darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

bialy2005    582

w kazdym ciagniku teraz mozna zamówic fotel pneumatyczny :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Większych głupot nie czytałem w życiu jak " produkcja prasy NH/Case w austrii" oraz "strasznie plastikowy" pytanie - gdzie w Case jest mniej plastiku od NH? :D :blink: :blink: :blink: :lol: .

Edytowano przez wysoki24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jeśli chodzi o silnik to jest to Iveco z rodziny NEF (New Engine Family) które notabene można obecnie spotkać oprócz NH i Case w Pronarach P5, Claas Elios a także niedługo w Farmerach więc raczej powstrzymał bym się od stwierdzenia że Iveco tylko robi dla nich te silniki, ale jakiś czas temu Fiat wszystkie silniki produkowane przez fabryki których jest właścicielem wrzucił do jednego worka zwanym FPT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

prasy robione sa w belgii lub płocku :) moja jest z płocka i smiga jak ta lala:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu początek produkcji pras, były produkowane w Austrii. A co do porównywania Case do NH. Kwestia taka że dilerzy NH strasznie golą te maszyny, ostatnio w łącku na wystawie widziałem NH odpowiednik JXU 105 i ciągnik nie miał pneumatyki, klimy i nawet EHR nom przecież to porażka, ale klient jak widzi cenę nie widzi wyposażenia jest zadowolony, Duże NH są składane w Anglii i tu zaczyna się moim zdaniem problem


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O widzę, że mamy dilera, wiec można prosić o syntetyczne wskazanie różnic między Case a NH? Przecież musicie to wiedzieć, bo raczej mało kto leci na tekst: Case lepszy od NH, bo droższy i robiony w Austrii. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja wniosek mam taki z wypowiedzi kolegi tkonarzewski iż NH jest tańszy bo "bida" jest u nich w wyposażeniu standarodwym. ale jak mówią jeden lubi niebieski drugi czerwony ja lubie oba ale case jxu w życiu bym nie kupił bo brzydko wygląda do porównania z wersją T tak samo jak brzydki jest TD a ładniejszy jx:P i za pożądnie wyposażonego jx95 można kupić nawet dobrego NH serii T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

''case jxu w życiu bym nie kupił bo brzydko wygląda do porównania z wersją T''

a ja odwrotnie ;) bardziej podoba mi sie jxu. ale wracajac do tematu...po konsultacji z przedstawicielem od case powiedzial ze roznica jest taka (miedzy mxu 100 a t6010) ze czesci w nh sa gorszej ''budzetowej'' jakosci...nie wiem czy to ''kit'' wciskal czy co.jeszcze dodal ze w kwestii elektronicznej jest rowniez roznica na korzysc case...najlepiej zaprosic experta i prosic go zeby roztrzygnal ten spor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się jestem dilerem case i steyr. Swego czasu pracował też w NH i JD. Ale do rzeczy. Miałem okazje być w 4 fabrykach. NH składany jest w Anglii i to bardzo buduje cenę i jakoś ostateczna produktu. W fabryce NH pracuje najtańsza siła robocza, a wiadomo tacy pracownicy niestety nie utrzymają poziomu, stąd pierwsze wpadki NH związane z awariami instalacji elektrycznych. Dalej jak już ktoś wspominał NH nie jest składany na podzespołach BOSCHA tylko na Delphi a wiec co za tym idzie cena idzie w dół już na osprzęcie silnika. Do NH zakładane za zwykłe pompy hydrauliczne w Case idą wydajniejsze ze zmiena geometrią łopatek. Filozofia CNH jest taka Steyr jest najbardziej luksusowym ciągnikiem, Case jest maszyna pośrednią która broni się sama ze względu na udane modele które nadal po mimo wielu lat i wielu nabitych motogodzin nadal są w cenie, a NH w Polsce ma wypełnić lukę pomiędzy Belarusami (nie chce tu nikogo obrażać) a sprzętem kupowanym na lata bez awaryjnej pracy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia konfiguracji przy zamówieniu Case 100km czy to będzie, JXU, CS PRO (takiego ciągnika NH nie mam w swojej ofercie) nie można skonfigurować z pompą o wydajności 60-paru litrów i np: bez EHR

 

Ale prawda jest taka że nie wszystkich można uszczęśliwić, i po to jest w Polsce tyle marek aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Różnica pomiędzy NH a Case jest taka, że dilerów Case krew zalewa, że NH ma lepszy wygląd, większą i lepszą sieć dilerską (lepszy serwis przynajmniej w moich rejonach) i dużo większa sprzedaż, a potem dilerzy wypisują (i wmawiają) takie bzdury jak widac powyżej. Sam byłem tego światkiem kupując ciągnik TD, a raczej będąc u dilera Case i pytając o JX. Tylu bredni co wtedy na temat NH jeszcze nigdy nie słyszałem, nic się potem nie sprawdziło bo ja mam TD a moj kolega po sąsiedzku JX.

Edytowano przez wysoki24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Do NH zakładane za zwykłe pompy hydrauliczne w Case idą wydajniejsze ze zmiena geometrią łopatek.

czyś ty kiedyś widział pompę rozebraną , chyba nie, wiadomo dlaczego tyle firm już zaliczyłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

Aby sprostować FAŁSZYWE informacje od dilerów Case którzy piszą powyżej powiem jedno: - ciągniki T5000 New Holland mają w standardzie pneumatykę, klimatyzację, cbm, rewers elektrohydrauliczny oraz fotel pneumatyczny, kogut, radio z cd i mp3, elektrhydr zalaczanie napedu i blokady oraz womu, jedynie za dopłatą jest tylko EHR tak jest ponoć teraz i tak było rok temu kiedy zamawiałem ciągnik.

 

Wstyd Panowie z Case pisać takie bzdury, rzeczywiście zrzera was chyba zazdrość wobec New Hollanda. Nie ma co ukrywać, że NH jest szanowany bardziej od Case - nagrody Maszyna Roku 2009, Traktor roku 2010 (!), rekord świata dla kombajnu CR9090 i wiele innych informacji o jakich się nawet nie sniło Case, a Steyer to marka niszowa która ma branie wyłącznie w Austrii. Byłem w wielu krajach zachodu i jakoś wszędzie jest dużo NH, Francja, Wielka Brytania, Niemcy itd. Case nie daje rady przy NH to nagle ściagają do Polski Steyer i próbują wmówić, że niby lepszy, a jest dokładnie na odwrót - marka najmocniej promowana z najnowszymi rozwiązanami i nagrodami to NH. W Polsce NH tez ma teraz ponoc najlepsza sprzedaż, nie przez ceny tylko przez to ze punkt dilerski np u mnie Case to podwórko pod marketem, a diler NH to wielka baza z konkretną obsługą.

 

Co do serii maxxum i t6000 w new holland niedawno kolega stał przed wyborem i wlasnie skarzyl się ze case reklamowal sie niby ze ma dobre wyposazenie standardowe w maxxum, a jak sie okazalo NH mial nowoczesniejsza skrzynie i lepszy standard na dzien dobry.W wykonanie i podzespoły te same tylko NH ładniejszy no i serwis u mnie ma lepszą opinie NH. Cenowo jak skompletowali oba to podobnie chcieli dilerzy.

 

Sam kupując ciągnik i rozmawiając z dilerami odczuwałem spory kompleks handlowca Case wobec pytań o NH i inne marki. Dla mnie sprawa jest jasna a nawet niesmaczna z tego co tu widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

zaproscie teraz do rozmowy dilera NH i bedzie sprawiedliwiej bo o dziwo diler case twierdzi ze marki NH sprzedaje sie na świecie kilku jak nie kilkunasto krotnie więcej przy tej samej cenie a jakość jest dużo słabsza -co ci ludzie są tacy tępi? wytłumacz mi to bo ja też jestem chyba jakiś nie tegez i nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na sprawach typowo mechanicznych nie muszę się znać, w każdej z firm odpowiadałem za inny dział niż sprzedaż


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@RSM w Polsce liczy się cena, cena i cena. wink.gif Z racji tego, że NH ma najkorzystniejszy współczynnik wyposażenia do ceny to mamy to co mamy. biggrin.gif Nagrody to się dostaje za design a nie za zajęcie najwyższego miejsca w wielozadaniowym teście sprawnościowym. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tylko ze cena NH I CASE jest prawie identyczna a jak to wielu twierdzi ze CASE dużo lepszy a jakos tak cudownie sie nie sprzedaje-ludzie gdyby było tak naprawde jak mówicie to rynek by sam zweryfikował to szybko i sprzedaż była by odwrotna bo nikt nie jest głupi zeby pchać sie w gorszy sprzęt za te same pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no niestety case zawsze jest drozszy :) mam case maxxum140 bo takiegochciałemniemyslałem o 10tys tanszym odpowiedniku NH bo to jednak inne fabryki. Teraz kupiłem t5040 bo jxu 85 było drozsze o 15tys w identycznej kompletacji !!!!!!! a wychodza z jednej fabryki z jednej lini montazowej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja akurat dostałem lepszą oferte z case nh był kilka tys. droższy w tej samej kompletacji.

 

a pozatym bardziej mi sie podoba case tak więc miałem oczywisty wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja szukałem teraz ciągnika i kupiłem NH. Za Case JX dziś powiedział mi 107 tyś [NH 106]z obciążnikami ,cmb, klimą i sprężarką a na drugi dzień powiedział mi ze to jest cena bez obciążników i cmb?

Kupiłem T 5060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moze i tak ale i tak różnica była by z 8-10 tys bo wtedy ta promocja to 5tys w dół bo pytałem. Case mi sie bardziej podoba wizualnie ale na kolorze sie nei pracuje :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Chciałem tylko dodać, że w NH serii T6000 pompy są też od BOSCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

w dziale NH jest temat o awariach przedniego mostu....i teraz pytanie do uzytkownikow case.czy Wy macie takie typu usterki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj