos wierzy w bajki ze inne materiały..tu trwalsze tam słabsze to gratuluje ...no ale cóż niektórzy do tej pory wierzą np że Świety Mikołaj istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj