darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

Klos49    14

Tylko, że McCORMICK rozszedł się z Case w 1999r., ponieważ Fiat wykupił Case-a, a potem w 2000r. ARGO McCormicka . A z urzędem monopolowym to była inna sprawa, ale w tym samym roku. Ostatecznie fabrykę w Doncaster przeniesiono do Italii w 2007r., czyli 7 lat później. A McCormick był produkowany pod nazwą Case, nawet w RPT o tym pisało. Zresztą spójrz na Case MX 150 i MC MTX 150. Te same ciągniki - skrzynia biegów, tylny most, kabina i jej wyposażenie. Zatem gdyby te technologie były czysto Case-owskie to coś takiego jak McCormick nie powstałoby.

Edytowano przez Klos49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

różnice w cenach są :o;) , porównywałem w podobnej specyfikacji nh 6070pc i pumę 140 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tylko, że McCORMICK rozszedł się z Case w 1999r., ponieważ Fiat wykupił Case-a, a potem w 2000r. ARGO McCormicka . A z urzędem monopolowym to była inna sprawa, ale w tym samym roku. Ostatecznie fabrykę w Doncaster przeniesiono do Italii w 2007r., czyli 7 lat później. A McCormick był produkowany pod nazwą Case, nawet w RPT o tym pisało. Zresztą spójrz na Case MX 150 i MC MTX 150. Te same ciągniki - skrzynia biegów, tylny most, kabina i jej wyposażenie. Zatem gdyby te technologie były czysto Case-owskie to coś takiego jak McCormick nie powstałoby.

Nie ma sensu się spierać link do wikipedia o historii McCormick-a

Aha i z tego co ja wiem to ZTX-a już dawno nie produkują ( produkowali go w UK i najpierw zaprzestali produkcji ztx-a a dopiero później fabryka została zlikwidowana > ale pewny nie jestem)

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekRolnik    0

RC/PC to odpowiednik Pumy, a nie Maxxuma. smile.gif

 

z całym szacunkiem ale co Ty pier****sz???? spytaj dealera, maxxum może nie ale maxxum multicontlorer już tak ;p

 

różnice w cenach są :o;) , porównywałem w podobnej specyfikacji nh 6070pc i pumę 140 ;)

 

musisz maxxuma porównywać!!!!!! zobacz sobie na stronie case (maxxum) i porównaj z nh t6000rc/pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

też się zabrałem za wyjaśnianie tego co napisał Arek i jedyne co moge powiedzieć to to że jeśli czegoś się nie wie na pewno to lepiej na drugiego nie wyjeżdżać z taką gadką w stylu "co Ty p......sz" modele tak w NH jak i w Case dokładnie się nie porywają NH ma więcej specyfikacji i bardziej one się różnią od modeli Case ale NH RC/PC zdecydowanie najbardziej pasuje do Case Puma i żadnego innego. RC/PC po pierwsze ma większą skrzynie od maxxuma a po drugie ma 4 zawory na cyl a maxxum to jest bardziej mechaniczny ciągnik i bliżej mu do delty albo plus-a

Case maxxum MC 4 cylindrowe = NH t 6000 elite

Case maxxum 4 i 6 cylindrowe = NH t6000 plus

Edit : I słuchaj dalej tego co mówią dilerzy .

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Bo dealerów to się nie ma co słuchać. Nauczą się prospektu i to nie do końca i to ich cała wiedza. Teraz jestem na etapie kupna opryskiwacza to się człowiek uśmiać może. A tak na prawdę to nie do śmiechu. Nie jestem alfą i omegą i chciałbym pewnie rzeczowe kwestie wyjaśnić, a tylko słyszę ....yyyyy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a ja mam takie pytanie, czy ciągniki case i nh pracują na takich samych olejach?

 

Jeśli nie to do której firmy (case czy nh) są droższe materiały eksploatacyjne? Chodzi mi o serie JX i TD5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

te same filtry i oleje ambra. na filtrach od niedawna jest juz CNH a nie case ih czy new holland


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no u mnie tez w case jest akcela ale chn stosuje te 2 marki olejóww rolmaxie wczoraj byłem to oni jada na ambrze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseaudi    0

a propo tego w jakich fabrykach sa produkowane case to moje mxm 190 i 120pro na tabliczce mają napisane made in the united kingdom (wielka brytania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek96    0

A który byłby lepszy ciągnik case jx95 czy NH TD5050 i który wiadomo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

To jest ten sam traktor, różnią się tylko kolorami i ceną NH będzie tańszy.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1996    0

No właśnie i tu zderzają się dwie różnie opinie (nawet w ramach wypowiedzi z AF). Jedni piszą (mówią), że to ta sama fabryka ( i takich więcej jest) a drudzy, że NH-GB, Case-Austria.

Nie podlegają dyskusji rozwiązania techniczne - tylko ich jakość, czy za wyższą ceną idzie solidność Case (lepsze odlewy, materiały, stosowane podzespoły lepszych firm (np.bosch) itp)

Case ma zdecydowanie lepsze materiały niż NH

Wypowiedź bez uzasadnienia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Case jest już ponoć w podobnych cenach co NH, bo już nikt nie nabiera się na teksty o lepszych materiałach które wmawiali nam dilerzy Case (zresztą mnie też ściemy cisnęli przy wyborze ciągnika).

Najlepsze było to kiedy facet z Case próbował mi wcisnąć że TD robią w gdzieś tam, a JX w Austrii, kiedy to i to jest we Wloszech robione. Spytałem czy mogę prosić o dowód że JX jest produkowany gdzies indziej to powiedziano mi że takich dowodów przedstawić nie mogą.

Ja mam TD, kumpel z wioski obok ma JX więc sprawa jest jasna w zupełności.

 

Jedyna różnica poza kolorem i kształtem świateł jest taka, że serwis do mnie do TD przyjechał na drugi dzień od zgłoszenia drobnej usterki, a kumel do JX nie mógł się doprosić o rekację u swojego dilera case i chodził wpieniony dość długo, a raczej jeździł ale starym ruskiem.

 

Czasem nie ważne jest to nawet co się kupuje, a raczej gdzie - od kogo się kupuje i jak Cie traktują po zakupach.

Edytowano przez wysoki24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tak najważniejsze jest to jaki jest diler i jaka jest jego opinia bo jak ma się dać za ciągnik 5tys mniej a później czekać tygodniami aby przyjechali na serwis to lepiej dopłacić czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego serwisu w Perkoz-ie Brodnica to dziś dzwonie podaje kod błędu oddzwaniają po godzinie i wiem wszystko co jest ciągnikowi i w ciągu dnia już stoją na podwórku a z kombajnami (podobno) to zaraz po telefonie jadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ciekawe jak to jest z zip-agro w którym wzięliśmy case'a :) mam nadzieję że identycznie jak w Brodnicy Perkoz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruber56    0

Case są droższe i lepsze

 

1.Brak uzasadnienia

2.Caps Lock

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Case i NH kosztują ponoć na tą chwilę tyle samo. W niczym Case nie jest lepsze od NH z tego co widzę.

 

W czym niby lepsze byłoby JX od TD? Case Puma ma dużo mniej wygodną obsługę (podłokietnik) od NH Range, przykładów widzę całą masę z każdym dniem na plus dla NH.

 

W moim rejonie tylko NH ma bardzo dobry serwis, do Case kumpel nie mógł się doprosić o wizytę serwisu...aż zaczał dzwonić o serwis do NH, ale mu odmówili.

 

 

Dla mnie NH ma lepsze podejście serwisowe, pozatym to New Holland ciągle zdobywa nagrody za Ciągnik roku, Maszynę roku a nie Case.

To tyle odemnie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj