darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

@ raffi nie w każdym

 

@szerszen nie w case nie mam problemu z mostami z tego powodu iż mosty są zakładane z wyższego kodu. W case nie ma dostępnych takich kodów podczas zamawiania.


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Może i nie w każdym, ale w moim T6010 są BOSCH, więc nie wiem dlaczego niektórzy piszą, że w CASE BOSCH w NH inne skoro są takie same. Ja osobiście nie wierzę w takie rzeczy jak: " wszystko ok to CASE a jak coś nie tak to przemalowują i NH" - przecież to jest śmieszne! To tak jak z silnikami TDI - najlepsze AUDI najgorsze SEAT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

Kłamstwo często powtarzane dla przeciętnego człowieka wkońcu staję się "prawdą". Całe opowieści o wyższości Case zaczeły się od dilerów Case którzy nabierali swoich klientów którzy owe kłamstwa powtarzali dalej.Sam się z tym spotkałem wybierając ciągnik. Ja wybrałem NH (case oferowało tą samą cenę) ale NH ma w moim rejonie o wiele lepszy serwis, obsługę więc wziałem NH. Nie mówiąc już o tak mało istotnej sprawie jak to że NH ma wg mnie ładniejsze maski,oświetlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tylko jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności w statystyce usterkowości ciągników ( w Niemczech), sprzęt spod znaku Case psuje się 20% rzadziej, a unieruchomiony z powodu tych awarii był 45% dni mniej, niż jego niby bliźniak spod znaku kłoska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Panowie wy tu gadu gadu o statystykach ale prosze wasz czy ktos moze je przedstawic tzn gdzie mozna je znalezc? A jesli np w jakiejs gazecie to moze ktos wstawil by fotki stron lub skan tak aby wszyscy mogli sie z tym materialem zapoznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

case to jest dobry magnum i stx, a reszta to smietnik taki sam jak nh.

 

na moim przykladzie:

jak tandetnych podzespolow trzeba uzywac by po roku uzytkowania spieprzyl gaz z klimy? :blink: :blink:

u mojego kuzyna jest to samo.

kumpel co serwisuje klimy rowniez w sprzetach rolniczych, mowi, ze najgorszej jakosci podzespolow uzywaja cnh.

 

stad panowie ta cena, nie ma nic za darmo. jedyny pozytek, ze nie bedzie zalu sprzedac po 10 latach i kupic nowego, pewnie znow niunka, ze wzgledu na nizsza cene :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podobnie mówi szeryf. wink.gif Do nawozów i oprysków lepszego nie trzeba. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ogolnie ostatnio jestem zdania, ze lepszego nie trzeba.

 

rolnicze 4 litery moga posiedziec w glosniejszej o 2 dB kabinie i nie musza miec idealnie spasowanych materialow wykonczenia wnetrza.

za roznice w cenie duzo lepiej jest kupic lepszy osprzet, bo to on tak naprawde robi robote, kupic lepsze opony, lub zakupic taki bajer:

http://allegro.pl/porsche-911-targa-91-i1647310399.html

dlatego z wlasnej nieprzymuszonej woli raczej nie kupie fendta ani jd, chyba ze bede juz obrzydliwie bogaty :P

pamietajmy, ze to tylko narzedzia sluzace nam do wykonania pracy - nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to dlaczego zamiast axiona nie kupiłeś pumy lub t7000? dobry balast i byś masy prawie wyrównał:P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1003    0

No właśnie i tu zderzają się dwie różnie opinie (nawet w ramach wypowiedzi z AF). Jedni piszą (mówią), że to ta sama fabryka ( i takich więcej jest) a drudzy, że NH-GB, Case-Austria.

Nie podlegają dyskusji rozwiązania techniczne - tylko ich jakość, czy za wyższą ceną idzie solidność Case (lepsze odlewy, materiały, stosowane podzespoły lepszych firm (np.bosch) itp)

[

 

Firma Case zeszła na psy. Odwalają lipę. Wzięliśmy nowego CS Pro 105, ma dopiero 460 godzin. Chodzi z opryskiwaczem Amazone UX 3200, z rozsiewaczem amazone, śmiga z przyczepami, z siewnikiem itd. Serwis wymienił nam wszystkie sekcje hydrauliki ( ciekły nawet te które nie pracowały praktycznie), główny zawór powietrza (non stop nabijał powietrze bo uciekało), przerabiamy teraz już piąty czujnik poziomu paliwa bo jak się jedzie po nierównościach to wskazówka wariuje i zapala się rezerwa przy pełnym zbiorniku, a co najgorsze ku naszemu zdziwieniu wsadzili w niego nie "boschowski" rozrusznik tak jak kolega pisał tylko słoweński rozrusznik firmy Iskra( dowiedzieliśmy się jak wogóle przestał kręcić, w rozruszniku pojawiła się rdza),serwis zamontował dopiero teraz oryginalnego Boscha... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A możesz mi powiedzieć jak w nim jest rozwiązane sterowanie przekładnią, bo ona nie ma tyle samo biegów w przód i w tył tylko o połowę mniej w tył :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

cspro ma chyba dual command czyli na kazdym biegu 2 stopnie zolw i zajac, do tylu dziala tylko zolw, np jadac biegiem 1zajac do przodu podczas zmiany kierunku automat przerzuca na zolwia i nic z tym nie mozna zrobic, teraz powstaje pytanie czy to tylko kwestia sterowania skrzynia ze wzgledow bezpieczenstwa czy tak jest z innych technicznych powodow. adik w koncu czegos nie wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

człowieku case jest dużo lepsze od new hollanda pod względem lepszego wyposażenie i lepszego komfortu w jeździ i oczywiście komfort w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

czlowieku nowego new hollana mozna wyposazyc we wszystko to co ma Case takze Twoje argumenty sa bez uzasadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t5060nh    0

Zadzwoń do dilerów i spytaj to chyba jedyne odpowiednie źródło, pozatym zwracaj uwage na szczegóły.

Co do wyposażenia to w wypadku moich zakupów NH oferowało mi o wiele lepsze, bogatsze wyposażenie standardowe niż case, choć Case twierdziło, że oferuje odpowiednik nh.Pozatym mam wrażenie, że NH jest estetyczniej wykonane i ma bardziej na czasie image.

Są gusta i guściki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czlowieku nowego new hollana mozna wyposazyc we wszystko to co ma Case takze Twoje argumenty sa bez uzasadnienia.

 

W drugą stronę bywa już gorzej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

pisz jaki masz problem w wyborze sprzetu :o

 

ja osobiście posiadam case jx i powiem tak miedzy nd td a case jx są minimalne różnice mi sie bardziej podobał case niż nh i jeszcze dostałem lepszą oferte finansową no i wybór był oczywisty :D

 

a co pod wzgledem estetycznym jak i technicznym to polecam case ale to tylko mojaq opinia.

 

mówiąc szczerze to kieruj sie bardziej ceną chyba tak jak mi bardziej wizualnie podobał sie case :lol: ale wygląd to nie wszystko kasa jest kasa i krótko a że mi zaproponowano lepsze warunki do nh i a case był moim obiektem marzeń to sprawa oczywista :D

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no aktualnie to o tych nowych nic oprócz mocy nie wiadomo i wyglądu więc ciekaw może w końcu czymś będą się różniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Prócz ceny wato mieć też dobry serwis. Choć dobry, to w moim regionie raczej pojęcie abstrakcyjne. Warto zawsze podpytać rolników jak wygląda serwis u danego dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseMG    0

Chodzi o moc.. tez.. Ale najważniejsze to KASA.. Jak nie masz co zrobic z kasa to kup sobie new hollanda .. a jak masz mało to lepiej case. case mało pali i jest ogl bardzo dobry. mam 4 i jestem zadowolony.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie wiem ile masz lat i jak z twoja orientacja w dziedzinie maszyn ale nh zawsze jest tanszy od odpowiednika case !!!!!!! po drugie ciagniki sa identyczne konstrukcyjnie moga sie różnic wyposazeniem i detalami. Wiec moc czy to w case czy odpowiedniku NH jest taka sama :) Jedyna różnica dość znaczaca to to ze niektóre ciagniki case sa montowane w Austrii a nh w Anglii


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Pisanie o wyższości wyglądu której kolwiek z marek nie ma sensu. Cenowo też bywa różnie i zmiennie, najważniejsze to mieć ciągnik od dobrego dilera z dobrym serwisem, dobrac ciagnik do potrzeb z odpowiednym wyposązeniem. Co do marek w NH w dużych modelach jest np o wiele ergonomiczniej wykonany podłokietnik (patrz Top Agrar test) niż w Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj