darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
st220    20

Nie z uszczypliwości ale w celu sprostowania wyjaśniam że Twój kolego 5060 na 100% a nawet na 1000% nie został wyprodukowany w Austrii. Mógł co najwyżej jechać z Włoch przez Austrię:) Gwarantuję że nie był tam produkowany, bo i Case swojego odpowiednika czyli JXU nie robi w Austrii:) i jest to pewna informacja, lecz tylko w celu sprostowania:) W Austrii powstaje seria Maxxum, CSpro, Puma i Puma CVX oraz CVX.

 

 

Tutaj masz rację, kolega pracuje w serwisie agromy i ostatnio odwiedzili fabrykę case w Austrii i produkowane są tam te modele które wyżej wymieniłeś, oraz kilka NH na placu stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w tym wypadku mam rację bo kilka razy w tej fabryce byłem i wiem co tam produkują:)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Bo może to były case które sie popsuły i żeby nie było siary zarzucili maske NH. Tak jak podobno u jednego dilera hahah ( urban legend) :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

a to czemu te nh stały w austrii?

 

W Austri robiony jest jeden typ NH - odpowiednik CASE CVX z silnikiem SISU i tylko to tam moglo stać. Model niedługo wypada z obiegu wiec długo to nie potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coder    0

Gdyby któraś z marek była lepsza lub gorsza byłoby to wyraźnie zaznaczone w mediach, a tego nie ma.

Jedynie zakłamany diler może ściemniać że JX jest lepsze od TD bądź odwrotnie i tak dalej.

Nikt z Case nie powie głośno oficjalnie że Case jest lepsze od New Holland, jedynie jak przyjdziesz do dilera to kłamie jak z nut że Case najlepsze na świecie albo na takich internetowych forach pelnych głupot na ktorych napisać może każdy.

Od dilera Case w moim rejonie dowiedzialem sie np takich kitów ze JX jest z Austrii, że ma pewne częsci inne niz NH (a były te same) a pługi Akpila które próbował mi wcisnąc są na licencji Vogel Noot...żenada (obie informacje to kłamstwa, sprawadzałem rozmawiajac bezposrednio z Case i Akpil).

 

Przerabiałem już to szukając ofert, ciągniki miałem w rękach zarówno TD vs JX jak i T5000 vs JXU.

Kłamstwa dilera Case którego poznałem osobiście szukając ciągnika siegały dna.

Właścicielowi punktu zależało jedynie aby mnie nakręcić na wygórowaną cenę.

 

To tak jakby przyjść do salonu Zaporożca i sluchać, że jest dużo lepszy od Lexusa, a Lexus to tylko podróbka... ;)

 

Moim zdaniem New Holland ma lepsze serwisy, a przynajmniej na południu kraju - kolega na drobną naprawę NH czekał jeden dzien, natomiast siostra jak przyszło naprawić Case nie mogła sie doprosić serwisu o reakcję.

Co śmieszne ten fałszujący o Case vs NH diler narzuca się znajomym co mają NH do tego aby serwisowali je u niego.

Pozatym wybór w ciągnikach wszystkich marek, nie tylko Case czy New Holland jest dość wyrównany i cięzko podjąc ostateczne decyzje.

 

Z pewnością wielką zaletą obu marek jest niskie spalanie, rozsądne ceny części, oraz to że New Holland inwestuje w Polskę (Płock).

 

Ostatecznie i tak jak stwierdziłem powyżej ciężko jest podejmować decyzje przy obecnym zalewie rynku różnymi produktami, choć z swojego wyboru jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie jaki jest stosunek ilości TD do JX. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Tutaj może być jakaś różnica bo TD są robione częściowo w Turcji (dla równowagi CNH twierdzi, że to jedna z najnowocześniejszych fabryk).

JX są robione we Włoszech.

 

A co do posta wyżej

"To tak jakby przyjść do salonu Zaporożca i sluchać, że jest dużo lepszy od Lexusa, a Lexus to tylko podróbka.."

 

Bezsensowne porównanie - byłoby może dobre jakbyś rozmawiał z delaerem Belarusi i słuchał o Fendtach

Tu mamy podobnej klasy sprzęt rózniący się w detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobek masz rację.Ale z problemami z sprzęgłem słyszałem tylko w starszej wersji NH TDXXD.Może w tej nowszej wersji NH TD5000 rozwiązali ten problem.Co o tym sądzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na TD z którym mam do czynienie widnieje napis "Made in Italy". :D Nie wiem co o tym sądzić. Technicznie wiele się nie pozmieniało. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki jest stosunek ilości TD do JX. :)

No Zależy na jakim tereenie u nas np ten stosunek jest dużo większy do JX,a dokładniej na okolice jest ok 4 TD,a 10 JX :)

Ale ja też uwazam że NH,to nie to samo co case :)

Uważam ze case jest bardziej doprecyzowany,i twardszy,no ale każdy ma swoją racje


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
issn1234    0

Witam a ja mialem taki przypadek ze popsul mi sie Case MXM 190 MAXXUM i nie moglem doprosic sie serwisów by raczyli mnie odwiedzic z naprawa a gdy dowiedzieli sie ze sciagnalem go sobie z Angli to zupelnie sie na mnie wypieli stwierdzil jeden gostek z serwisu ze skoro takie g sobie sprowadzilem to zebym do NH zadzwonil bo to oni niby ten model robili a potem Case pod wlasnym szyldem go przejal tak autentycznie gosc z servisu mi powiedzial zadzwonilem wiec do NH ci nie chcieli przyjechac bo to nie NH i sie nie podejma ale w koncu ich uprosilem i gostek przyjechal siadla mi skrzynia automat i myslalem ze to powazna sprawa na szczescie to tylko cewka przelanczajaca pasowala oczywiscie od NH 800zl w Casie 1300 bo dzwonilem by porownac ceny facet z servisu nie naprawial jeszcze Casa ale jak go zobaczyl powiedzial ze to to samo tylko bogaciej wyposazone w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Zastanawiam się jaką markę prowadził przed Case ten Twój serwis. MXM to starszy model i mogli nie widzieć jeszcze takiego traktora na oczy. Co nie zmienia faktu, że powinni się podjąć naprawy. Ja bym pewnie dzwonił do Case Polska a jak by to nie pomogło to pewnie do Austriaków bym uderzył. Swoją drogą w mojej okolicy sprowadzali starsze MF i JD i nie mieli problemów w serwisach aby do nich zajrzeli. Ja w zasadzie stwierdzam, że ogólnie serwis CNH jest cienki i to nie wina samych serwisantów, tylko producenta. Na daną maszynę w Case mają szkolenie okolo 2-dniowe, a np. w Claasie jadą na 2 tygodnie. Przez dwa dni poznajcie wszystkie podzespoły w ciągniku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Pewnie tak a wie ktoś dla czego już nie produkują pumy?? Mam na myśli tą mniejszą* pume odpowiednik coś jakby maxxuma tylko że ciut mocniejsze ale nie odpowiednik pumy cvx ( troche pokreciłem ale mam nadzieje że zrozumiecie www.traktorpool.de/media/8746/1158746/160984/Case-IH-Puma-155-160984.jpg Sorka ale coś nie mogłem wstawić hiper łącza B)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w2004    0

New Holland TD jest produkowany w WŁOSZECH, Case JX produkowane są we WŁOSZECH.

Opowieści na temat Turcji są nieprawdziwe, w Turcji powstaje model TT a nie TD.

Tureckiego modelu TT nie da się ponoć kupić w Polsce, ponoć nie spełnia norm natomiast w Polsce można kupić chińsko-indyjskie John Deere z polskimi kabinami i udźwigiem 1500 kg...czyli żenadę.

 

Wracając do Case kontra New Holland - pół roku temu były tańsze NH, obecnie u mnie dilerzy odwrócili ceny - NH droższe od Case, więc co nagle jakością sie zamienili ?! Niesądze.

 

Poprostu Case weszło na rynek Polski później niż NH, mieli słabiej rozwiniętą siec serwisową, więc musieli zapewne wymyślać historie o niby lepszej jakości. Jak widać po cenach obecnie to tylko ściema dilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam wole, żeby mi ciągnik Austriacy składali, a nie wcięci Angole. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

New Holland TD jest produkowany w WŁOSZECH, Case JX produkowane są we WŁOSZECH.

Opowieści na temat Turcji są nieprawdziwe, w Turcji powstaje model TT a nie TD.

Teraz nie powstaje, ale powstawał, ze wzglęgu na tragiczna jakość produkcja została przeniesiona do Jesi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

na agroshow chcialem troche wybadac temat ladowarek NH gdzie sa produkowane itp, gdy rozmowa wlasnie dotyczyla miejsca produkcji przedstawiciel powiedzial ze byl w fabryce w anglii i widzial tam produkowane ciagniki case, moze to ktos wyjasnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Na rynku polskim u dealerów Case na pewno nie ma produkowanych w UK ( o ile takie wogóle istnieją) - tylko są z 3 fabryk - Włochy (JX -JXU ), Austria oraz USA (Magnum , Steiger, Kombajny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harpa    0

nie ma żadnych różnic new holand jakiś 81km a case 844 też ma 81km mie ma w tym różnicy mają równe moce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj